Fosfatidylserin a hladiny kortizolu

sojový lecithin a fosfatidylserin

 

Možná jste si všimli, že fosfatidylserin je přidáván do koktejlů nebo je užíván některými z vašich kamarádů ve fitku. A s několika studiemi, které tento doplněk podporují, je fosfatidylserin stále více známý a ceněný. Ale co to je a jak vám to může prospět? Pokud žijete v hektickém životním stylu, může to být váš nový oblíbený doplněk.

Co je fosfatidylserin?

Fosfatidylserin je klíčovou složkou vašich buněčných membrán. Je to hlavní část lipidů, které tvoří základní části vašich buněk. Pomáhá zakrýt a chránit buňku a pomáhá jim mezi sebou komunikovat. Fosfatidylserin se nachází v řadě potravin. Nachází se ve velkém množství ryb, jako jsou makrely a sledě, a také ve vnitřnostech, jako jsou kuřecí srdce a prasečí ledviny. Není tedy snadné míchat koktejly a jíst na cestách!

Dalším zdrojem fosfatidylserinu je sójový lecitin.

Fosfatidylserin a kortizol

Kortizol je stresový hormon, který se přirozeně vyskytuje v těle. Uvolňuje se, když se tělo cítí ve stresu. Může to být stres z práce nebo ze životního stylu, ale může to být také způsobeno cvičením, zejména těžkými cviky. To je často překvapivé pro lidi, kteří spojují cvičení pouze s endorfinovými hormony, po kterých se cítí dobře. Ve zdravém aktivním životním stylu je však důležité vzít v úvahu stresové hormony a jejich účinky. Kortizol je hormon, který ovlivňuje mnoho různých funkcí v celém těle. Kortizol ovlivňuje hladinu cukru v krvi, metabolismus a zadržování vody. Vysoká hladina kortizolu může souviset s přírůstkem hmotnosti v oblasti břicha, obličeje a hrudníku. Pokud jste tedy ve stresu a nevidíte výsledky, které byste měli ze svého cvičení a vyváženého jídelníčku, může za to kortizol. Nejen to, ale kortizol také ovlivňuje formulaci paměti. Když jste ve stresu a vaše tělo má pocit, že je v krizovém režimu, soustředí se na přežití na úkor „nepodstatných“ funkcí, mezi něž patří i paměť. Pokud se tedy snažíte dát dohromady trénink a musíte se zastavit, abyste si prošli plán tréninku, může to být úroveň vašeho stresu. Ale co s tím má fosfatidylserin společného? Fosfatidylserin je považován za jeden z nejúčinnějších dostupných přírodních blokátorů kortizolu. To pro vás může znít skvěle, takže se ponořte hlouběji do toho, jak může fosfatidylserin snížit kortizol a pomoci zvládnout váš stres. Jedním z hlavních úkolů fosfatidylserinu je pokrýt či chránit buňky a také usnadňovat předávání zpráv z buňky do buňky. Blokují vysoké hladiny kortizolu, které se dostávají do buněk a ovlivňují je. To může výrazně snížit negativní účinky kortizolu na tělo, jako je stres. Jelikož se však jedná o přírodní produkt, uživatelé se nemusí obávat „znecitlivění“. Nezastaví tělo, aby pociťovalo jakýkoli stres, pouze umožňuje tělu dostatek konstruktivního řešení. Při dodržení doporučené dávky tedy nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky fosfatidylserinu.

Výhody fosfatidylserinu

Jednou z hlavních výhod vašich cílů v oblasti fitness je rovnováha testosteronu a kortizolu v těle, když užíváte fosfatidylserin. Mezi testosteronem a kortizolem existuje úzký vztah a je prokázáno, že zvýšení cirkulujícího kortizolu sníží hladinu testosteronu. Tím, že sníží hladinu kortizolu, může vaše tělo z dlouhodobého hlediska zvýšit přírůstek svalové hmoty, protože testosteron hraje klíčovou roli při budování svalové hmoty .

Boj proti stresu kortizolu může být navíc velmi užitečný pro ty, kteří bojují s nespavostí a nekvalitním spánkem. Jak víme, zdravý noční spánek je nezbytný pro celkovou pohodu. Navíc vám dodává více energie pro vaše cvičení a pomáhá tělu udržovat zdravou váhu.

Studie také spojily fosfatidylserin se zlepšenou funkcí paměti. Tato sloučenina pomáhá vašim buňkám efektivně komunikovat, udržuje mozek zdravý a efektivní.

Vzhledem k těmto faktorům není žádným překvapením, že fosfatidylserin pomáhá tělu udržovat zdravou stresovou reakci. Reakce, která je cílená, jasná a schopná účinně identifikovat příčinu stresů a zvážit řešení bez paniky nebo poškození těla.

Jak si dokážete představit, od snazších váhových cílů po lepší noční spánek byl fosfatidylserin spojen se zlepšením celkové nálady lidí, kteří jej užívají. Mnoho uživatelů doplňků uvádí pozitivní nálady a méně pocitů stresu.

 

Dávkování fosfatidylserinu

Fosfatidylserin by měl být užíván v dávkách 1 g třikrát denně, aby bylo možné pocítit plný užitek. U fosfatidylserinu nebyly hlášeny žádné závažné nežádoucí účinky, ale pokud užíváte léky nebo zvyšujete výkon, ujistěte se, že jste se před užitím poradili se svým lékařem.

Tento doplněk si můžete vychutnat s proteinovým koktejlem, čerstvými džusy nebo jednoduše s vodou. Načasujte dávku, abyste zajistili, že budete účinně bojovat proti uvolňovanému kortizolu během cvičení. Smíchejte je před nebo po tréninku a můžete si být jisti, že vaše tělo bude chráněno před škodlivými účinky kortizolu.

Máme pro vás skvělé batikované fitness legíny Tie Dye Pink Purple, které jsou z kvalitní látky a mají vrásnění.

Zpět do obchodu