Jak může MCT olej posílit vaše cvičení

MCT olej účinky

Co je to MCT olej?

Možná jste již do kávy přidali MCT olej pro jeho účinky na posílení mozku a nasycení. Zde je další důvod, proč mít tento multitaskingový tuk v intenzivní rotaci. MCT olej může vašemu tréninku dodat výkon. Pouhá polévková lžíce nebo dvě vám mohou pomoci cvičit tvrději a déle. Nejen to, urychluje hubnutí. Zní to jako lepší nabídka než sportovní nápoj plný cukru, že? Čtěte dále a zjistěte, proč je MCT olej dokonalým parťákem na cvičení.

Na pořádný trénink, pořádné legíny na cvičení.

Jak MCT olej posiluje váš trénink

Okamžitá energie

Existují mastné kyseliny s krátkým, středním a dlouhým řetězcem (aka triglyceridy). Vaše tělo tráví triglyceridy se středně dlouhým řetězcem (MCT) snadněji a rychleji než triglyceridy s dlouhým řetězcem (jako je například tuk v olivovém oleji). Je to proto, že MCT nejsou tráveny ve vašem žaludku. Místo toho jdou přímo do vašich jater, která rychle přemění tuk na molekuly zvané ketony, alternativní zdroj paliva. Ketony začnou napájet vaše tělo a vaši mysl během několika minut, po odečtení energetických havárií, které pocházejí ze sacharidů bohatých na glukózu.

Ketony také pomáhají vašemu mozku produkovat více mitochondrií, baterií ve všech vašich buňkách. To dává vašim svalům energii, kterou potřebují pro intenzivní trénink.

Zvyšuje výdrž

Studie ukazují, že MCT olej vám může pomoci cvičit déle a zlepšit výdrž. V jedné studii, mohli rekreační sportovci, kteří jedli potraviny obsahující malé množství MCT po dobu dvou týdnů, cvičit déle vysoce intenzivní tréninky než lidé, kteří jedli potraviny s dlouhým řetězcem triglyceridů (LCT).

Další studie zjistila, že myši krmené MCT plavaly déle než myši, které jedly LCT. Studie sledovala jak myši trénované v plavání, tak začátečníky. MCT olej zvýšil výdrž jak pro nováčky, tak pro zkušenější plavce.

MCT olej a cvičení

Potlačuje chuť k jídlu

Zdravé tuky v MCT oleji zasytí a udrží „závislost“ na uzdě, takže se můžete soustředit na cvičení bez rušivých chutí. MCT olej zvyšuje ketony a ketony ovlivňují vaše hormony, které kontrolují chuť k jídlu. Ketony potlačují ghrelin, váš hormon hladu a zvyšují cholecystokinin (CCK), který signalizuje vašemu mozku, když sníte dost. Spalování ketonů také udržuje hladinu cukru v krvi stabilní. Když je váš metabolismus v režimu spalování tuků, váš mozek nezačne panikařit, když dostanete hlad. Místo toho se vaše tělo může ponořit do tukových zásob, aby získalo energii, takže nezažíváte stejné energetické maxima a minima jako při konzumaci sacharidů.

Krása MCT oleje spočívá v tom, že vytváří pozadí ketonů, až 0,7 milimolů na litr. K potlačení chuti k jídlu stačí hladina ketonů v krvi 0,5.

Skokové starty spalování tuků

MCT olej vám nejen dodá energii, nastartuje také váš metabolismus a urychlí spalování tuků. Mitochondrie jsou v podstatě malé organely, které spalují tuk ve vašich buňkách, a vy jste zvýšili počet mitochondrií a jejich schopnost oxidovat tuk na energii.

Jak používat MCT olej před tréninkem

Vypijte 1-2 polévkové lžíce MCT oleje 15-20 minut před tréninkem.

Na MCT oleji je skvělé to, že jej můžete použít téměř v čemkoli. Vysoce kvalitní značky jsou bez chuti a zápachu, takže si ho můžete přimíchat do svého oblíbeného nápoje nebo jím pokapat jídlo, aniž by to ovlivnilo chuť. Zkuste ho zamíchat do vaší kávy, nebo pokud dáváte přednost plnému jídlu před cvičením, pokapejte jím tento keto salát. Vhoďte si lahvičku MCT oleje do své sportovní tašky, abyste ji měli vždy u sebe pro povzbuzení před tréninkem.

Můžeme spalovat tuk a nabírat svaly?

Zpět do obchodu