Spalujte kalorie při dřepech

dřepy a kalorie

Den nohou má řadu výhod. Abychom jmenovali jen několik pozitiv, která byste měli mít při cvičení nohou, ať je to vaše celková síla, rovnováha a základní schopnosti, které se odvíjejí od práce, kterou jste věnovali rozvoji svých svalů nohou. Zvedáním hmotnosti ze stoje, například dřepy a mrtvé tahy, přispějete také ke zvýšení hustoty kostí. A konečně, s použitím takových složených výtahů a zaměřením na velké svalové skupiny, váš celkový testosteron přirozeně vzroste. Pokud vám to nestačí, co takhle: věděli jste, že cvičení nohou je jedním z nejúčinnějších spalovačů kalorií a že k tomu stačí až 30 minutový trénink? Vzpírání spaluje více kalorií, než jste si možná uvědomovali. Vzhledem k tomu, že provádíme vzpírání pro posílení, tonizaci, zotavení a budování svalů, zřídka to považujeme za stejnou skupinu jako kardio pro spalování kalorií.

Kolik kalorií spálíte v den nohou?

Spotřebujete energii, protože vaše svaly čelí namáhání, jinými slovy spálíte některé spotřebované kalorie. Den nohou se zaměřuje na největší svalové skupiny v celém těle, což znamená, že využívají více svalových vláken než jiné části těla. Quadricepsy a glutei patří mezi svalové skupiny v těle, které obsahují mnoho svalů. Zasažení těchto oblastí velkými složenými výtahy, jako jsou mrtvé tahy a dřepy, bude fungovat pro všechny skupiny současně. To zase zvýší vaše schopnosti spalování tuků během tréninku i po něm. Složené cviky, které využívají více kloubů, jako je dřep nebo výpady, spálí více kalorií než pohyby v izolačním stylu, jako je zvedání lýtek.

Pro každého, kdo uvažuje o konkrétních částech těla, je čas podívat se na celé tělo, pokud jde o hubnutí. Chcete-li konkrétně zhubnout z břicha tuk a dosáhnout six packu, musíte provádět pravidelné kardio cvičení, zdravou stravu a rutinní cvičení na břiše. Den nohou je spalovač tuků a posílení jádra, které se zaměří na vaše jádro i na nohy, a  to zejména na vaše spodní břicho.

Spalujte kalorie pomocí těchto cviků na nohy

Jak již bylo zmíněno, čím více svalových vláken dáte do práce, tím více kalorií spálíte. To znamená, že se musíte soustředit na cvičení, která zasáhnou největší svalové skupiny. Chcete-li to udělat, měli byste jít na vícekloubové kombinované cviky, které pracují pro několik svalových skupin najednou. To neznamená, že byste měli zanedbávat izolační cvičení, jako jsou předkopy a zakopávání, ale měli byste je použít k předběžnému a následnému vyčerpání na začátku a na konci relace. Doporučujeme následující vícekloubové cviky:

  •     Dřepy
  •     Mrtvé tahy
  •     Výpady
  •     Sumo mrtvé tahy

Kolik opakování a kolik váhy byste měli zvednout, to záleží na vašich cílech. Nižší opakování s vyšší hmotností zvýší vaši hmotnost a sílu, ale pokud chcete spalování kalorií, zvolte střední váhu a 3-4 sady s 8-12 opakováními. Načasování je stejně důležité při vybíránícviků na nohy pro spalování kalorií; tím, že je provedete jako první na začátku tréninku, tím budete v plné síle. Pokud je den paží nebo máte kardio, cvičením nohou na konci tréninku budete i nadále spalovat kalorie, jakmile se vrátíte domů po tréninku.

Kolik kalorií spálí leg day?

V závislosti na vaší hmotnosti a intenzitě byste se mohli dívat na vysoký počet spálených kalorií. Zahrňte superérie a velké kombinované cviky a během hodinové relace byste mohli spálit mezi 350-700 kalorií.

 

hubnutí

Cvičení nohou spalují břišní tuk?

Cvičení obecně nemůže zacílit na konkrétní oblast spalování tuků, ale řada cviků na nohy vyžaduje, aby bylo zapojeno vaše jádro, což znamená, že svaly v této oblasti posílí a zvýší produkci tónovanějšího vzhledu při poklesu tělesného tuku.

 

Skvělé legíny na cvičení Instinct jsou z pružného materiálu a nejsou průhledné.

Zpět do obchodu