Proč vaše pleť potřebuje kolagen, aby zůstala mladá

omlazeni pleti

Omlazení pleti

Pokud už nějakou dobu dodržujete dietu, víte, že popíjení vývaru z kostí a pití prášku s kolagenovými peptidy vám může pomoci vypadat a cítit se skvěle. Kolagen podporuje zářící a hydratovanou pokožku, takže není divu, že kolagen je nyní nápojem mezi hollywoodskými hvězdami (Jennifer Aniston připisuje kolagenovým doplňkům svůj mladistvý lesk). Zjistěte, jak kolagen udržuje mladistvý vzhled vaší pokožky a všechny způsoby, jak zvýšit produkci kolagenu v těle. Zde je návod, jak během okamžiku podpořit svou vlastní mladistvou pleť.

Velký výběr a super ceny na našem eshop, kde můžete zakoupit fitness leginy nebo sportovní podprsenky.

Jak kolagen prospívá vaší pleti

Kolagen je nejhojnější protein ve vašem těle, jehož úkolem je držet celé tělo pohromadě, podobně jako lepidlo. Najdete ho v pojivové tkáni kůže, vlasů, kloubů, kostí, svalů a dalších. Kolagen je jednou z těch vzácných věcí, které vám skutečně mohou pomoci zastavit stárnutí. Všechna ta drahá ošetření proti stárnutí v ordinaci vašeho dermatologa, jako jsou lasery a ultrazvuky, fungují tak, že stimulují kolagen. Tvoří téměř 80 % vaší kůže, nachází se ve střední vrstvě zvané dermis. Kolagen spolupracuje s dalším proteinem zvaným elastin na zpevnění pokožky a pomáhá jí zapadnout zpět na místo, když se natáhne.

Produkce kolagenu se s přibývajícím věkem začíná zpomalovat a stává se to dříve, než byste si mysleli. Po 25 letech odbouráváme více kolagenu, než si vytváříme, a proto začínáme vidět jemné linky a vrásky. Odtud začnete každý rok ztrácet asi jedno procento kolagenu. Jiné faktory, které působí proti vám? Vystavení slunci a kouření. Ultrafialové (UV) světlo a tabákový kouř aktivují enzymy, které degradují kolagenová vlákna. Dobrou zprávou je, že můžete pomoci svému tělu vytvořit více kolagenu. 

Jak zvýšit zásoby kolagenu pro mladistvou pleť

Vezměte si kolagenový doplněk

Užívání hydrolyzovaného kolagenu (také známého jako kolagenové peptidy) perorálně, buď ve formě pilulek nebo prášku, je snadný způsob, jak zvýšit zásoby kolagenu. Výzkumy ukazují, že kolagenové doplňky zlepšují elasticitu pokožky, redukují vrásky, zvyšují hydrataci pokožky a zvyšují hustotu fibroblastů, buněk v pojivové tkáni, které produkují kolagen. Kolagenové peptidy se používají jako přísada do produktů a ve studiích bylo prokázáno, že zlepšují funkci kožní bariéry a napomáhají produkci kolagenu po osmi týdnech užívání. Hustota kolagenu v dermis se výrazně zvýšila, takže kůže zesílila a rýhy se zmenšily.

Jezte více potravin s kolagenem

Výživa je klíčovým faktorem ovlivňujícím zdraví pokožky a následně i její vzhled. Jezte více potravin bohatých na kolagen, jako je vývar z kostí, vaječné žloutky a maso z orgánů.

Použijte sérum s vitamínem C

Aplikace vitamínu C na kůži může také zvýšit kolagen. Jedna studie zjistila, že použití krému s 5% koncentrací vitaminu způsobilo, že pokožka byla silnější a snížil se výskyt hlubokých vrásek. V jiné studii vitamín C v kombinaci s retinolem vytvořil více kolagenu v kůži a částečně zvrátil poškození sluncem u žen po menopauze.

 

zdravá pleť

Vyzkoušejte mikrojehlování (dermarolling)

Mikrojehličkování je kožní procedura, při které se pomocí malých jehel propíchnou malé dírky do horní vrstvy kůže. Mikrojehlování narušuje kolagen a stimuluje tělo k tvorbě nových, mladistvějších kolagenových vláken. Mikrozranění, která vytvoříte, stimulují přirozené procesy hojení ran v těle, což má za následek buněčnou výměnu a také předchází známkám stárnutí. Jedna studie zjistila, že téměř 100 % pacientů s hlubokými jizvami na obličeji vykazovalo výrazné zlepšení již po třech sezeních mikrojehlování.

Očekávejte malé krvácení v místech bodnutí špendlíkem a určité zarudnutí bezprostředně po zákroku. Někteří lidé kombinují mikrojehlování s plazmou bohatou na krevní destičky (PRP), ošetření, také známé jako upíří obličej, který vstřikuje vaši vlastní krev do kůže, aby stimuloval růst. Lékař vám odebere krev a poté oddělí plazmu, která je bohatá na růstové faktory. Plazma se aplikuje na váš obličej před a po mikrovpichování, aby se dále stimulovaly růstové faktory způsobené vpichy. Studie z roku 2014 zjistila, že mikrojehlování a PRP zlepšily jizvy po akné více než jen samotné mikrojehlování. Kim Kardashian z toho udělala mainstream, když se natočila, jak postupuje do všech jeho krvavých detailů.

Šetrnější přístup můžete vyzkoušet i doma s pomocí dermarolleru, malého válečku s jemnými jehličkami, které si přetočíte po celém obličeji. Mějte na paměti, že volně prodejné dermarollery nepronikají tak hluboko jako profesionální, což znamená, že nedosáhnete stejných výsledků. Použijte sterilizovaný váleček na čistou pokožku a poté sérem s vitamínem C nebo sérem rostlinných kmenových buněk. Při nákupu domácího dermarolleru se ujistěte, že společnost ošetřuje své nástroje gama zářením, což je proces sterilizace, který zajišťuje, že jsou bez kontaminantů.

Používejte světelnou terapii

Světelná terapie – LED a lasery – využívá světlo k pronikání do kůže v různé míře. LED (light-emitting diode) používá různá barevná světla v závislosti na podmínkách. Červená se používá k vyhlazení pokožky. Led světelná terapie je jednou z mých oblíbených procedur pro zvýšení produkce kolagenu. Vytváří kolagen a elastin, které pomáhají redukovat vrásky a napínají pokožku. Laserové ošetření mezitím nasměruje krátké paprsky světla na cílové oblasti, jako je hnědá skvrna nebo jizva. Lékaři používají různé vlnové délky světla v závislosti na kožních potížích. Vyberte si resurfacingový laser, který stimuluje fibroblasty v dermis a způsobuje, že vytvářejí více kolagenu a elastinu.

 

Závěr

Začněte začleňovat kolagen do své pleťové rutiny a stravy ještě dnes a brzy budete vypadat a cítit se mladší. Začněte s tímto souhrnem receptů na kolagenové peptidy, aby vaše pleť zářila.

 

Jak mít zdravou pleť?

Zpět do obchodu