Co dělat, když je pleť alergická na kosmetiku

alergie na kosmetiku

 

Alergie na make-up: co dělat, když je vaše pokožka alergická na kosmetikuPokud si všimnete, že vaše pleť vykazuje alergickou reakci na make-up, je čas jednat! Pokračujte ve čtení a zjistěte, co dělat v případě kosmetických alergií a kterým složkám byste se měli vyvarovat.

Alergiím na make-up a pleťové přípravky je obtížné zabránit, protože ve většině případů nevíme přesně, která složka způsobuje alergii. Příznaky mohou začít hned po použití něčeho nového, ale také po letech používání produktu bez problémů. Běžné příznaky alergií na kůži nebo podráždění způsobené make-upem jsou vyrážky, červené hrboly, svědění, suché skvrny, puchýře a bolest.

Velký výběr dámských legín, sportovních podprsenek, mikin a další dámské fitness oblečení, najdete v naší nabídce všechny známé světové značky.

Jak postupovat při léčbě a prevenci proti alergii na make-up:

  1. Chcete-li okamžitě léčit alergii na make-up, odstraňte vše, co bylo aplikováno na vaši pokožku. I když nevidíte žádné příznaky, ale cítíte pálení, svědění a bodání, základ nebo krém okamžitě odstraňte. Aplikujte chladicí obklady, abyste zmírnili příznaky.
  2. Kosmetickými produkty, které s největší pravděpodobností způsobují alergické kožní reakce, jsou zvlhčovače, make-upové výrobky, koupelová mýdla, antiperspiranty, opalovací krémy, šampony a laky na nehty. Při používání těchto produktů buďte opatrní a seznam složek předem zkontrolujte.
  3. Pokud byla vaše kosmetika již nějakou dobu v koupelně, možná je na čase se jí zbavit. Starý make-up může způsobit podráždění a infekce, pravděpodobně i alergickou reakci.
  4. Při hledání nejlepšího make-upu na alergickou pokožku, zkontrolujte štítek a hledejte produkty s nejmenším množstvím přísad. Díky tomu bude špatná reakce méně pravděpodobná.
  5. Než začnete používat nový produkt, rozetřete malé množství na vnitřní stranu krku a počkejte 1-2 dny. Pokud na tomto místě nezaznamenáte žádné zarudnutí, otoky, svědění nebo pálení, můžete použít na obličej.
  6. Používejte svůj parfém správně! Místo pokožky noste vůni na oblečení. Je méně pravděpodobné, že na to budete mít kožní reakci.
  7. Štítky „dermatologicky testované“ nebo „hypoalergenní“ nezaručují, že vaše kůže nebude reagovat s alergií na žádnou ze složek.
  8. Nepoužívejte krémy, které obsahují kortison. Tyto krémy poskytují pouze dočasnou úlevu a mohou oslabit tkáně kůže. 

 

Seznam přísad, kterým je třeba se vyhnout v kosmetických prostředcích a přípravcích na péči o pleť

HLINÍK:

Běžná složka deodorantů a antiperspirantů. Často souvisí s poruchami mozku a je možným rizikovým faktorem při rakovině prsu.

PEGS:

Nejčastěji se používá v kondicionérech, zvlhčovačích, deodorantech atd. Může být kontaminován 1,4-dioxanem, který může způsobit rakovinu.

PETROLATUM:

Používá se ve vlasových produktech na lesk a jako bariéra proti vlhkosti v některých balzamech na rty, rtěnkách a zvlhčovačích. Souvisí také s rakovinou.

FORMALDEHYDE:

Nachází se v nehtových výrobcích, barvách na vlasy, v lepidlech na řasy a šamponech.

RTUŤ:

Těžký kov nalezený v řasence a některých očních kapkách.

MINERÁLNÍ OLEJ:

Používá se v dětském oleji, zvlhčovačích, stylingových gelech. Vytváří film, který zhoršuje schopnost pokožky uvolňovat toxiny.

OXYBENZONE:

Účinná látka v chemických opalovacích krémech, které se hromadí v tukových tkáních. Souvisí s alergiemi, narušením hormonů, poškozením buněk a nízkou porodní hmotností.

PARAPHENYLENEDIAMINE (PPD):

Používá se ve vlasových výrobcích a barvách. Je toxický pro pokožku a imunitní systém.

TOLUEN:

Je známo, že narušuje imunitní a endokrinní systém i vývoj plodu. Používá se v nehtových nebo vlasových výrobcích a často se skrývá pod vůní.

TRICLOSAN:

Nachází se v antibakteriálních produktech, dezinfekcích rukou a deodorantech. Souvisí s rakovinou a narušením endokrinní činnosti.

 

 

Zpět do obchodu