Doplňky, které vám pomohou zlepšit energetickou úroveň

jak zvýšit energii_1

Jak nabrat energii na cvičení?

Beta alanin pro zlepšení vytrvalosti

Více souvisí s vaším mléčným prahem (což je bod, kdy se vaše svaly hromadí kyselinou mléčnou do té míry, že to ovlivňuje výkon) je doplněk beta alanin. Na Floridské univerzitě bylo zjištěno, že beta alanin a kreatin zlepšily vytrvalost a aerobní kapacitu sportovců již po 4 týdnech suplementace. Vědci se domnívají, že schopnost beta alaninu pozitivně ovlivňovat látku zvanou karnosin ve svalech, která způsobila tento zlepšený výkon, protože podobná studie zjistila, že vysoké hladiny karnosinu by mohly pomoci snížit hromadění kyseliny mléčné ve svalech.

Železo pro zlepšení odolnosti

Bylo zjištěno, že suplementace železem výrazně zlepšila vytrvalostní kapacitu trénovaných mužských sportovců, protože železo je základní složkou hemoglobinu (proteinu, který přenáší kyslík a oxid uhličitý v krvi.) Bez něj jednoduše nemůžete efektivně vyrábět ATP., primární zdroj energie v těle, a určitě nebudete mít žádnou výdrž, protože vaše tělo nebude schopno transportovat kyslík do pracujících svalů.

Spirulina pro zlepšení vytrvalosti

I když tento další doplněk může vyžadovat další výzkum, který stojí za zmínku, nedávná studie zjistila, že zelené řasy známé jako spirulina mohou zlepšit odolnost sportovců vůči únavě až o 25 %. Nový výzkum teoretizoval, že obsah chlorofylu ve spirulině zlepšuje schopnost krve přenášet kyslík, a proto umožňuje účastníkům cvičit déle.

Sacharidy pro zlepšení vytrvalosti

Je pravda, že přísně vzato, tento doplněk není doplňkem a je spíše makroživinou, ale je třeba jej zmínit, protože sacharidy jsou primárním (a nejlepším) zdrojem paliva pro naše tělo. Ve skutečnosti jsou tak účinné při zlepšování výkonu, že studie zjistila, že běžci, kteří konzumovali stravu s vysokým obsahem sacharidů 7 dní před 30km běžeckým závodem, byli o 10 % rychlejší než ti, kteří neužívali. Zjednodušeně řečeno jsou sacharidy primárním zdrojem paliva pro sportovce, takže dostatečný přísun před závodem je naprosto nezbytný pro snížení únavy a zlepšení sportovního výkonu. Myšlenka, uvádí, že maratónští běžci potřebují 5–7 g sacharidů na kilogram tělesné hmotnosti nebo 60 procent vašeho denního příjmu kalorií ze sacharidů. To obvykle funguje na přibližně 1 500 kcal ze sacharidů za den pro většinu žen a 1 800 kcal pro muže nebo pro 75 kg vážícího běžce, který cvičí mezi 600 g a 750 g sacharidů za den. Zatímco někteří lidé stále spojují sportovní doplňky hlavně se vzpěrači, důkazy naznačují, že existuje celá řada doplňků, které mohou zlepšit výkon i u vytrvalostních sportovců. Ať už běháte, plavete, jezdíte na kole (nebo trochu ze všech tří), existuje celá řada doplňků sportovní výživy, které vám pomohou zlepšit váš výkon a poskytnou vám náskok.

Oves

Když se účastníte vytrvalostních závodů, je nezbytné mít pomalu se uvolňující udržitelný zdroj energie, jako je oves. Je ideální pro vytrvalostní sportovce. Ovesné vločky můžete snadno přidat do proteinového koktejlu nebo je alternativně smíchat s něčím jako je jogurt, abyste měli spokojenější pocit.

Pre-workout

Předtréninkový nápoj vám může skutečně pomoci získat náskok a zajistit, že se dostanete do cíle v rekordním čase.

 

proteinovo-ovesná tyčinka

Proteinová tyčinka

Jednoduchá svačina, jako je proteinovo-ovesná tyčinka, může být praktickým způsobem, jak zvýšit hladinu energie uprostřed akce. Nejen, že oves pomůže vašemu tělu poskytnout tolik potřebný zdroj sacharidů, ale syrovátkový protein v nich může také pomoci při regeneraci svalů.

Už máte své legíny na cvičení od značky Gymclothes? Ještě ne? Tak teď je ta vhodná příležitost.

Kreatin

Pro vytrvalostní sportovce stojí za zvážení i produkt jako je kreatin. Kreatin pomáhá tlumit kyselinu mléčnou ze svalů, takže může pomoci zajistit, že můžete cvičit po delší dobu. Díky tomu je kreatin ideální pro vytrvalostní sportovce.

Zpět do obchodu