Jak se v zimě udržet ve formě?

jak zvýšit imunitu

 

Všichni jsme se v zimě setkali s chřipkou, nachlazením a různými nemocemi. Zatímco v letních měsících trávíme spoustu času venku přijímáním životně důležitých živin, jako je vitamin D, ze slunečního záření. Jak se však blíží zima, máme mnohem méně příležitostí jít ven a zjistíme, že pro naše tělo a mysl je mnohem obtížnější motivovat se a připravit se na intenzivní tréninky.

Nejlepší způsob, jak udržovat úroveň tréninku po celou zimu, je okamžitě stanovit malé cíle, které jsou dosažitelné. Často zjistíme, že vánoční večírek, výlet, narozeniny nebo oslava nového roku nám dávají dobrý cíl, na který se zaměřujeme, protože se snažíme na těchto událostech vypadat co nejlépe. Jakmile je stanoven cíl, můžeme připravit tréninkový program, výživový plán a doplňkový plán. Níže uvádíme 10 skvělých bodů, na které je třeba se zaměřit, když se snažíte zlepšit své zdraví a kondici:

 

1) Vitamín D

Vitamín D se v zimních měsících dramaticky snižuje jako přirozený zdroj, proto se doporučuje jeho doplňování.

 

2) Zinek

Zinek je důležitým doplňkem ke zlepšení imunitního systému, a proto, když jsme obklopeni lidmi s nachlazením a chřipkou, můžeme si pomoci vyhnout se choroboplodným zárodkům. 

 

3) Vitamín c

Vitamin C je silný antioxidant, který nám může pomoci bojovat s nemocemi. Jeho doplnění je velmi účinné pro prevenci chřipky.

 

4) Hořčík

Hořčík je skvělý doplněk, který může pomoci zlepšit snížení kortizolu v noci, a tím zlepšit kvalitu spánku, která je nezbytná pro udržení zdravého imunitního systému.

 

5) Jezte dostatek bobulovitých plodů a tmavého ovoce pro lepší hladinu antioxidantů

Začlenění ovoce s antioxidanty do vaší stravy může být nesmírně prospěšné pro vaše zdraví. Antioxidanty jsou vitamíny a minerály, které se nacházejí v syrových potravinách a které mohou zabránit nebo zpomalit oxidační poškození vašeho těla.

 

6) Pijte zelený čaj s citronem, zázvorem a medem

Bylo prokázáno, že zelený čaj zvyšuje průtok krve a snižuje hladinu cholesterolu. Listy jsou bohaté na katechin (antioxidant), který bojuje a předchází poškození buněk.

 

7) 85% hořká čokoláda pro další antioxidanty a snižuje chutě

Ano, čtete správně. Hořká čokoláda může být přínosem pro zdraví. Bylo prokázáno, že snižuje krevní tlak a má zároveň vysoký obsah vitamínů a minerálů. Čokoláda obsahuje draslík, hořčík, železo a měď. Hořká čokoláda je navíc bohatá na antioxidanty a mohla by být označena jako superpotravina!

 

8) Pijte 3-4 l vody s citronem a limetkou

Voda bude nejen chutnat lépe s malým množstvím citronu a limetky, ale zároveň vás lépe nasytí. Tyto plody mají také své vlastní přínosy pro zdraví. Přidání citronu či limetky nebo jakéhokoli jiného citrusového ovoce může pomoci zažívacímu systému. Citrusové plody mají také vysoký obsah draslíku, který má další zdravotní výhody.

 

9) Cvičte minimálně 4x týdně, abyste udrželi vyšší úroveň aktivity a pohybu

Slyšíme to pořád, ale určitě je to proto, že je to pravda? Nežádáme vás, abyste zaběhli maraton, ale stačí 20 minut denně!

 

10) Zajistěte dostatek spánku, minimum 8 hodin, abyste zlepšili rychlost zotavení

Doporučuje se spát 7-8 hodin za noc. I když to s dětmi může být těžké! Možná si můžete odpoledne zdřímnout, když jsou ve škole? Výzkumy naznačují, že 15 minut může být prospěšných, protože během této krátké doby spánku se neuvolňuje melatonin (hormon), proto po probuzení nebudete mít ten letargický pocit!

 

Přidali jsme pro vás do výprodeje další dámské legíny, které najdete za skvělé ceny na našem eshopu.

Zpět do obchodu