Nejlepší sportovní podprsenky na jógu


Naše sportovní podprsenky na jógu nebo do fitka máme rádi jemné, lehké a šetrné. Jóga je o tom, ukázat se sám sobě, i když jste na podložce. Když se dostanete do varu, chcete se volně pohybovat, aniž by vás rušily nějaké elementy a nepohodlné střihy.

Podprsenky na jógu byly vždy jedny z nejstylovějších možností na trhu, protože mají tendenci být navrženy pro největší komfort.

Úroveň podpory a střihu je u každé podprsenky jiná, když se pohybujete ve svých pozicích. Sdíleli jsme proto několik tipů, jak vybrat správnou sportovní podprsenku na jógu a nejlepší sportovní podprsenky pro vaše další cvičení.


 

jak vybrat sportovní podprsenku na jógu

 

Obsah

Jak si vybrat nejlepší sportovní podprsenku na jógu

Mohu nosit normální podprsenku na jógu?

Nejlepší sportovní podprsenky na jógu

Závěr

 

 

Jak si vybrat nejlepší sportovní podprsenku na jógu

Výběr nejlepší sportovní podprsenky na jógu závisí na třech věcech, které vám pomohou cítit se dobře a podávat nejlepší výkony. A tím jsou design, styl a pohodlí. Výběr vhodné podprsenky dokáže zvýšit i sportovní výkon[1], proto je důležité vybrat tu správnou.

 

Design

Podprsenky na jógu mají tendenci hodit se ke specifickým stylům, které umožňují maximální svobodu pohybu. Pro milovníky jógy je běžné, že nosí na lekci pouze sportovní podprsenku, zejména na lekcích hot jógy, a pokud je vaše sportovní podprsenka tím, co bude nejvíce na odiv, trendy design je nutností. S ohledem na to mají sportovní podprsenky na jógu jedny z nejhezčích a jedinečných vzorů, jako jsou pásková záda a výrazné vzory. 

Podprsenky s ramínky na zádech jsou oblíbeným designem ve světě jogínů, protože jejich střih umožňuje snadný pohyb v ramenou a zádech při procvičování póz a strečinků na podložce. Nebo by se vám mohla líbit sportovní podprsenka ve stylu longline, která slouží jako crop top, ideální pro styl jógy s párem legín s vysokým pasem, a ještě lepší, pokud máte po lekci jógy domluvenou kávu s kamarádkou 

Rádi kombinujeme sportovní podprsenku na jógu s odpovídajícími legínami, jako jsou legíny na cvičení Aria a podprsenka Suture, nebo pokud máte obyčejnou sportovní podprsenku, spárujte ji se vzorovanými legínami nebo naopak pro zářivý jóga vzhled.

 

Podpora

Možná si myslíte, že při lekcích jógy nepotřebujete velkou podporu, a v některých ohledech máte pravdu, protože jóga je nenáročná aktivita, která vyžaduje mnohem menší podporu hrudníku než složitější cvičení, jako je běh[2] nebo zvedání činek. Ale pokud máte větší hrudník nebo se cítíte pohodlněji s větší podporou, abyste zabránili pohybu na hrudníku, možná budete chtít zvolit sportovní podprsenku se střední nebo vysokou podporou.[3] Pro ty z vás s menším hrudníkem je volba sportovní podprsenky s nízkou podporou pro jógu v pořádku, protože stále nabízí určitou kompresi, ale může se cítit pohodlněji a bude méně omezující. Sportovní podprsenka by neměla být moc těsná a vaše prsa by měla mít určitou volnost.[4]

Své sportovní podprsenky s nízkou podporou můžete nastavit utažením ramínek pro přesnější přizpůsobení.

 

Pohodlí

Při výběru sportovní podprsenky na jógu nelze vyjednávat, abyste se ve sportovní podprsence cítili nepohodlně. Během lekce jógy se budete pohybovat ve velkém rozsahu pohybu a budete chvíli držet náročné pozice, takže je nezbytné, abyste se v tom, co máte na sobě, cítili pohodlně. Můžete se vyhnout strukturovaným nebo síťovaným podprsenkám a vyhnout se velkým sponám, zvláště pokud budete trávit hodně času na zádech.

Doporučujeme zvolit lehké tkaniny s prodyšnými vlastnostmi, jako jsou síťované panely nebo výřezy. Jednou z našich oblíbených možností pro jógu je sportovní podprsenka, která působí jako druhá kůže, je hladká na dotek a s bezproblémovým střihem, jako naše sportovní podprsenka Skill.

 

Mohu nosit normální podprsenku na jógu?

Normální podprsenka se na jógu nedoporučuje, sportovní podprsenka bude vždy vaší nejlepší volbou pro každý trénink, a to i pro nenáročný. I když se na hodině vinyasy možná nehýbete důsledně, vaše prsa se stále pohybují mnohem více než při běžné aktivitě, takže normální podprsenka vám neposkytne dostatečnou oporu, abyste mohli podávat nejlepší výkony. Sportovní podprsenky jsou stvořeny pro pohyb, a když se záměrně ukážete, jak to jde, zahrnuje to mít na sobě správnou podprsenku[5], abyste se mohli co nejlépe pohybovat.

Máme spoustu možností sportovních podprsenek na jógu, ve kterých máte pocit, jako byste nosili normální podprsenku, zvláště pokud je vaší každodenní podprsenkou měkká trojúhelníková podprsenka s vycpávkami. Zvědavý? Něco jako sportovní podprsenka Racer, která by se vám na cvičení jógy hodila.

 

Nejlepší sportovní podprsenky na jógu

nejlepší sportovní podprsenka na jógu

 

Nejlepší sportovní podprsenky na jógu jsou dokonalým vyvrcholením stylu, pohodlí a podpory. Sportovní podprsenky s nízkou a střední podporou, které vám umožní snadný pohyb a navíc při tom dobře vypadají. Od ramínkových sportovních podprsenek až po odvážné sportovní podprsenky na jógu s nízkým krytím, máme je všechny.

 

Sportovní podprsenky na jógu

Sportovní podprsenky s ramínky mají pro jógu smysl, poskytují správnou podporu při aktivitě, vypadají ultra stylově a jsou lehké a snadno se v nich pohybuje.

 

Sportovní podprsenka Skill

Tato podprsenka se stylovým designem s výstřihem do U, ale s trochu větším zakrytím. Na přední straně má decentní design, ale otočte se a vzadu je párty. Hovoříme o ramínkách na zádech, která tvoří X design s nastavitelnými posuvníky, kterými lze nastavovat délku ramínek.

 

Sportovní podprsenka Tie Dye

Barevy? Tak to je přesně sportovní podprsenka Tie Dye. Toto je jedna z našich sportovních podprsenek navržená s designem s dvojitými ramínky vpředu a střední podporou, která vašemu tréninku skutečně dodá vzpruhu. Popruhová záda se skládají z lichotivého středního pásku a dvou bočních pásků, které zvýrazňují vaše záda. Tato lehká a prodyšná sportovní podprsenka na jógu s pevnou spodní částí je skvělá na lekce s vyšší zátěží.

 

Sportovní podprsenka Unity

Tohle je krásná sportovní podprsenka na jógu, pokud to tak říkáme. Zamilujete si lichotivý výstřih do V, jedinečný ramínkový design a můžete vybrat ze dvou barev. Je to lehká podpůrná sportovní podprsenka. Je ideální na jógu, která je náročnější. Pohodlně se nosí i při těch nejintenzivnějších lekcích horké jógy. Vycpávky také pomáhají udržet vaše prsa na místě, když se pohybujete.

 

Sportovní podprsenky na jógu v prodlouženém střihu

Sportovní podprsenky prodlouženého střihu jsou skvělé. Tyto podprsenky na jógu jsou pro ty z vás, kteří rádi nosí své sportovní podprsenky místo topu, protože nabízejí větší zakrytí než tradiční sportovní podprsenky. Vypadají skvěle i jako součást tréninku jógy.

 

Sportovní podprsenka Suture

Naše sportovní podprsenka Suture je klasická podprsenka ve stylu jógy, která má moderní design, čtvercový výstřih a decentní ramínka. Je vyrobena z hebké a měkké látky, o které víme, že ji budete milovat. Poskytuje střední podporu s pevným spodním pásem. Stylové je i provedení ramínek, které jsou v několika pruzích a tvoří písmeno X. Design je minimalistický, ale efektivní a jednobarevné vzory lze kombinovat a kombinovat pro nekonečné outfity na jógu.

 

Sportovní podprsenka Static

Znáte ten úžasný pocit, když se v neděli probudíte a víte, že máte celý den plný wellness, matcha čaje a hot jógy? Podprsenka Static to ztělesňuje, se všemi správnými detaily, abychom se během dne cítili sebejistě a pohodlně. Využívá moderní design, má delší délku pro větší pokrytí a krásná vykrojená záda. Samozřejmostí jsou vycpávky, které tvoří perfektní podporu.

Spárujte s odpovídajícími fitness legínami Wild nebo kraťáskami pro elegantní a sladěný vzhled.

 

Bezešvá sportovní podprsenka Progression

Pokud jste to podle názvu neuhádli, tato kolekce je vylepšena o prodyšnou látku, která je dostatečně odolná, aby přežila vaše nejzpocenější jógové lekce. Poskytuje lehkou oporu, díky které je ideální pro jógu, sedí výše nad poprsím a také více zakrývá hrudník. S elegantními ramínky které jsou spojeny a vedou kolem krku, vypadá to skvěle, pouze přehodíte přes hlavu a můžete jít na lekci jógy.

 

Sportovní podprsenky na jógu s nízkým krytím

Sportovní podprsenky na jógu s nízkým krytím jsou pro dívky s menším hrudníkem, kterým nevadí odhalit trochu více kůže nebo si potrpí na minimalistickém designu. Mají tendenci nabízet nižší podporu, takže to nemusí fungovat dobře těm z vás s větším poprsím.

 

Sportovní podprsenka Reach

Naše podprsenka Reach je skvělá do fitka, ale je i perfektní na jógu. Nabízí nízkou podporu a také nízké pokrytí hrudníku s decentním výstřihem. Ramínka jsou úzká a na zádech vypadají hezky.

 

Závěr

Ať už zvolíte podprsenku s prodlouženou délkou pasu nebo ne, vždy byste se měli cítit dobře a pohodlně, protože n vašem pocitu záleží a obzvláště to platí při cvičení jógy. Teď už jen zbývá, vybrat ten správný outfit sportovního oblečení. Možná vám pomůže náš průvodce, jak se správně oblíct a co nosit do fitka.

 

Reference:

[1] Michelle Norris, Tim Blackmore, Brogan Horler, Joanna Wakefield-Scurr - How the characteristics of sports bras affect their performance - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32981459/

[2]  Nicola Brown, Jennifer White, Amanda Brasher, Joanna Scurr - An investigation into breast support and sports bra use in female runners of the 2012 London Marathon - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24479370/

[3] Francisca Margarita Ocran, Xiaofen Ji, Lina Zhai - A study to evaluate pressure distribution of different sports bras - https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/15589250221118643

[4]  Kelsey Mulvey - Is It Bad to Wear a Sports Bra All Day, Every Day? We Asked the Experts - https://www.realsimple.com/health/preventative-health/breast-health/what-happens-when-you-wear-sports-bra-all-day

[5] Katherine H. Rizzone, Bianca Edison, Nailah Coleman, Cordelia Carter, Ingrid Ichesco, Paige Cassidy, Jane Chung and Courtney Marie Cora Jones - Sports Bra Preferences by Age and Impact of Breast Size on Physical Activity among American Females - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8657319/

 

Autor: Sára Králová

Sára je multiplatformní editor, spisovatel a SEO stratég s více než 15 lety zkušeností. Psala pro řadu prodejen. Sára miluje zdraví a wellness a svou rozkošnou border kolii Emmy.

 

Zpět do obchodu