Průvodce mléčnými výrobky

účinky mléčných výrobků

Průvodce mléčnými výrobky

Organické máslo z mléka krav krmených trávou

S máslem je všechno lepší. Máslo z trávy má vysoký obsah vitamínů rozpustných v tucích, antioxidantů, zdravých tuků a vitamínů A, E, D a K, ale jeho skutečnou superschopností je sloučenina zvaná butyrát. Tato nasycená mastná kyselina s krátkým řetězcem snižuje zánět a je spojena se zvýšenými hladinami zdravých střevních bakterií. Ve studiích na myších butyrát snížil hladinu cholesterolu v krvi, zvýšil citlivost na inzulín a zlepšil mitochondriální funkci. Mitochondrie jsou elektrárny ve vašich buňkách, které produkují energii, kterou vaše tělo využívá k pohonu vašich každodenních aktivit. Mitochondrie neustále diktují, jak se cítíte.

Naše legíny rozhodně stojí za zkoušku, pokudbyste chtěli vidět celou nabídku, najdete ji v levém sloupci.

Organické ghí krmené trávou

Ghí je čistý máslový tuk a má všechny stejné výhody jako máslo, bez kaseinu (mléčné bílkoviny) a laktózy (mléčný cukr), které mohou některé lidi dráždit. Absence bílkovin a cukru také činí ghí stabilnějším pro vaření při vysokých teplotách a lepším pro vaření. Navíc máslo i ghí chutnají úžasně jako náhražka smetany v kávě.

Kolostrum

Kolostrum je první výživné předmléko, které produkuje matka krávy po porodu. Toto vysoce biologicky dostupné „tekuté zlato“ je bohaté na protilátky, probiotika a růstové faktory pro zvýšení vašeho výkonu.

Neekologické máslo a ghí které nejsou z mléka krav krmených trávou

Pokud je obtížné nebo cenově nedostupné najít mléčné výrobky splňující všechna kritéria, je v pořádku upřednostnit hledání možností výrobků bio a krmených trávou před neekologickými. Jen mějte na paměti, že neekologické mléčné výrobky krmené trávou mohou obsahovat více pesticidů, herbicidů a dalších toxinů.

Bio smetana z mléka krav krmených trávou

Smetana je vynikajícím zdrojem mléčných tuků a lahodnou pochoutkou. Šlehačku lze použít jako dezert, ale vyhněte se jejímu použití v kávě, kde teplo může způsobit zánětlivé denaturované bílkoviny. Pokud praktikujete přerušovaný půst, přidání smetany nebo mléka do kávy váš půst přeruší kvůli obsahu cukru z laktózy.

Bio plnotučné syrové mléko krmené trávou

Někteří lidé nemají problémy s trávením syrového mléka a smetany. Pokud to tak funguje i pro vás, užijte si to! Stejně jako u jiných mléčných výrobků se rozhodněte pro plnotučné organické mléko krmené trávou, abyste získali protizánětlivé výhody omega-3 a CLA.

Bio plnotučný syrový jogurt z mléka krav krmených trávou

Některé organické, trávou krmené, plnotučné syrové jogurty nebo kefíry splňují kritéria, ale mnohé napáchají více škody než užitku. Běžná probiotika v jogurtech z obchodu, Lactobacillus casei, Lactobacillus reuteri a Lactobacillus bulgaricus, ve skutečnosti zvyšují vaše hladiny histaminu, což vede k histaminové intoleranci a nevyváženému střevnímu biomu.

bio mléko z krav krmených trávou

 

Neekologická smetana krmená trávou

Pokud je obtížné nebo cenově nedostupné najít mléčné výrobky splňující všechna kritéria, je v pořádku upřednostnit hledání možností krmených trávou před ekologickými.

Máslo krmené obilím

Mléčné výrobky krmené obilím mají vyšší obsah omega-6 mastných kyselin a toxinů z obilných krmiv a obecně nižší obsah živin.

Odstředěné a nízkotučné mléko

Život je prostě příliš krátký pro nízkotučné mléčné výrobky. Bez přirozených tuků je mléko do značné míry obohacená cukrová voda.

Pasterizované, nebio mléko a jogurt

Omezte se vystavením zánětlivým denaturovaným proteinům a oxidovaným tukům tím, že se vyhnete mlékům nebo jogurtům vystaveným vysokým pasterizačním teplům.

Sýr

Normálně, když se bakterie, plísně nebo kvasinky snaží navzájem konkurovat uvolňováním toxinů do svého zdroje potravy, nazývá se to plesnivé. Když je to mléčné, říká se tomu sýr. Dieta doporučuje zcela se vyhnout sýrům, zde je důvod:

Proces přeměny mléka na sýr zahrnuje unikátní kombinaci bakterií a plísní používaných k trávení cukrů. Mnohé z toxinů, které tyto organismy uvolňují, jsou škodlivé pro vaše tělo a je těžké předvídat, jakou směs dostanete. Sýr má také vysoký obsah kaseinového proteinu, který nese plísňové toxiny konzumované ve stravě zvířat, ve skutečnosti více než 40 % konvenčních sýrů nese plísňové toxiny. Plísňové toxiny a denaturované proteiny v sýru z něj činí vysoce zánětlivou potravinu a zánět vede k přibývání na váze, mozkové mlze a chronickým onemocněním.

Falešné mléčné výrobky

Vyvarujte se ochucené smetany do kávy, sýrové omáčky, amerického sýra a mléčných náhražek. Není to jídlo, místo toho jezte pravé bio máslo.

Sušené mléko

Sušené mléko se vyrábí rozprašováním konvenčního mléka do komory s vysokou teplotou, aby se odpařila voda. Má veškeré riziko pasterizovaného mléka z továrního chovu, ze kterého je vyroben, plus zánětlivé oxidované tuky vzniklé v procesu. Není to jídlo, vyhněte se tomu.

Kondenzované mléko

Kondenzované mléko se zahušťuje odpařením velké části vody a poté nasypáním do cukru. Často se mísí s konzervačními látkami a barvivy před uzavřením v plechovce s BPA. Pokud jste to někdy ochutnali, víte, že to nemůže být skutečné jídlo. Vyhněte se tomu.

Zmrzlina

Získejte sladkou chuť s menším množstvím sacharidů. Tyto keto dezerty uspokojí vaše touhy po zdravých tucích a sladidlech s nízkým obsahem sacharidů. Konvenční zmrzlinová ulička je minovým polem umělých příchutí, špatných tuků, kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy a nevyslovitelných přísad. Naštěstí si stále můžete vychutnat mraženou krémovou pochoutku doma, s nízkým obsahem cukrů a vyrobenou jen z těch nejkvalitnějších surovin, pro zvýšení nutriční hodnoty, můžete přidat i proteinový prášek.

 

Co všechno obsahuje mléko?

Zpět do obchodu