Arašídové máslo, jako všestranná svačinka

arašídové máslo výhody 

Výhody arašídového másla

Arašídové máslo je pomazánka z ořechového másla vyrobená z mletých suchých pražených arašídů. Arašídové máslo je chutné, levné, uspokojující a dokonce dobré pro naše zdraví, avšak lidé se arašídovému máslu často vyhýbají kvůli předpokládanému vysokému obsahu tuku. Ve skutečnosti má arašídové máslo neuvěřitelně všestranný nutriční profil a je oblíbené u lidí, kteří chtějí zhubnout. Arašídové máslo je široce považováno za jeden z nejlepších přírodních zdrojů bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Doufám, že zde mohu vysvětlit, proč může být arašídové máslo zdravým doplňkem vašeho jídelníčku.

Vybíráte vhodné fitness obleceni, ale pořád si nejste s výberem jistí? Zkuste nám napsat a náš odborný kolektiv vám poradí.

Arašídové máslo a hubnutí

Nazývat arašídové máslo dietní potravinou se 180 až 210 kaloriemi na porci se může zdát divné, ale má záviděníhodnou kombinaci vlákniny (kolem 2 g na 30g porci) a bílkovin (kolem 8 g na 30g porci). nutričně hustá povaha znamená, že již jedna čajová lžička může pomoci omezit chutě a udržet vás sytější po delší dobu, což podle vědců pomáhá celkově jíst méně. Navíc není nic shovívavějšího než lízání arašídového másla ze lžičky a shovívavost, která pomáhá dietářům bojovat s touhou po jídle a tím je udrží na správné cestě. Arašídové máslo má vysoký obsah mono a polynenasycených tuků zdravých pro srdce, u kterých bylo prokázáno, že pomáhají se vším od kardiovaskulárního zdraví až po ztrátu tuku.

Obsah živin arašídového másla

Porce arašídového másla obsahuje 3 mg silného antioxidantu vitaminu E, 49 mg hořčíku pro stavbu kostí, 208 mg draslíku příznivého pro svaly a 0,17 mg vitaminu B6 podporujícího imunitu. Výzkum ukazuje, že konzumace arašídů může snížit riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Bylo prokázáno, že konzumace arašídového másla (asi 2 polévkové lžíce) alespoň 5 dní v týdnu může snížit riziko vzniku cukrovky téměř o 30 %. Arašídové máslo je tak bohaté na kalorie a živiny, že je mnohými považováno za nejzdravější a nejúčinnější způsob, jak dosáhnout tohoto přebytku kalorií, spíše než se snažit vytvořit přebytek kalorií prostřednictvím nezdravého jídla.

Arašídové máslo a zdravé tuky

Nenechte se odradit vysokým obsahem tuku arašídového másla, většina jeho tuků jsou mono a polynenasycené tuky zdravé pro srdce, které snižují hladinu „špatného“ LDL cholesterolu a zvyšují hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu. Synergie obou těchto typů tuku v arašídovém másle z něj dělá dobrou potravinovou volbu pro regulaci cholesterolu na zdravé úrovni.

miska arašídů

Obsah bílkovin arašídového másla

Dvě polévkové lžíce obsahují 7 gramů bílkovin. To je důvod, proč je arašídové máslo na toastu skvělou volbou k snídani nebo dopolednímu jídlu. Jako jídlo bohaté na bílkoviny, když jíte arašídové máslo, cítíte se déle sytí. Kromě toho je protein také dobrý pro budování a regeneraci svalů, což je zvláště důležité pro ty, kteří pravidelně trénují.

Arašídové máslo pro zvýšení příjmu kalorií

Pokud tvrdě trénujete a dodržujete vysoce kalorickou dietu, pak je pro vás arašídové máslo ideální. Arašídové máslo může pohánět vaše tělo, aniž byste museli neustále jíst. Arašídové máslo je cenově velmi výhodná svačina a vychází levněji na porci než tvaroh, tuňák, přírodní jogurt a většina dalších zdravých svačin s vysokým obsahem bílkovin. Arašídové máslo je ultra čisté a vyrobené jednoduše ze 100% přírodních pražených arašídů. Na rozdíl od standardního arašídového másla neobsahuje absolutně žádný přidaný cukr ani sůl.

Závěr

Doporučuji arašídové máslo zařadit do vašeho jídelníčku. Nejen, že obsahuje potřebné vitamíny a minerály, ale také vám pomůže zhubnout tuk. Vyhněte se arašídovému máslu v supermarketu. Bývá plný přidaného cukru a soli, což není úplně ideální do vaší diety. Vybírejte pouze másla, která obsahují 100% arašídů a nejsou ochucená ani doslazována. Dostupná jsou v jemné formě nebo v křupavé variantě.

Jaké další výhody má arašídové máslo?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení