Arašídové máslo, jako všestranná svačinka

arašídové máslo výhody 

Výhody arašídového másla

Arašídové máslo je pomazánka z ořechového másla vyrobená z mletých suchých pražených arašídů. Arašídové máslo je chutné, levné, uspokojující a dokonce dobré pro naše zdraví, avšak lidé se arašídovému máslu často vyhýbají kvůli předpokládanému vysokému obsahu tuku. Ve skutečnosti má arašídové máslo neuvěřitelně všestranný nutriční profil a je oblíbené u lidí, kteří chtějí zhubnout. Arašídové máslo je široce považováno za jeden z nejlepších přírodních zdrojů bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Doufám, že zde mohu vysvětlit, proč může být arašídové máslo zdravým doplňkem vašeho jídelníčku.

Vybíráte vhodné fitness obleceni, ale pořád si nejste s výberem jistí? Zkuste nám napsat a náš odborný kolektiv vám poradí.

Arašídové máslo a hubnutí

Nazývat arašídové máslo dietní potravinou se 180 až 210 kaloriemi na porci se může zdát divné, ale má záviděníhodnou kombinaci vlákniny (kolem 2 g na 30g porci) a bílkovin (kolem 8 g na 30g porci). nutričně hustá povaha znamená, že již jedna čajová lžička může pomoci omezit chutě a udržet vás sytější po delší dobu, což podle vědců pomáhá celkově jíst méně. Navíc není nic shovívavějšího než lízání arašídového másla ze lžičky a shovívavost, která pomáhá dietářům bojovat s touhou po jídle a tím je udrží na správné cestě. Arašídové máslo má vysoký obsah mono a polynenasycených tuků zdravých pro srdce, u kterých bylo prokázáno, že pomáhají se vším od kardiovaskulárního zdraví až po ztrátu tuku.

Obsah živin arašídového másla

Porce arašídového másla obsahuje 3 mg silného antioxidantu vitaminu E, 49 mg hořčíku pro stavbu kostí, 208 mg draslíku příznivého pro svaly a 0,17 mg vitaminu B6 podporujícího imunitu. Výzkum ukazuje, že konzumace arašídů může snížit riziko srdečních onemocnění a cukrovky. Bylo prokázáno, že konzumace arašídového másla (asi 2 polévkové lžíce) alespoň 5 dní v týdnu může snížit riziko vzniku cukrovky téměř o 30 %. Arašídové máslo je tak bohaté na kalorie a živiny, že je mnohými považováno za nejzdravější a nejúčinnější způsob, jak dosáhnout tohoto přebytku kalorií, spíše než se snažit vytvořit přebytek kalorií prostřednictvím nezdravého jídla.

Arašídové máslo a zdravé tuky

Nenechte se odradit vysokým obsahem tuku arašídového másla, většina jeho tuků jsou mono a polynenasycené tuky zdravé pro srdce, které snižují hladinu „špatného“ LDL cholesterolu a zvyšují hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu. Synergie obou těchto typů tuku v arašídovém másle z něj dělá dobrou potravinovou volbu pro regulaci cholesterolu na zdravé úrovni.

miska arašídů

Obsah bílkovin arašídového másla

Dvě polévkové lžíce obsahují 7 gramů bílkovin. To je důvod, proč je arašídové máslo na toastu skvělou volbou k snídani nebo dopolednímu jídlu. Jako jídlo bohaté na bílkoviny, když jíte arašídové máslo, cítíte se déle sytí. Kromě toho je protein také dobrý pro budování a regeneraci svalů, což je zvláště důležité pro ty, kteří pravidelně trénují.

Arašídové máslo pro zvýšení příjmu kalorií

Pokud tvrdě trénujete a dodržujete vysoce kalorickou dietu, pak je pro vás arašídové máslo ideální. Arašídové máslo může pohánět vaše tělo, aniž byste museli neustále jíst. Arašídové máslo je cenově velmi výhodná svačina a vychází levněji na porci než tvaroh, tuňák, přírodní jogurt a většina dalších zdravých svačin s vysokým obsahem bílkovin. Arašídové máslo je ultra čisté a vyrobené jednoduše ze 100% přírodních pražených arašídů. Na rozdíl od standardního arašídového másla neobsahuje absolutně žádný přidaný cukr ani sůl.

Závěr

Doporučuji arašídové máslo zařadit do vašeho jídelníčku. Nejen, že obsahuje potřebné vitamíny a minerály, ale také vám pomůže zhubnout tuk. Vyhněte se arašídovému máslu v supermarketu. Bývá plný přidaného cukru a soli, což není úplně ideální do vaší diety. Vybírejte pouze másla, která obsahují 100% arašídů a nejsou ochucená ani doslazována. Dostupná jsou v jemné formě nebo v křupavé variantě.

Jaké další výhody má arašídové máslo?

Zpět do obchodu