Co je to Tribulus Terrestris a jak funguje?

tribulus účinky

Tribulus Terrestris je zcela přírodní rostlinný doplněk nabitý širokou škálou rostlinných sloučenin, které mohou ovlivnit sportovní výkon, libido a celkové zdraví.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak vám může Tribulus pomoci.

Co je to Tribulus Terrestris?

Tribulus Terrestris je rostlina, kterou mnozí jednoduše ignorují jako plevel, se svými žlutými, špičatými listy a plody. Roste v teplejším podnebí a tropických oblastech po celém světě a po mnoho let se používá v alternativní a starověké medicíně pro různé nemoci.

Z čeho je Tribulus vyroben?

Tribulus se vyrábí z plodů, listů a někdy z kořene rostliny Tribulus Terrestris. Často se vyskytuje ve formě tablet, které je třeba brát jako doplněk.

Jak funguje tribulus?

Tribulus Terrestris obsahuje mnoho rostlinných sloučenin, nazývaných fytochemikálie, které fungují různými způsoby. Tyto sloučeniny, jako jsou alkaloidy, saponiny, flavonoidy a steroidy, ovlivňují kardiovaskulární systém, imunitní systém a produkci hormonů v těle. Dopady těchto sloučenin se liší v závislosti na množství, které užíváte, a na vaší stravě a cvičení. Má adaptogenní účinek, takže pomáhá udržovat vaše tělo v ideálním vyváženém stavu.

Jaké má tribulus účinky?

Ačkoli existuje široká škála potenciálních výhod pro tribulus na základě sloučenin, které obsahuje, první výzkum podporuje použití tribulus pro zvýšení gonadotropních hormonů (hormonů, které pomáhají vytvářet testosteron) u mužů i žen.

Muži, kteří ve výzkumné studii užívali tribulus, prokázali zvýšenou hladinu testosteronu. Tyto hormony mohou zlepšit budování a výkon svalů v posilovně i mimo ni. Ženy, které jsou těhotné nebo kojí, by se měly vyhnout tribulusu, aby se ujistil, že to nemá vliv na jejich hladinu hormonů. Dalším častým důvodem, proč lidé užívají tribulus, je bolest na hrudi nebo angina pectoris. Pokud si myslíte, že by to pro vás mohlo být užitečné, nejprve se poraďte se svým praktickým lékařem, abyste se ujistili, že je pro vás dobrou volbou. Tribulus také obvykle snižuje hladinu cukru v krvi, takže lidé, kteří se zajímají o kontrolu hladiny cukru v krvi, mohou vidět přínos, ale pouze s plánem zdravého stravování. Opět je důležité, abyste se předtím, než to zkusíte, poradili s lékařem. 

Dávkování tribulusu

Aby tribulus fungoval nejúčinněji, měli byste ho užívat mezi jídly na lačný žaludek. Pokud si ho chcete dát před tréninkem, udělejte to před svačinou nebo před tréninkem. Může být užíván dvakrát denně.

tribulus prášek

Existují nějaké vedlejší účinky tribulusu?

Existuje několik potenciálních vedlejších účinků, jako u každého doplňku, ale jsou menší. Většina z nich souvisí s účinky přírodní energie a snížení hladiny cukru v krvi.

  •     Cítíte se slabý, lehký nebo nejistý
  •     Problémové spaní
  •     Žaludeční nevolnost

 

Často kladené otázky o Tribulus

Je Tribulus steroid?

Tribulus není steroid. Obsahuje steroidní sloučeniny, ale ani sportovci, kteří pravidelně suplementovali tribulusem, neovlivnili jejich hladinu v krvi natolik, aby selhali při jakýchkoli testech na zvýšení výkonu.

Jak dlouho trvá, než tribulus začne fungovat?

V závislosti na tom, zda berete tribulus na lačný žaludek, může trvat 1 nebo více hodin, než začne pracovat. Výsledky se však ukázaly při pravidelném užívání mezi jídly.

Jaká část rostliny se používá k výrobě tribulusu?

Z ostnatých květů a plodů se obvykle vyrábí tribulus, zatímco některé doplňky obsahují také část kořene rostliny. Nedoporučuje se jíst samotnou rostlinu kvůli trnům.

 

Závěr

Tribulus je přírodní bylinný doplněk s mnoha mocnými složkami. Přestože se stále zkoumá, ukazuje velký příslib pro ty, kteří chtějí zlepšit libido, energii a výkon, s dalšími potenciálními přínosy pro zdraví.

Sportovní leginy fitness jsou velmi pružné a pohodlné, proto jsou ideální volbou do posilovny.

Zpět do obchodu