Kombinace kreatinu a beta alaninu může zlepšit vaše výsledky

kreatin a beta alanin

 

Bylo prokázáno, že suplementace kreatinem nabízí řadu výhod včetně zvýšení síly, výkonu a čisté svalové hmoty. To jsou jednoznačně cenné výhody pro ty, kteří se věnují posilování, sportovním aktivitám a jakýmkoli režimům fyzické aktivity. Výzkum také prokázal, že beta alanin zvyšuje sílu a výkon, zvyšuje svalovou hmotu a zlepšuje vytrvalost. Z těchto důvodů jsou jak kreatin, tak beta alanin považovány za důležité doplňky, které je třeba užívat při jakékoli dietě a výživovém programu pro zvýšení výkonu a výsledků. Je zajímavé, že navzdory tomu, že tyto doplňky jsou samy o sobě silnými tréninkovými pomůckami, jejich účinnost byla prokazatelně zvýšena, když studie spojily oba dohromady. To představuje účinnou kombinaci pro každého, kdo hledá zvýšení síly, vytrvalosti a čisté svalové hmoty.

Naše dámské fitness oblečení vám bude vyhovovat, protože vybíráne pro vás pouze pohodlné a odzkoušené střihy.

Co je Beta Alanin?

Beta alanin je aminokyselina, kterou si tělo vytváří v malém množství v běžné stravě. Beta alanin je vychytáván svalovými vlákny a kombinován s další aminokyselinou – histidinem – za vzniku karnosinu. Bylo prokázáno, že karnosin zlepšuje svalový růst, sílu, vytrvalost a v některých studiích i ztrátu tuku. Kombinace beta alaninu s kreatinem byla utlumena jako možný způsob, jak zvýšit výkon a výsledky.

Co je kreatin?

Kreatin se také nachází v malém množství v průměrné stravě a je přirozeně produkován tělem. Když se kreatin dostane do svalů, přemění se na fosfokreatin, který se používá k doplnění energetických zásob svalů (ATP). Kreatin v podstatě dodává energii svalům. Při stresu dochází k rychlému vyčerpání svalové energie. Suplementace kreatinem umožňuje tvrdší, efektivnější trénink a lepší výsledky. Kreatin může také zvětšit velikost svalů zvýšením kapacity svalů naplnit se vodou, což je také známo, jako zvětšení objemu buněk. Působení svalů nasávajících přebytečnou vodu z krevního řečiště je nutí roztahovat se, což pomáhá přinutit svaly růst.

Kombinace kreatinu a beta alaninu

Studie účinnosti kreatinu a beta alaninu, pokud jsou užívány samostatně, jsou snadno dostupné. Nicméně studie, které zkoumaly účinnost kombinace těchto dvou doplňků, odhalily některé velmi slibné výsledky, které naznačují, že dosahují lepších výsledků, když se užívají společně, než když se berou izolovaně. Jedna studie zjistila, že účastníci, kteří kombinovali kreatin a beta alanin, zlepšili složení těla ve smyslu zvýšení svalové hmoty a snížení tělesného tuku na výrazně vyšší úroveň než ti, kteří suplementovali samotný kreatin nebo užívali placebo. Doba trvání této studie byla více než 12 týdnů a všechny skupiny prováděly přesně stejný cvičební režim.

 

předtréninkový nápoj

Jak mám kombinovat kreatin a beta alanin?

Výhody suplementace beta alaninem se časem zvyšují, což je něco, co je neobvyklé, protože tělo se běžně přizpůsobuje suplementům a jejich účinnost se snižuje, proto je obecná potřeba zapínat a vypínat doplňky, aby se zajistila jejich účinnost. Výzkum ukázal, že konzumace 4-6 gramů beta alaninu zvyšuje hladinu karnosinu o více než 50 % během 4 týdnů. Hladiny karnosinu se po dalším měsíci suplementace dále zvyšují. V důsledku toho stojí za zvážení doplňkový protokol, který kombinuje alespoň 4-6 gramů Beta-Alaninu s 6-10 gramy kreatinu po dobu 12 týdnů a prozkoumejte výsledky sami.

Shrnutí kombinace kreatinu a beta alaninu 

  •     Kombinace beta-alaninu a kreatinu může zvýšit účinnost těchto doplňků.
  •     Zkombinujte 4-6 gramů beta alaninu s 6-10 gramy kreatinu.
  •     Beta Alanin rozdělte do 2-4 dávek, protože má časově citlivý účinek.
  •     Užívejte Beta Alanin před a po tréninku.
  •     Zaznamenávejte výsledky během 12 týdenního cyklu.

 

Existuje řada předtréninkových doplňků, které obsahují tuto kombinaci, stačí si jen vybrat ten správný, který vám bude vyhovovat.

Přečtěte si další článek, co je to kreatin?

Zpět do obchodu