Jak na delší tréninky?

jak na vytrvalostní trénink

 

Vzhledem k tomu, že se mnozí z nás snažili trénovat dostatečně dlouho, zatímco tělocvičny byly zavřené, můžete plně využít možnosti, že jste zpět v tělocvičně. Ať už si vyberete jakýkoli upřednostňovaný výběr tréninku, je důležité, abyste své tělo naplnili správně, abyste nenarazili na část tréninku, kdy už prostě nebudete moct.

  

Sacharidová banka 

V průměru skladujeme dostatek sacharidů, abychom poskytli energii na podporu 60 až 90 min cvičení. Cokoli mimo tento časový ukazatel obecně znamená, že potřebujeme další palivo v jiné formě, než je uhlohydrát.

 

Naše nejnovejší kolekce Gymclothes, kde najdete sportovní legíny, mikiny, sportovní podprsenky tepláky a mnoho dalšího skvělého fitness oblečení.

 

Proto nazýváme naše zásoby s uhlohydráty „bankou“ - v podstatě přeměním glykogen (uhlohydrát) v našem těle na energii a když dojde, přejdeme k jiným zdrojům, jako je tuk.

Když naše zásoby glykogenu dosáhnou svého konečného limitu, tuk uložený v našem těle se rozloží na mastné kyseliny, které pak použijeme jako palivo. Tento proces se vyskytuje relativně pomalu na rozdíl od našeho metabolismu uhlohydrátů, což znamená, že jsme schopni pokračovat v doplňování našeho delšího cvičení.

Co to však znamená z hlediska typu cvičení, které provádíme?

 

Kardio cvičení

Vytrvalostní cviky jsou pravděpodobně náchylnější k prodloužení na 90 minut. Nejprve se ujistěte, že vaše zásoby uhlohydrátů jsou doplněny na maximum. To znamená, že můžete před dlouhým tréninkem sníst snídani bohatou na sacharidy v den svého dlouhého tréninku.

Není třeba přehánět příjem uhlohydrátů, protože naše těla zvládnou pouze maximální hodnotu sacharidů. Zaměřte se na velkou misku celozrnných těstovin, kaši nebo ovesných pokrmů na snídani a na sacharidy bohatou svačinu, jako je banán, než se vydáte na trénink.

Na delší cvičení využijete pokrmy, které jsou plné jednoduchých cukrů, jako jsou energetické tyčinky nebo energetické nápoje, začněte se snackovat, než se budete cítit unavení. Pokud začnete zvyšovat své zásoby glykogenu na začátku svého tréninku, budete mít dostatek času na strávení uhlohydrátů.

Obecně máme v těle uloženo dostatek tuku, abychom mohli vytrvalostně trénovat, takže není nutné zvyšovat příjem tuku před tréninkem, ale přidání zdroje zdravých tuků k jídlu a občerstvení pomůže doplnit zásoby tuků dostupné pro energii.

 

Cvičení v tělocvičně

Cvičení s větší váhou není neobvyklé, ale stojí za zmínku, že byste měli zajistit, aby vaše svaly měly dostatek času na odpočinek mezi sadami a aby se předešlo přílišnému tréninku svalů.

Pokud hledáte v tělocvičně delší trénink, snažte se do tréninku přidat nějaké kardio. Může se stát, že vaše svaly budou unavené a riskují zranění v důsledku nadměrné námahy. I když před tréninkem nejíte normálně, prodloužení tréninku vyžaduje, abyste něco předem snědli. Pokud nemůžete zvládnout jídlo, rozdělte si jídlo na menší občerstvení - jednu pár hodin před vjezdem do tělocvičny a jednu snadno stravitelnou svačinu těsně před odjezdem do tělocvičny.

Delší cvičení, které zahrnuje kardio, znamená, že byste měli své tělo zásobovat zdrojem potravy se sacharidy. I když běžně navrhujeme vyvážené jídlo nebo Shake před tréninkem, přidání dalšího zdroje uhlohydrátů k jídlu zajistí, že budete dobře vybaveni pro kondiční stránku tréninku.

 

Závěr

 

Při plánování dalšího delšího tréninku vezměte v úvahu naše doporučení, abyste mohli pokračovat v posilování. Ujistěte se, že před tréninkem sníte nějaké jídlo a přineste si pár jednoduchých svačinek, abyste zvýšili hladinu energie a pokud klesnou, riskujete, že trpíte energetickým deficitem.

Doporučujeme podívat se na náš další článek, kde se zaměřujeme také na vytrvalostní trénink a jeho výhody na naše zdraví.

Vyberte si jídla, o kterých víte, že na vás fungují dobře a rozhodněte se pro snadno stravitelná jídla, která vám nezpůsobí, že se budete cítit pomalý nebo vás uvedou do „komatu“! Načasujte svá jídla a občerstvení, abyste necítili plný žaludek i když to znamená rozdělit jídlo na dvě menší jídla, aby se dlouho netrávilo.

Zpět do obchodu