Má cheat day vliv na tvé cíle?

cheat day pizza

Pokud se chcete dozvědět více o vnitřním fungování vašeho těla, pak je naše čtení skvělým začátkem. Od toho, co se dozvíte o cvičení, jak správně cvičit, až po ty nejlepší metody tréninku. Je tu ale taky spousta věcí, abychom se sami učili a experimentovali.

 

Tento týden se díváme na to, jak dobře se tělo vyrovnává s jednorázovou dávkou a účinkem stravy s vysokým obsahem cukru na váš trénink.

Na pořádný trénink, pořádné fitness leginy Gymclothes. Vybírejte na našich stránkách kvalitní dámské fitness oblečení.

Jak zvládnout cheat day?

Všichni rádi občas podvádíme (někteří z nás více než jiní…), ale u některých existuje obava, že to může mít dopad na vaše cíle.

Podle nové studie je náš metabolismus velmi dobrý při řešení obrovského přílivu kalorií. Vědci požádali skupinu mladých mužů, aby jedli pizzu. Zjistili, že účastníci mohli jíst kolem dvojnásobku svých obvyklých limitů, a proto zdvojnásobili příjem kalorií. Výsledky krve však ukázaly některé neočekávané výsledky, protože jejich hladina živin zůstala v normálním rozmezí.

Hladina krevního cukru a lipidů (tuků) v krvi vykázala velmi malou změnu mezi oběma jídly, avšak produkce inzulínu se po větším jídle zvýšila přibližně o 50%. To naznačuje, že občasné přejídání nebude mít nepříznivý vliv na metabolismus, ale vědci rychle varovali, že příliš časté přejídání může mít důsledky.

Baví vás cheat day nebo si přes týden dopřáváte něco malého? Nalezení toho, co pro vás nejlépe funguje, pokud jde o životní styl a jak se cítíte, je vždy nejlepší, ale je příjemné vědět, že jedna pizza neudělá tak velké škody, jak jsme čekali.

Může váš příjem cukru ovlivnit váš trénink?

Všichni víme, že příliš mnoho cukru pro nás není nejlepší, ale podle této další studie by to mohlo mít negativní dopad na to, co vytěžíte z tréninku. Podle výzkumu může mít velmi vysoká hladina cukru v krvi zhoršuje kapacitu aerobního cvičení. Studie byla provedena na myších ze dvou různých skupin.

První skupina zaznamenala zvýšení hladiny krevního cukru v důsledku konzumace západní stravy s vysokým obsahem cukru a tuku, zatímco druhá skupina byla upravena tak, aby produkovala méně inzulínu, což následně vedlo k vyšší hladině cukru v krvi.

Zjistili, že ačkoli obě skupiny dodržovaly přísný cvičební režim, žádná skupina nezaznamenala zlepšení své aerobní kapacity. Ve skutečnosti, když se hlouběji podívali na myší sval, zjistili, že se nepřizpůsobuje aerobnímu cvičení, jak by obvykle měl.

Vědci také sledovali tento výzkum pomocí testů na mladých lidech s podobnými výsledky. Zjistili, že osoby s vyšší hladinou cukru v krvi vykazovaly nejnižší kapacitu aerobního cvičení.

Navzdory chybějícím změnám v aerobní zdatnosti byly z cvičebního režimu pozorovány některé pozitivy, včetně ztráty tuku a lepšího metabolismu glukózy. To naznačuje, že stále existují určité výhody pro cvičení, zda máte vysokou hladinu cukru v krvi nebo ne.

Stejně jako mnoho studií se zdá, že i tato podporuje skutečnost, že v kuchyni se zisky dosahují stejně jako v tělocvičně.

 

Závěr

Ať už hledáte výhody nebo jste prostě chtěli lépe pochopit, jak může výživa ovlivnit váš trénink, tyto dvě studie nám určitě poskytly několik zajímavých poznatků.

Zpět do obchodu