Kolik spálíme kalorií při silovém tréninku?

silový trénink kalorie hubnutí 

 

Každý ví, že kardio tréninkem spálíte spoustu kalorií. To je také důvod, proč lidé používají běžecké trenažéry, schody a další kardio vybavení při spalování tuků. Stroje vám poskytnou vodítko ohledně toho, kolik kalorií spálíte, když je používáte a máte pocit, že se okamžitě přibližujete k vašim cílům v oblasti odbourávání tuků, když cvičíte a sledujete, jak kalorie ubývají. Kardio cvičení využívá převážně aerobní systém, zatímco zvedání závaží využívá anaerobní systém. To znamená, že zvedání závaží zahrnuje krátké dávky pohybů vysoké intenzity a tělo nemůže z kyslíku vytvořit veškerou potřebnou energii a místo toho potřebuje sbírat energii z cukrů.

 

Silový trénink nebo kardio na hubnutí?

 

Typický trénink v posilovně trvá 45 až 75 minut. Po skončení tréninku však tělo potřebuje opravit poškozené svaly a také doplnit svou energii. To ve skutečnosti znamená, že tělo po cvičení spaluje kalorie rychleji, než kdybyste prováděli kardio cvičení. Použití silového tréninku je fantastický způsob, jak budovat svalovou hmotu a také spalovat kalorie (tuky), ale budete muset provádět hodně opakování, abyste spálili značné množství kalorií, zatímco kardiovaskulární cvičení lze provádět delší dobu a spálí kalorie rychleji. V ideálním případě kombinace obou forem cvičení poskytne nejlepší výsledky, pokud jde o spálené kalorie a zlepšení složení těla. To je také případ, pokud jde o snižování kalorií prostřednictvím výživy. Pro vaše tělesné složení a zdraví je výhodnější snižovat kalorie cvičením než pouhou výživou, protože cvičení vyžaduje, aby svaly těla a srdce fungovaly vyšší rychlostí, než je obvyklé, což pomáhá posilovat svaly i životně důležité orgány. Některá cvičení samozřejmě spálí více kalorií než jiná, takže pokud je vaším cílem pracovat co nejintenzivněji a spálit co nejvíce kalorií při cvičení, budete chtít více směřovat ke složeným pohybům, jako jsou dřepy a mrtvé tahy. Čím více svalových skupin cvičení vyžaduje, tím více kalorií budete schopni spálit.

 

Kolik kalorií spálí osoba při silovém tréninku?

Počet spálených kalorií při vzpírání bude záviset na jednotlivci, protože je ovlivňován osobními faktory, jako je pohlaví a váha.

 

Zde uvádíme několik příkladů, kolik kalorií pravděpodobně spálíte při cvičení

 

1) Osoba vážící 60 kg, která cvičí 60 minut silového tréninku, pravděpodobně spálí kolem 180 kalorií.

2) Osoba vážící 70 kg , která cvičí 60 minut silového tréninku, pravděpodobně spálí kolem 224 kalorií

3) Osoba vážící 85 kg, která cvičí 60 minut silového tréninku, pravděpodobně spálí kolem 266 kalorií.

 

Pokud si osoba vážící 85 kg přála dostat se do deficitu 500 kcal za den s cílem ztratit 1kg týdně, tak by stačila kombinace 1 hod silového tréninku

Při kardiu bychom spálili 234 kalorií, které by zabralo jen 15 minut a běželo by se tempem 12 km/h.

 

Kardiovaskulární cvičení by mělo být prováděno po zvedání závaží, aby síla silového tréninku byla dostatečná. Lehké zahřátí před tréninkem je vždy dobrý nápad a můžete také počítat tyto kalorie.

Už máš naše legíny na cvičení s vysokým pasem? Oblíbená značka Better Bodies je naše nejprodávanější. Doporučujeme Seamless legíny s vysokým pasem.

Závěr

Lidé se často snaží jíst v kalorických deficitech, když se snaží zhubnout. Část toho je způsobena tím, že se při silovém cvičení nebere v úvahu množství kalorií, které spalují. Nadměrně kompenzují kardio cvičení a spalují příliš mnoho kalorií, což je činí frustrovanými a příliš hladovými, aby zůstali oddaní své rutině. To znamená, že nemusíte jezdit tolik kardia, když jedete silový trénink.

Zpět do obchodu