Metabolická resetovací dieta: Opravdu funguje nebo ne?

resetovací metabolická dieta

 

Slyšeli jste v poslední době několik zmínek o metabolické resetovací dietě na vašich sociálních médiích? Viděli jsme také několik zmínek o tom, jak to letí, takže pojďme zjistit, co to přesně je, jak to začalo a zda to má nějaké skutečné výhody, nebo jestli je to jen další módní výstřelek.

Co je metabolická resetovací dieta?

Tuto dietu popularizoval bývalý hráč NFL Steve Weatherford, který se později stal fitness trenérem. Cílem stravy je přimět vaše tělo, aby zrychlilo váš metabolismus tím, že se zaměří na určité potraviny a eliminuje ostatní, aby dosáhlo kalorického deficitu. Stejně jako mnoho jiných populárních diet je cílem ztráta hmotnosti (a ztráta tuku), čehož je dosaženo dodržováním stravovacího plánu, který redukuje sacharidy a poté je znovu zavádí, což je v podstatě forma cyklování sacharidů.

Jak funguje metabolismus resetování stravy?

Náš metabolismus závisí na tolika faktorech, ale hlavní způsoby, kterými jej ovlivňujeme, jsou to, co jíme a jak cvičíme. Někteří z nás se rodí s těly a genetikou, která nám poskytuje rychlejší metabolismus (což znamená, že spálíme více kalorií, aniž bychom vůbec něco dělali, a můžeme konzumovat více kalorií bez přibírání na váze), a jiní s pomalejším metabolizmem (což znamená, že spálíme méně kalorií a musíte tvrdě makat, abyste zhubli)

Protože náš metabolismus je funkcí mnoha faktorů, z nichž některé nemůžeme změnit (naše genetika), ve skutečnosti neexistuje tlačítko „reset“, které bychom mohli stisknout, ale můžeme se pokusit manipulovat s naším metabolismem (ať už ho chceme urychlit nebo zpomalit to prostřednictvím našich stravovacích a pohybových návyků.

Jak postupovat podle metabolické resetovací diety?

Metabolická resetovací dieta je považována za přizpůsobenou, ale zahrnuje dietní režim, doplňkový režim a konkrétní cvičení.

Část stravy doporučuje nízké sacharidy, mírný obsah bílkovin a spoustu zeleniny, včetně domácích džusů. Dostanete pokyny pro potraviny, na které se musíte zaměřit, a také ty, které jsou mimo limity. Doporučujeme pít hodně vody a žádný alkohol. Tréninky jsou intenzivní a nalačno.

trénink v dietě

Pomůže mi tato resetovací dieta zhubnout?

Protože metabolická resetovací dieta je navržena na 4 týdny, může většina lidí sledovat tento časový úsek. Je to však velmi specifické jak v plánu stravování, tak v cvičebních rutinách, které musíte dodržovat (myslete na 2 tréninky denně). Je obtížné se ho držet, ale slibuje výsledky. Celkové výsledky jsou pravděpodobně způsobeny kalorickým deficitem, dva tréninky a plán s nízkým obsahem karbohydrátů způsobí, že spálíte více kalorií, než kolik konzumujete, a to po dobu 4 týdnů pravděpodobně povede k určité ztrátě hmotnosti. I když ve skutečnosti nezapnete vypínač, abyste „resetovali“ svůj metabolismus, vaše tvrdá práce může způsobit, že zhubnete tím, že budete jíst méně, než spálíte. Tento přístup k dietě s nízkým obsahem kalorií není nic nového, myslím Atkinsnovu nebo Keto dietu, což je konkrétní stravovací plán společným rysem mnoha diet na hubnutí. I když je metabolická resetovací dieta pravděpodobně jen efektní formou cyklování se sacharidy, pomůže vám zhubnout, pokud máte odhodlání zůstat na správné cestě. I když se můžete naučit nějaké nové tréninkové strategie nebo dlouhodobě vylepšit svoji stravu, není to udržitelný vzor, ​​který byste měli dodržovat navždy a budete se cítit frustrovaní, když plán opustíte (zvláště když za něj platíte). Výzkumy ukazují, že i když mnoho módních diet může být úspěšných, jejich společnou nití je dosažení kalorického deficitu. Konzistence se zdravým stravováním a cvičením je skutečným klíčem k úspěšnému hubnutí.

Závěr

Metabolická resetovací dieta je založena na některých zjevných strategiích, jíst méně kalorií, tvrdě pracovat v tělocvičně a vyhýbat se odpustkům. Může však být obtížné dodržovat takový přísný plán po dobu 30 dnů. I když to ve skutečnosti „nenastaví“ váš metabolismus, může vám pomoci zhubnout. Nalezení stravovacího a cvičebního plánu, který můžete důsledně dodržovat, je důležitější a přínosnější, než nejnovější módní výstřelek v podobě diet.

 

Naše dámské fitness legíny musíte vyzkoušet, abyste se přesvědčili, jak jsou skvělé.

Zpět do obchodu