Cítíte na sobě stres? Vyzkoušejte tyto pokrmy

co pomáhá proti stresu

Co pomáhá proti stresu?

Většina lidí bojuje s vyvažováním životních požadavků s pracovními závazky. Ale pro podnikatele se nalezení rovnováhy může zdát téměř nemožné. Tlak na to, aby bylo vše hotovo, může být zdrcující. A pokud není tento stres pod kontrolou, může vést k dalším problémům, včetně vysokého krevního tlaku a deprese. Nejhorší ze všeho je, že stres vede lidi ke špatnému výběru potravin. Když se sami léčíte nezdravým jídlem, může to ve skutečnosti zesílit úzkost a způsobit další poškození vašeho zdraví. Existuje však několik zdravých potravin, které ve skutečnosti pomáhají vyrovnávat stres. Zařaďte je do své pravidelné stravy a budete se cítit lépe a produktivněji. Během toho můžete dokonce zhubnout pár kilo.

Krůta

Krůtí maso obsahuje tryptofan, aminokyselinu, která zvyšuje produkci serotoninu, což pomáhá zmírňovat stres. Přidejte krůtí maso do ranní omelety nebo ho nakrájejte na oběd do salátu.

Špenát

Tato listová zelenina je skvělým zdrojem hořčíku, minerálu, který pomáhá navodit pocit klidu. Špenát, který je skvělým zdrojem vlákniny, také pomáhá zvýšit vaši energetickou hladinu. Rozhodněte se pro to místo hlávkového salátu v salátu na oběd.

Losos

Tato ryba je plná esenciálních mastných kyselin Omega 3, které pomáhají zvýšit produkci serotoninu. DHA (kyselina dokosahahexanová) v Omega 3 tucích pomáhá vyživovat mozek a zároveň zmírňovat stresové hormony. Navíc, Omega 3 v lososu může snížit zánět a podporovat zdravý průtok krve, což je obojí ohroženo chronickým stresem. Dejte si divokého aljašského lososa až třikrát týdně.

Ořechy a semena

Ořechy a semena jsou bohatým zdrojem Omega 3 a Omega 6 esenciálních mastných kyselin, které pomáhají snižovat stres. Vlašské ořechy jsou jedním z nejlepších zdrojů Omega 3. Kešu a slunečnicová semínka také obsahují tryptofan, který zvyšuje produkci serotoninu a dokáže zažehnat stresující den. Dejte si hrst ořechů jako odpolední svačinu.

Ovesné vločky

Komplexní sacharidy v ovesných vločkách pomáhají zvýšit produkci serotoninu. Oves má navíc hodně uklidňujícího hořčíku a také draslíku, u kterého bylo prokázáno, že pomáhá snižovat krevní tlak. Dejte si k snídani misku s vlašskými ořechy, kešu a také skořicí, která vám pomůže stabilizovat hladinu cukru v krvi, a budete tak na cestě ke klidnějšímu dni.

Citrusové plody

Pomeranče, grapefruity a další citrusové plody jsou skvělým způsobem, jak získat vitamín C, který podle studií snižuje hladinu stresu. Navíc vitamín C je silný antioxidant, který posiluje váš imunitní systém. Dejte si odpoledne pomeranč jako uklidňující a výživnou svačinu.

Batáty a mrkev

Kořenová zelenina je dobrým zdrojem vlákniny a sacharidů, které mohou pomoci zvýšit produkci serotoninu. Navíc, protože jsou jemně sladké, mohou kompenzovat touhu po cukru. Batáty a mrkev jsou také skvělým zdrojem vitamínů a minerálů, které jsou dobré pro váš krevní tlak a vaše srdce. Dejte si odpoledne hrst baby mrkve s mandlovým máslem nebo párkrát týdně sladký brambor k večeři.

 

hořká čokoláda proti stresu

Hořká čokoláda

Většina lidí by pravděpodobně souhlasila s tím, že čokoláda je jedním z jejich oblíbených jídel, které snižují stres. Pouhé rozbalení kousku hořké čokolády by vám mohlo vykouzlit úsměv na tváři, ale některé výzkumy naznačují, že její konzumace může tyto účinky zlepšit. Rostoucí důkazy naznačují, že antioxidanty v kakau pomáhají uvolnit krevní cévy, pomáhají snižovat krevní tlak a podporují oběh. Jedna studie z roku 2017 zjistila, že 20 g hořké čokolády denně by mohlo mít příznivý vliv na kardiovaskulární zdraví.

Zelený čaj

Dejte si šálek zeleného čaje, který vám uleví od stresu. Aktivní živinou, která se nachází především v rostlině zeleného čaje, je aminokyselina L-theanin. Studie zjistila protistresové výhody L-theaninu v zeleném čaji s nízkým obsahem kofeinu, který uvolňuje mysl, aniž by přispíval k ospalému účinku na mozek. Zelený čaj u vás pravděpodobně nevyvolá nervozitu jako u kávy.

 

Věděli jste, že pro vás dámské fitness oblečení pravidelně testujeme a vymýšlíme inovace v našem sortimentu.

Zpět do obchodu