Nejlepší doplňky na zlepšení soustředění a pohody

jak zlepšit soustředění

Jak zlepšit soustředění?

Vzhledem k minulému roku jsme všichni mohli prožít chvíle klidu a soustředění, jak to ale posunout na vyšší úroveň? Bez ohledu na rok, tolik z nás vede rychlý životní styl, kde je produktivita postavena na piedestal a je obtížné dosáhnout relaxace. Co můžeme udělat pro to, abychom zajistili, že o naše duševní zdraví bude dobře postaráno, kromě toho, že pravidelně cvičíme, jíme a zdravě spíme? Výraz „potrava pro mozek“ má svůj účel. To, co konzumujeme, může mít drastický dopad na produktivitu jak v našich profesích, tak v našem tréninku. V tomto článku se ponoříme do specifik, jak může suplementace zlepšit klid a soustředění.

V boji proti nespavosti se můžete inspirovat i tímto článkem o bylinkách pro lepší spánek.

Kofein

Výzkumy tvrdí, že více než 80 % dospělých užívá kofein každý den. To je obrovské číslo a není přehnané mluvit o kofeinu jako o základu nootropik. Konzumace kofeinu, který se často konzumuje v tekuté formě, podporuje mnoho pozitivních účinků, včetně zvýšené bdělosti, lepšího uvažování a pozornosti. Schválně kolik za den vypijete šálku kafe?

Jak tohle funguje?

V zásadě kofein působí tak, že blokuje působení adenosinu, což je látka tlumící centrální nervový systém. Jinými slovy, kofein nepřímo udržuje maximálku v nervovém systému po určitou dobu. Tímto způsobem vás kofein udrží soustředěný po dlouhou dobu. A nejlepší na tom je, že dávky kofeinu potřebné k projevení těchto účinků jsou relativně minimální, přičemž některé výzkumy prokázaly účinky již při dávkách 60 mg, což muže být právě jedno kafe.

Zelený čaj

Ne, zelený čaj není přesně doplněk sám o sobě, nicméně jeho výhody mluví samy za sebe a zaslouží si uznání na tomto seznamu. Ze širokého pohledu prokázala konzumace zeleného čaje výhody, pokud jde o kardiovaskulární zdraví, metabolickou účinnost a vlastnostem proti stárnutí. Kromě těchto výhod se zelený čaj ve velkém výzkumu ukázal jako slibný při snižování stresu. Ve studii, kterou provedli výzkumníci, tak zjistili, že subjekty, které pravidelně konzumují zelený čaj, zažívaly nižší úroveň psychického vyčerpání. Nevím, jak vy, ale termín psychické vyčerpání v posledním roce rozhodně nylo na místě. Nyní nás postupně úzkost opouští a začínáme se vracet do normálního stavu, proto je skvělou volbou vychutnat si šálek kvalitního zeleného bio čaje.

Rybí tuk

Zde je další doplněk, jehož účinky jsou široké. Ukázalo se, že omega-3 mastné kyseliny v rybím tuku zlepšují kognitivní funkce, stejně jako metabolické a srdeční zdraví. Jak se týkají tohoto článku, výzkum dospěl k závěru, že suplementace rybím olejem může zlepšit pracovní paměť a soustředění. Kromě toho lidé provedli obrovský výzkum a vyvodili závěry založené na důkazech v rozsahu od mírných až po střední, pokud jde o účinnost rybího oleje při zvyšování relaxace, snižování úzkosti a krevního tlaku.

 

ženšen kořen

Ženšen

V neposlední řadě je to rostlina ženšen. Nejoblíbenějšími formami této byliny jsou americký ženšen a asijský ženšen. Dřívější sklizeň se obvykle týká těch, kteří touží po větší relaxaci. Ve studii bylo třiceti mladým dospělým podáváno 400 mg dávky ženšenu Panax po dobu osmi dnů. Výzkumníci zjistili, že tito účastníci prokázali zlepšení klidu a pohody během časového intervalu suplementace.

Už nikdy nebudete chtít jiné fitness leginy, než naše bezešvé legíny Infinity. Více informací na eshopu.

 

Závěr

Klid a soustředění jsou ctnostné duševní stavy, které nám umožňují lépe pracovat a hrát. Vzhledem k divokému roku, který jsme zažili, mohou být informace o těchto doplňcích prospěšnější než kdy jindy. Pokud se ocitnete v chronickém stresu nebo se nedokážete správně soustředit, zvažte zařazení zdravých dávek těchto látek do vaší stravy.

Zpět do obchodu