Stání na jedné noze vám může zlepšit stabilitu

jak zlepšit stabilitu

Jak trénovat stabilitu?

Vaření kafe, čekání na stojan na dřepy, stání ve frontě u pokladny supermarketu. Všechny tyto věci mají něco společného. Nabízejí skvělou příležitost stát na jedné noze, což dokáže s vaším zdravím zázraky. Nedávná studie odhalila, že zvýšení množství času, který strávíte stáním na jedné noze, vám může prospět, když budete starší.

Když pracujete v kanceláři, je těžké zabránit tomu, abyste strávili celý den sezením, pak se musíte vrátit domů, pravděpodobně strávíte ještě více času sezením. Nežádoucím důsledkem je, že čím déle strávíte sezením, tím více svalové síly ztratíte. Samozřejmě jděte do posilovny. Získejte to zpět. Ještě jednodušší řešení je ale stát na jedné noze, tvrdí studie. Obecně platí, že ve vzpřímené poloze je lidské tělo značně nestabilní. Máme malou základnu vzhledem k naší výšce a šířce. Takže čím jste vyšší, tím jste nestabilnější. Naše oči, vnitřní uši, svaly a klouby tvrdě pracují, abychom udrželi rovnováhu. Čím více jsme fyzicky aktivní, tím lepší bývá naše rovnováha. A pokud se budete snažit o to nejlepší, stání na jedné noze také zlepší vaši rovnováhu.Lidé se špatnou rovnováhou mají vyšší riziko pádu, a čím jsme starší, tím více rizik následuje.

Studie ukázala, že mladší lidé mají lepší rovnováhu než lidé, kteří jsou starší než oni. Výzkum ukázal, že lidé ve věku 80 let a starší, kteří jsou schopni strávit 10 sekund stát na jedné noze, je optimální. Zejména pro zlepšení minerální hustoty kyčelních kostí, což znamená, že pokud by utrpěli pád, je menší pravděpodobnost zlomeniny. Pokud však podniknete kroky dříve, může být vaše bilance výrazně nadprůměrná pro vaši věkovou skupinu.

 

Věk 

Průměrná doba strávená na jedné noze s otevřenýma očima

Průměrná doba strávená na jedné noze se zavřenýma očima

18-39 

43.4 s

9.4 s

40-49 

40.3 s

7.3 s

50-59 

37.0 s

4.8 s

60-69 

26.9 s

2.8 s

70-79 

15.0 s

1.9 s

80-99 

6.2 s

1.3 s

 

 

Odborníci dokonce doporučují, abyste se postavili na jednu nohu se zavřenýma očima. Když máte oči otevřené, tělo se stane líným a spoléhá na váš zrak, aby vás udrželo v rovnováze, takže zavřením očí nutíte své ostatní smysly, aby tvrději pracovaly. Každý den, dvakrát denně, strávíte čtyři minuty svého života čištěním zubů. Udělejte to zajímavé. Zavřete oči a postavte se na jednu nohu.

Určitě jste vyzkoušeli naše dámské fitness oblečení a jistě vám neuniklo, že pro vás pravidelně přidáváme nové oblečení, proto sledujte náš instagram a budete v obraze, které kousky jsou nové.

Závěr

Chystáte se nyní předběhnout hru a zlepšit svou rovnováhu, abyste snížili riziko pádu? My osobně se budeme snažit každý den překonat naše postavení na jedné noze. Nakonec 37,3 milionů pádů ročně na celém světě je natolik vážných, že vyžadují lékařskou péči.

Zpět do obchodu