Jak rychle usnout v teplém počasí?

jak spát v horku

Jak spát v horku?

Naše Česká republika zažívá vlny veder jen několik týdnů v roce, což znamená, že je to pro naše těla mnohem větší šok, a navíc jsou naše domy postaveny tak, aby udržovaly teplo, což ve vlnách veder opravdu není ideální. Není tedy žádným překvapením, že mnoho z nás tráví více času házením a otáčením, než bychom spali. Abychom vám pomohli po několik příštích týdnů lépe spát, provedli jsme průzkum a sestavili nejlepší tipy pro spaní v teple.

Vložte své oblečení do mrazáku

To je pro ty z vás, kteří vážně bojují a jsou ochotni uvolnit místo vedle vašeho mraženého hrášku pro vaše ložní prádlo a pyžamo.

Ponořte si asi na hodinu před spaním trenýrky, pyžama a dokonce i ponožky do mrazáku a skočte do ledově chladné postele. Doufejme, že vám to poskytne dostatečnou dočasnou úlevu na to, abyste usnuli, než se vše opět zahřeje.

Během dne nechte okna a žaluzie zavřené

Náš první instinkt v létě je otvírat všechna okna a dveře. To by však mohla být největší chyba, kterou děláte, protože dovnitř proniká teplé sluneční světlo. Místo toho zkuste nechat okna a žaluzie zavřené po celý den, zejména na nejslunnější straně domu, aby byl váš dům v chladu. Pokud je vánek, pak je nejlepší, abyste si nechali zavřené žaluzie či závěsy, ale nechali otevřené okno, a tak projde vánek, ale teplé světlo zůstane venku.

Cirkulujte studený vzduch

Toto je tip, který mnozí z vás možná viděli dělat na TikToku, ale zahrnuje naplnění misky se studenou vodou, přidání tuny kostek ledu a posezení před ventilátorem. Vyzkoušejte tento tip asi hodinu před spaním. To v kombinaci se zmrzlým pyžamem, je přeci sen.

Zůstaňte hydratovaní

Zajištění toho, abyste pili dostatek vody, je klíčové každý den, zejména však v horkém počasí. Zůstat hydratovaný pomáhá tělu udržovat chlad a pomáhá vám dobře se vyspat. Ujistěte se, že pravidelně pijete vodu po celý den, ale před spaním se příliš necpěte vodou, protože se nechcete neustále probouzet na toaletu. Dodržujte obvyklou rutinu - žádné zdřímnutí! Dodržování rutiny je pro rozvoj dobrého spánkového režimu zásadní, a to se během vln veder neliší. Pokuste se jít spát a vstávat ve stejnou dobu jako obvykle a vyhnout se podřimování. Bez ohledu na to, jak lákavé je zdřímnutí, když ležíte na slunci, odolávejte, pokud můžete. Díky tomu bude pozdější usínání mnohem jednodušší.

Cvičení

Tenhle může být v létě ošemetný, a pokud zažíváte vlnu veder, musíte to udělat bezpečně. Ukázalo se však, že cvičení během dne zvyšuje kvalitu spánku u některých dospělých. Ráno nebo večer si můžete rychle zaběhat nebo jít do tělocvičny, když se trochu ochladí. Vyvarujte se intenzivního cvičení uprostřed dne, kdy teploty kulminují. Večerní cvičení je nejlepší pár hodin před spaním, aby se vaše srdeční frekvence mohla vrátit k normálu.

Přečtěte si nebo poslouchejte podcast před spaním

V zásadě se vyhněte obávanému modrému světlu. Tuto jsme už všichni slyšeli, ale bohužel je to pravda. Položte telefon a zkuste místo toho vzít knihu nebo zapnout podcast, což vám pomůže uvolnit mysl a připravit vás na spánek.

Dejte si chladnou sprchu

Znáš ten hrozný lepkavý pocit po dni na slunci? My také. Zvykněte si na chladnou sprchu těsně před spaním. Pomůže to nejen ochladit vaše tělo, ale také se budete cítit svěží a mnohem pohodlnější, což výrazně usnadní spánek.

americká lednice

Vypněte zařízení

Nemluvíme zde o účincích modrého světla, spíše o účincích tepla vyzařovaného našimi zařízeními. Věci, jako jsou notebooky, herní konzole a televizory, vyzařují teplo, když jsou v provozu, a my chceme teplo co nejvíce omezit. Zkuste před spaním vypnout konzoly (zejména ve vaší ložnici), což by mělo váš pokoj ochladit.

 

Závěr

Letošní vlna veder způsobila spoustu bezesných nocí (a také hodně spálení sluncem), ale doufejme, že když přijmete několik z těchto tipů, budete tvrdě spát v teple. Udělejte si místo v mrazničce, dejte si spoustu studených sprch a vy budete v klidu moci spát.

 

Do fitka vyzkoušejte naše fitness leginy s vysokým pasem. Jsou skvělou a moderní volbou na ty nejtěžší tréninky.

Zpět do obchodu