8 způsobů, jak začít den s trvalou energií

jak mít energii po celý denJak mít energii po celý den?

Když svému tělu a mozku dodáváte ty správné živiny a dodržujete několik postupů produkujících energii, jakmile se probudíte, můžete to zvládnout, aniž byste museli sáhnout po druhé (nebo třetí!) náplni kávy.

Takže, co přesně můžete udělat ráno, abyste podpořili trvalou energii? Pojďme prozkoumat některé z vědecky podložených strategií, které vám mohou pomoci zvládnout jakékoli úkoly, které máte na talíři.

První pohyb může začínat i ve fitku, jaké legíny do fitka vybrat?

Síla trvalé energie

I když začínáte svůj den s pocitem energie a připraveni přijmout vše, co na vás život může vrhnout, často se můžete cítit pomalí a unavení, jakmile je poledne. Když si dokážete udržet hladinu energie po celý den, můžete toho dosáhnout více, zůstat soustředění a probírat se položkami na vašem seznamu úkolů. Udržovat konzistentní hladinu energie po celý den znamená připravit své tělo i mozek na to, co je před námi. Pokud ne, pravděpodobně zjistíte, že se po obědě vlečete a budete připraveni si zdřímnout, místo abyste udržovali stabilní tempo produktivity.

Krátkodobá energetická úskalí

Když přijde odpolední propad, můžete být v pokušení najít krátkodobé řešení. (Je to snadná past, do které se dostanete.) Energetické nápoje, slazená káva a kofeinem nasycená soda se mohou zdát jako jednoduché řešení problému, ale ve skutečnosti mohou zhoršit vaši letargii a způsobit, že budete omámení, méně motivovaní a budete mít potíže s udržením pozornosti. Navíc, pokud budete konzumovat slazenou kávu, vafle, snídaňové cereálie nebo jiné potraviny bohaté na uhlohydráty, může se vám také zvýšit hladina cukru v krvi, což vám může na krátkou chvíli způsobit silný pocit. Jakmile se však tyto cukry spálí, což se děje poměrně rychle, vaše hladina glukózy v krvi prudce klesne, což není optimální pro dosažení trvalé energie.

8 způsobů, jak začít den s trvalou energií

Naštěstí existuje několik způsobů, jak upravit svou ranní rutinu, abyste se dostali před ten obávaný odpolední propad. Osvojení si několika snadno dodržitelných návyků vám může zajistit, že se budete cítit nabití energií a připraveni k akci po celý den. Upřednostnění zdravých potravin a nápojů, rozhýbání těla a zlepšení hry s doplňky vám dá dostatek energie k dosažení vašich cílů a přeměně vašeho seznamu úkolů na splněný.

Udělejte 25 výskoků, když vstanete z postele

I když jste možná zvyklí ráno vstát z postele a doklopýtat se rovnou ke kávovaru, udělat si čas na 25 výskoků (což je přinejmenším rychlé zahřátí celého těla) je skvělý způsob, jak získat energii. Mírná aktivita po ranním probuzení podporuje průtok krve do vašeho srdce a plic, takže jste bdělejší. A stimulace svalů a vazů zvýšeným průtokem krve znamená, že do tkání je transportováno více kyslíku, což jim dodává více energie po celý den.

Dejte si studenou sprchu

Je lákavé dát si ráno teplou a uvolňující sprchu, abyste si udrželi ten příjemný pocit z postele, ale studená může být právě tou vzpruhou, kterou potřebujete pro energický den. Důkazy naznačují, že studená voda může mít dilatační účinek na hluboké tkáňové krevní cévy. Toto zvětšení průměru cév zlepšuje srdce, průtok krve a krevní oběh, což dává vašemu tělu a mozku trochu ranní vzpruhu. Svižná ranní sprcha může také nastartovat váš metabolismus a zvýšit cirkulující hladiny adrenalinu a dopaminu, dvou hormonů, díky kterým se cítíte bdělí, soustředění a motivovaní.

Cvičte svižně alespoň 10 minut

Po těch 25 výskocích si dopřejte svižnou 10minutovou ranní procházku, která má více energie na posílení než váš ranní šálek. Ve skutečnosti studie na ženách trpících nedostatkem spánku prokázala, že 10minutová chůze po schodech byla více energizující než 50 mg kofeinu. Důkazy také naznačují, že nízké až střední cvičení může posílit protein zvaný neurotrofický faktor odvozený od mozku (BDNF). Zvýšený BDNF může posílit zaměření a koncentraci a pomoci zlepšit zapamatování.

Dejte si smoothie s proteinem

Chcete-li trochu víc vstát a jít a uspokojit touhu po čokoládě, přidejte do svého ranního smoothie energetický kolagenový nebo klasický protein.

Vyjděte na slunce

Všichni jsme slyšeli, že modré světlo z obrazovek zařízení vás může v noci udržet vzhůru. Zařízení však nejsou jediným místem, kde jsme vystaveni modrému světlu. Je také přítomen ve velkém v přírodě pod sluncem. Krátkovlnné modré světlo může být skvělým energetickým boosterem, protože potlačuje melatonin, hormon, díky kterému se cítíte ospalí. Když se brzy ráno vystavíte slunci, může to pomoci obnovit váš cirkadiánní rytmus, fyziologický rytmus spánku a bdění, a dát tělu vědět, že je čas vstát a začít.

Protáhněte se a zbavte se stresu pomocí 25minutové jógy

Lekce jógy před začátkem dne je skvělým způsobem, jak zlepšit hladinu energie, soustředění a koncentraci, než půjdete do kanceláře. Během REM spánku (fáze, ve které děláme většinu našich snů), se vaše svaly dostanou do stavu dočasné paralýzy zvané atonie. Po probuzení mohou být vaše svaly ztuhlé a bolavé a některé hluboké protažení a pohyby založené na pohyblivosti rozproudí krev a nastartují vaše vazy, šlachy a klouby. Kromě toho, že se budete cítit dobře, mohou intenzivní protahovací cvičení, jako jsou cvičení jógy, zvýšit výkonné funkce a zlepšit soustředění a koncentraci, stejně jako zlepšit náladu.

jóga a energie

Vezměte si nootropikum

Často užíváme doplňky stravy, které prospívají našemu tělu, ale co doplňky pro náš mozek? Nootropika jsou látky, které jsou spojeny se zlepšením kognitivního výkonu, zejména exekutivních funkcí, motivace, kreativity a paměti. Hledáte cestu k trvalé energii bez kofeinu? Existuje řada nootropik, které neobsahují kofein. Takž pokud jste citlivý na kofein nebo ho nemůžete ze zdravotní problémů, hledejte ten, který kofein neobsahuje.

Udělejte z hořčíku prioritu

Možná jste slyšeli, že suplementace hořčíkem vám může pomoci uvolnit se, ale je to mnohem víc než jen jeden trik. Hořčík podporuje více než 300 fyziologických funkcí, včetně produkce buněčné energie, svalové a nervové funkce a tvorby bílkovin. I když se silně soustředíte na svou výživu, není neobvyklé, že nedosáhnete denní potřeby hořčíku. Jedním ze způsobů, jak zvýšit příjem hořčíku a využít výhod tohoto základního minerálu, je přidat do své zásoby kvalitní doplněk. Hořčík podporuje zdravý nervový systém a funkci mozku a lze jej užívat najednou na začátek dne. Nebo, pokud se obáváte potenciálních problémů s GI, můžete doporučené dávkování užívat i v průběhu dne. Ať tak či onak, vaše tělo bude mít prospěch z vysoce vstřebatelného zdroje citrátu hořečnatého.

 

Závěr

Existuje mnoho způsobů, jak zvýšit energii od chvíle, kdy vstanete z postele. Ať už začínáte ráno cvičením, které rozproudí krev, popíjením nebo užíváním doplňků, které vám dodají extra povzbuzení, tyto strategie pro udržitelnou energii vám pomohou odhalit tu nejlepší a nejproduktivnější verzi vás.

 

Přečtěte si další článek, jak zvýšit energii.

Zpět do obchodu