Zkusili jste dát omega 3 do mrazáku?

 rybí olej v mrazáku

Proč potřebujeme Omega-3?

Rybí olej je omega-3 mastná kyselina, kterou by měl každý dostávat do své stravy v té či oné formě. Dvě hlavní složky rybího oleje, díky nimž jsou tak speciální, jsou známé jako EPA a DHA, které jste mohli vidět na seznamu složek vaší nádoby na rybí olej nebo v rohu skutečné nádoby s rybami. I když existují další formy omega-3 (ve formě ALA, které se nacházejí v rostlinných zdrojích), je třeba je v těle převést na DHA/EPA, aby bylo možné je efektivně využívat. Jde o to, že míra převodu z ALA na EPA a DHA se pohybuje kolem 1% - 20%, což znamená, že k získání 10–100 mg EPA / DHA budete potřebovat 1 000 mg ALA. Pokud nejste vegetarián nebo vegan, kapsle Omega-3 obsahující rybí tuk jsou nejlepší volbou, která je nejlevnější a nejjednodušší. Pokud jste vegan nebo vegetarián, nejlepší volbou je veganská omega obsahující omega-3 olej z řas.

 

Proč lidé zmrazují rybí tuk?

Dokud dáváme rybí olej do snadno polykatelných tablet, experimentujeme s nimi také. Nejběžnější postup zahrnuje jejich vložení do mrazničky přes noc, aby se staly pevnými. Ale proč? Původní teorie spočívala v testování, zda byl rybí olej vysoce kvalitní nebo žluklý. Pokud máte nádobu na rybí olej s čirými gelovými kapslemi a nezkusili jste to, měli byste to vyzkoušet. Buď váš rybí olej zůstane stejné barvy, nebo se změní na zakalenou, téměř máslovou barvu. K tomu dochází z jednoho prostého důvodu, a ne proto, že se zakalený rybí olej je špatný, nebo proto, že čirý rybí olej má vyšší kvalitu. Stává se to proto, že různé rybí oleje obsahují různé množství polynenasycených a nasycených tuků. Pro objasnění, pokud rybí olej obsahuje více nasycených tuků než nenasycených tuků, je bod tuhnutí rybího oleje vyšší a mění barvu. Pokud je rybí tuk nižší v nasycených tucích a vyšší v nenasycených tucích, zůstává čirý a k zmrazení pevných látek je zapotřebí mnohem chladnějšího prostředí. Nasycené tukové molekuly po vložení do mrazničky ztuhnou a je obtížnější je vidět, zatímco nenasycené tuky zůstávají tekuté a čiré. Důležitým rozdílem, který je třeba o tomto efektu udělat, je to, že poměr tuků je jediná věc, kterou test mrazničky prokáže. Neřekne vám, zda je tobolka žluklá, oxidovaná nebo plná těžkých kovů. Dokud má vyšší množství nenasycených tuků, kapsle vyjdou z mrazničky vždy čisté, i když jsou vysoké nebo nízké kvality či čistoty.

Na druhou stranu, rybí olej s vyšším obsahem nasycených tuků může být pro vás stejně dobrý, i když je neprůhledný.

Proč byste měli zmrazit rybí olej

Zatímco zmrazení rybího oleje vám řekne o produktu pouze jeden konkrétní aspekt, stále existuje několik důvodů, proč by zmrazení pro vás mohlo být i nadále prospěšné.

Může snížit nepříjemné vedlejší účinky

Další výhodou, která přichází se zmrazením rybího oleje, je snížení pravděpodobnosti, že budete mít rybí dech, který někdy jednotlivce odrazuje od užívání doplňku.

Zmrazení omega může také zmírnit gastrointestinální problémy, jako je průjem nebo křeče v žaludku, které ovlivňují některé při konzumaci rybího oleje

Delší spotřeba

To je nutné, protože sluneční světlo oxiduje rybí olej a způsobuje rychlejší žluknutí. Lednička nebo skříňka by pro to byly také dobré.

 

Závěr

Nyní, když jsme objasnili tento mýtus, nyní víte, že zmrazení rybího oleje vám neřekne jeho úroveň čistoty ani žluklost. U nejlepších doplňků omega-3 zajistěte, abyste si koupili vysoce kvalitní produkt s tolik EPA a DHA, kolik potřebujete, a uchovávejte jej na chladném a tmavém místě. Šťastný rybolov.

Víte, že naše dámské fitness legíny, prochází vždy před odeslání kontrolou, aby vždy dorazily k vám v perfektním stavu?

Zpět do obchodu