Které mléko je nejlepší na svaly?

co obsahuje mléko

Co obsahuje mléko?

Ať už procházíte specifickým tréninkovým cyklem nebo možná právě začínáte s kondiční cestou, chladná zimní období mohou znamenat pouze jednu věc, sezóna objemu je před námi. Během této fáze tréninku budete chtít maximalizovat svůj kalorický příjem, abyste podpořili regeneraci a nakonec i růst svalů. I když existují stovky potravin, které jsou užitečné během sezóny objemového vaření, mléko je možná jedno z nejlepších a často se nevyužívá. Ve všech proteinových koktejlech, které si dáte, byste rozhodně měli vyměňovat vodu za mléko, ať už jde o standardní proteinový koktejl nebo monstrózní domácí koktejl. Je to opravdu účinný způsob, jak zvýšit svůj kalorický příjem s malým nebo žádným vlastním úsilím, zatímco jíst vše, co je na dohled, zní jako zábava, může být docela obtížné získat potřebné kalorie. Kromě toho je většina forem mléka plná vitamínů a minerálů a může být ve skutečnosti více hydratační než voda (ne že bychom doporučovali pít pouze mléko místo vody, z nějakého důvodu jsme z 60 % vody). Existuje mnoho forem mléka, které by mohly být zahrnuty do vašeho objemu, a my vám zde poskytneme přehled těch nejoblíbenějších:

Jste v objemu a potřebujete nové fitness obleceni? Jste tu správně u nás si vybere každý.

Kravské mléko

Kravské mléko, vynikající zdroj výživy, je nejoblíbenějším mlékem. Nejen, že je bohatým zdrojem bílkovin, které jsou samozřejmě nezbytné pro podporu růstu svalů, je také považováno za velmi kvalitní zdroj bílkovin. Přibližně 80 % mléčné bílkoviny pochází z kaseinu a zbývajících 20 % tvoří syrovátka. Oba jsou kompletní proteiny obsahující všech 9 esenciálních aminokyselin, ale syrovátkový protein je zvláště důležitý, pokud jde o růst svalů, protože je bohatý na aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA), které jsou hnací silou podpory syntézy svalových proteinů a budování svalové tkáně, posílení regenerace.

 

Kravské mléko přichází ve třech hlavních formách:

  •     Plnotučné
  •     Odstředěné (nízkotučné)
  •     Částečně odstředěné (polotučné)

Hlavním rozdílem mezi nimi je především obsah tuku, přičemž odstředěné a polotučné mléko obsahuje méně tuku na porci. Plnotučné mléko je zjevně na prvním místě, pokud je vaším cílem objem. Plnotučné mléko je navíc bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují zdraví kostí a kloubů, ale mohou také napomáhat kvalitě spánku, což nepřímo zlepšuje regeneraci a adaptaci na trénink. Plnotučné mléko může také zvýšit svalový růst tím, že stimuluje syntézu svalových bílkovin ve větší míře než odstředěné mléko, i když jsou kalorie shodné, což z něj dělá vynikající mléko pro objem.

Ořechová mléka

Ořechová mléka jsou stále populárnější, protože nabízejí alternativu k mléčným mlékům pro ty, kteří nemohou konzumovat mléčné výrobky, nebo pro ty, kteří se je rozhodnou nekonzumovat, jsou vůbec dobrá do objemu? 

Odpověď bohužel ve skutečnosti není.

Mandlová a kešu mléka jsou nejoblíbenější ořechová mléka, a zatímco ořechy samotné mají vysoký obsah kalorií a jsou skvělé ke svačině při objemu, proces výroby mléka z těchto ořechů odstraňuje většinu kalorií. To platí také pro mléko z lískových oříšků, které je naprosto nabité vitamíny B, E a kyselinou listovou, a i když je nejvhodnější pro doplňování těchto tří, neblíží se ani plnotučnému mléku, pokud jde o kalorie nebo obsah bílkovin. Ve skutečnosti jsou ořechová mléka jako celek velmi chudá, pokud jde o obsah bílkovin, což není skvělé, když chcete nabrat svalovou hmotu během období nárůstu objemu.

Jiné mléko bez mléka

Kokos, navzdory svému názvu, není ořech, a proto může být kokosové mléko šikovnou alternativou k těm, kteří mají alergii na ořechy. Kokosové mléko, vyrobené z filtrované vody a strouhané kokosové dužiny, bohužel spadá pod podobný deštník jako naše ořechová mléka v tom, že není skvělé, když jste v objemu. Poskytování přibližně 40 kalorií na 200 ml porce je samozřejmě lepší než voda, ale protože neobsahuje téměř žádné bílkoviny, měli byste zvážit jiné možnosti.

sojové mléko

Sójové mléko

Neobviňovali bychom vás, že ztrácíte naději při hledání bezmléčných alternativ, ale naštěstí to zachraňuje sójové mléko! Sójové mléko vyrobené namáčením, drcením a vařením sójových bobů před extrakcí tekutiny se může pochlubit nutričním profilem, který zcela jistě konkuruje plnotučnému mléku. Sójové mléko, které poskytuje mnohem více kalorií a bílkovin než jeho ostatní nemléčné protějšky, může být rozhodně použito ke splnění vašich požadavků na kalorie a bílkoviny. Sójový protein zaznamenal na internetu určitý negativní vliv, někteří tvrdí, že může snížit nárůst svalové hmoty ve srovnání se syrovátkovým proteinem, který je přítomen v plnotučném mléce. Je to proto, že sójový protein má méně leucinu než syrovátka, ale výzkum ukázal, že sójový protein je stejně účinný jako syrovátka, pokud je obsah leucinu vyrovnaný, takže stačí konzumovat trochu více sójového mléka, abyste dosáhli podobného výsledku.

Závěr

Stejně jako u většiny věcí v dnešní době existuje tolik možností, pokud jde o mléka, která mohou být užitečná pro vaše objemy na tuto zimu. Jakmile se však ponoříte do nutričního profilu těchto různých mlék, bude jasné, že dvě varianty jsou mnohem lepší než jejich konkurence, takže rozhodně plnotučné mléko a sójové mléko. Musíme dát první místo plnotučnému mléku, protože poskytuje nejvíce kalorií a bílkovin na porci, což by mělo být vaším hlavním zaměřením během objemové sezóny. Pokud však intolerance nebo vaše nutriční požadavky diktují, že potřebujete bezmléčnou variantu, sójové mléko je dokonale schopné vyplnit a pomoci vám překonat vaše letošní zimní cíle.

V našem dalším článku se můžete dočíst jestli je lepší protein s mlékem nebo s vodou.

Zpět do obchodu