Jak Vám může zlepšit výsledky Beta alanin?

beta alanin účinky

Co je to beta alanin?

Beta-alanin je poměrně nový doplněk, který se stal populárním v předtréninkových nápojích na podporu výkonu. Ale jak to vlastně pomáhá? Tento krátký článek pojednává o některých chemických a fyziologických změnách, které mohou nastat při užívání tohoto doplňku. Za prvé, když doplníte beta-alanin, vaše tělo ho přemění na něco, co se nazývá karnosin. Jakmile se produkt uvolní do lidského systému, přemění se ve svalech. Důvod, proč byste samotný karnosin neužívali jako doplněk, je ten, že střeva by to rozložila na jeho chemické složky: beta-alanin a histidin, které by se pak přenesly do svalu.

Je mnohem efektivnější užívat samotný beta-alanin. Nyní, abychom plně pochopili účinek beta-alaninu a mohli jej efektivně využívat, musíme pochopit energetický systém, který by ovlivnil jaký druh tréninku by to zahrnovalo. Anaerobní glykolytický systém je dominantní při cvičení s vysokou intenzitou nad určitou prahovou hodnotu, známou také jako mléčná prahová hodnota. Tento systém se používá, když aerobní systém nedokáže zvládnout požadavky na cvičení, které děláte a je třeba syntetizovat více energie, aby se udržela pracovní síla svalů po delší dobu než vaše okamžité svalové zásoby. Jakmile tělo začne přenášet svou poptávku po energii na glykolýzu, glukóza (cukr) se používá k resyntéze ATP (zdroj energie těla).

Vedlejší produkt se nazývá pyruvát, pyruvát se kombinuje s látkou zvanou laktátdehydrogenáza za vzniku laktátu a regenerace, který se dříve používá v procesu glykolýzy. Laktát je potom použit v těle a kyslíkem se změní na pyruvát pro pozdější použití. Výsledkem výše popsaných chemických procesů je, že se do svalu uvolňují vodíkové ionty (H +), což vede k poklesu pH svalu, což způsobuje acidózu (pocit pálení svalů při intenzivním cvičení). Pokles pH je jedním z důvodů, proč dochází ke snížení schopnosti produkovat sílu, zastavení vašeho cviku nebo potřebu zpomalit během cvičení. Rovněž se předpokládá, že zvýšení H + v krvi přímo ovlivňuje vnímání cvičení, což způsobuje, že vaše tělo centrálně snižuje pracovní rychlost.

Tělo má určité pufry proti těmto vodíkovým iontům, které pomáhají snižovat účinky. Karnosin je jedním z těchto pufrů, který se váže na H + a neutralizuje koncentraci pH. Byl proveden výzkum a bylo zjištěno, že svaly s vyššími hladinami karnosinu také méně trpěly acidózou, což vedlo k předpokladu jeho účinku. Zvýšením koncentrace karnosinu ve svalu může dojít k drastickému zpoždění nástupu únavy. Při zkoumání bylo zjištěno, že suplementace beta-alaninem vedla ke zvýšení koncentrace karnosinu ve vláknech typu I. i typu II. Metaanalýza beta-alaninu zjistila, že při jeho denním užívání v množstvích 2,4 až 6,4 g na den lze pozorovat účinek až 10%. Největší účinky byly zaznamenány ve studiích cvičební kapacity trvající 240 sekund, takže trénink s odporem, kruhový trénink a trénink HIIT by mohly těžit z toho, kde jste schopni pracovat při stanovené intenzitě déle.

Účinky Beta alaninu

Když z toho vezmeme vědu a podíváme se na nejodvážnější výroky, v nejlepším případě byste mohli získat extra opakování, další interval do tréninku či sprintu, zaběhnout sprint o něco dříve nebo vylepšit váš sportovní výkon. To vše může přetížit svaly a vést k tréninkovému efektu, při kterém se vaše svaly přizpůsobí novému podnětu.

Doporučil bych beta-alanin každému, kdo podstoupí intenzivní tréninkovou rutinu, zvyšuje kapacitu tréninku, jako je zahájení nové fáze tréninku a více sprintových sportů, jako je hokej, fotbal, nohejbal a ragby.

Máme pro vás dámské legíny, které si zamilujete. Vysoký pas, řasení a neprůhledný materiál, to jsou naše legíny Hugged.

Zpět do obchodu