Jak nejlépe zhubnout?

jak efektivně zhubnout

 

Ať už chcete vypadat a se cítit lépe, existuje mnoho důvodů, proč se lidé zaměřují na hubnutí. Pokud se však neřídíte správným přístupem, dosažení svých cílů lze nepochybně snadněji říci, než provést, což obvykle vede k tomu, že sejdete z cesty. Ať tak či onak, existuje několik překážek, které vám mohou stát v cestě, pokud jde o dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí. V následujícím článku vám pomůžeme projít každou z nich.

Jak efektivně zhubnout

Ale než začnete, existuje několik klíčových aspektů hubnutí, které musíte vzít v úvahu. To zahrnuje věci jako:

  •     Setrvání v konzistentním kalorickém deficitu
  •     Sledování kalorií
  •     Jíst správná jídla
  •     Provádění pravidelného cvičení

V této souvislosti je čas, aby tým GymClothes poskytl naše nejlepší tipy pro dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí. Takže bez dalších řečí jdeme na to! Nezapomeňte, že v nabídce máme pohodlné sportovní legíny, které vám ve vašem usilí pomohou.

Konzistence je klíčová

Za prvé, každý, kdo chce shodit nežádoucí tělesný tuk, musí zvážit důležitost trvalého deficitu kalorií. Můžete jíst tu nejzdravější stravu na světě, ale pokud je váš kalorický příjem stejný nebo větší než počet kalorií, které spálíte, prostě neuděláte žádný pokrok. Vše závisí na přijatých a vydaných kaloriích, něco, co je třeba vzít v úvahu, pokud doufáte, že budete úspěšní při dosahování svých cílů v oblasti hubnutí.

Řešení? Sledování kalorií na denní bázi.

Jistě, na první pohled se to může zdát jako zdlouhavý úkol, ale slibujeme, že se do toho brzy dostanete. Navíc díky dostupnosti aplikací, je nyní sledování jídla každý den snazší než kdy dříve.

Důležitost zdravé, dobře vyvážené stravy

Víme, že jste to už pravděpodobně všechno slyšeli, ale dodržování dobře vyvážené stravy plné bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků je rozhodně cesta vpřed, pokud jde o ztrátu tuku. Samozřejmě si stále můžete dát příležitostný pamlsek. Ale je důležité to nepřehánět, protože to může způsobit, že sejdete z cesty rychleji, než si dokážete představit. Naštěstí můžete pomoci omezit své chutě a snížit pocit hladu tím, že do svého jídelníčku zařadíte spoustu celozrnných potravin, vláknitou zeleninu a méně kalorické potraviny, jako je oves, rýže a brambory. Studie zjistila, že zvýšená konzumace ovoce, zeleniny a nízkotučných mléčných výrobků může pomoci ke snížení a udržení hmotnosti. Pokud tedy chcete nastartovat svou cestu ke ztrátě tuku, kontrola nad stravou může nepochybně znamenat dlouhou cestu.

Efektivní cvičení na hubnutí

Jak nyní víte, nejdůležitějším aspektem hubnutí je kontrola výživy. Ale jakmile to uděláte, jaký je další krok? Začlenění pravidelného cvičení do vaší rutiny. I když to není tak zásadní jako mít sestavený optimální výživový plán, pravidelné cvičení může být velmi prospěšné tím, že vám pomůže dosáhnout vašeho konečného cíle mnohem rychleji. S ohledem na to je zde několik užitečných rad týkajících se typu cvičení, které vám přinese největší užitek:

Provádění složených pohybů

Na rozdíl od toho, co vám někteří lidé mohou říkat, trávit hodinu po hodině v posilovně je něco, co opravdu není nutné, pokud chcete zhubnout. Pokud tedy jako mnoho lidí na celém světě vedete rušný životní styl, nemusíte se obávat.

Takže, co přesně je řešení?

Ve srovnání s izolovanými cviky, které se zaměřují pouze na jeden sval, složené pohyby, jako jsou dřepy, mrtvé tahy a přítahy, zahrnují více kloubů a svalových skupin.  A co víc, studie z roku 2017 dokonce potvrdila, že tréninky zaměřené na složené cviky vedou k většímu nárůstu svalové síly a k lepší úrovni kardiokondice. Je tedy jasné, že větší zaměření na začlenění výše uvedených typů cvičení vám může pomoci jít o krok dále, když chcete zhubnout.

hiit trénink

Kardiovaskulární cvičení

Jak jsme již zmínili, silový trénink nevyžaduje, abyste museli trávit značné množství času v posilovně, abyste dosáhli lepších výsledků při ztrátě tuku. Totéž lze říci o kardiovaskulárním cvičení. Pokud tedy nemůžete snést pomyšlení na to, že strávíte více než hodinu na běžeckém pásu, existuje odpověď na vaše modlitby a tou je HIIT. HIIT, jinak známý jako vysoce intenzivní intervalový trénink, je forma tréninku, která zahrnuje krátké dávky intenzivního cvičení následované o něco delším odpočinkem. Podle výzkumu může být HIIT skutečně účinnější ve srovnání s delšími a méně intenzivními tréninky. I když tento typ tréninku není pro každého, nepochybně může pomoci výrazně urychlit váš potenciál úbytku tuku, pokud jej provádíte pravidelně.

Přijměte, že neexistují žádné zkratky

Zatímco některé doplňky, jako jsou spalovače tuků a posilovače testosteronu, vám mohou pomoci na vaší cestě ke ztrátě tuku, bohužel neexistuje žádná taková věc jako kouzelná pilulka, která vám umožní zhubnout přes noc o 10 kilo. Místo toho, když se zaměříte na svou výživu a cvičební režimy, bude mnohem účinnějším prostředkem k dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí. Celkově vzato je ztráta tuku něco, co vyžaduje důslednost a odhodlání. Jakmile to započítáte, štíhlé a vyrýsované tělo, po kterém toužíte, bude brzy vaše.

Závěr

Existuje mnoho důvodů, proč se lidé snaží zhubnout, o mnoha z nich jsme hovořili v tomto článku. V tuto chvíli by vám však mělo být jasné, že dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí nemusí být tak obtížné, jak by se zdálo. Nejdůležitější je zapamatovat si, že k dosažení vašeho konečného cíle nedojde přes noc. Ale pokud zůstanete v souladu se svou výživou a tréninkem, slibujeme, že výsledky se brzy dostaví.

V tomto článku se dozvíte, jak zdravě zhubnout s ohledem na vaše zdraví.

Zpět do obchodu