Korejský ženšen: Výhody a vedlejší účinky

korejský ženšen

 

Ženšen je přírodní produkt s dlouhou historií lékařských a zdravotních použití. Tradičně je nejrozšířenější v Číně. V posledních letech se však stal základem homeopatické léčby a rychle se jeho popularita šíří i mezi fitness komunitou. Ale co je korejský ženšen? Proč je tak populární? Je to lék na vše, nebo by uživatelé měli být opatrní?

Co je to korejský ženšen?

Ženšen je kořen, který pochází z rostlin rodu Panax. Ženšen se pěstuje na mnoha místech, včetně Číny, Kanady a Ameriky. Podobná rostlina také roste na Sibiři a je často označována jako ženšen, ale není obecně považována za rostlinku se stejnými výhodami.

Korejský ženšen se používá již více než 5000 let. Původně se používal jako jídlo, ale jeho zdraví prospěšné vlastnosti se rychle projevily. V čínské medicíně byl chválen za povzbuzení „jangové“ energie. To je považováno za pozitivní, mužskou energii (i když to je jistě poznamenáno, že ženšen je produkt specifický pro muže).

Výhody korejského ženšenu

Výhody ženšenu jsou široké. Celkově je to skvělý posilovač imunity, kterým lze odvrátit nemoci. Je vynikajícím dárcem energie, stimuluje přívod krve a oběh. Často se používá jako posilovač pro ty, kteří trpí únavou. To je skvělé, pokud chcete maximalizovat trénink a zotavení po fitku. Má však také vlastnosti snižující stres. Je to proto, že kořen je považován za adaptogen, což znamená, že může tělu pomoci odolávat stresu. Někteří lidé proto věří, že užívání ženšenu může pomoci vašemu mozku pracovat efektivněji a bojovat proti pocitům vyčerpání.

Protože se předpokládá, že zlepšuje krevní oběh, může ženšen také přispívat k podpoře zdravého krevního tlaku a zajišťuje, že svaly dostávají kyslík, který potřebují během a po cvičení.

Korejský ženšen a vedlejší účinky

Vzhledem k tomu, že ženšen je stimulant, je důležité se ujistit, že ho příliš mnoho nepřijímáte. Může se u vás objevit nervozita, protože vaše tělo má přebytek energie. Pokud zjistíte, že bojujete s nespavostí nebo špatným spánkem, zkuste po poledni užívat ženšen. Pokud to přetrvává, nechte toho úplně.

Stejně tak, pokud zjistíte, že pociťujete bolesti hlavy nebo nevolnost, omezte příjem ženšenu a zkontrolujte, zda to není příčinou. Stejně jako u jiných stimulantů, jako jsou přípravky s vysokým obsahem kofeinu, se ženšen nedoporučuje pro těhotné ženy. Jako preventivní opatření vždy používejte důvěryhodnou značku nebo značku doporučenou zdravotnickým pracovníkem.

Korejský ženšen tablety nebo sypký prášek

Korejský ženšen se často bere jako tableta nebo prášek. Ale co je nejlepší?

Tablety jsou snadné a pohodlné. Mohou být přenášeny, aniž byste se museli starat o míchání nebo měření, když je potřebujete. Tablety jsou také předem odměřeny na dávky, což vynaloží veškeré úsilí při získávání přesného množství, které potřebujete pro požadované výsledky. Například pokud chcete nějakou energii před tréninkem, můžete si ve fitku dát rovnou tabletku, aniž byste museli něco rozmíchávat.

Na druhou stranu sypké prášky vyžadují více úsilí. Jejich odměnou však je, že získáte větší kontrolu nad tím, co si vezmete. Například, pokud si myslíte, že před cvičením potřebujete jen trochu více či méně ženšenu, můžete tuto změnu provést příště. Prášky jsou také často považovány za rychleji stravitelné než tablety. Je to proto, že jsou často mnohem účinnější.

Ženšenový čaj

Čaj ze ženšenu je široce dostupný v předem zabalených čajových sáčcích a sypaných čajích.

Je vynikající alternativou k čaji, kávě a energetickým nealkoholickým nápojům, které vám dodají povzbuzení během dne. Některé směsi obsahují zelený čaj, matchu a další přísady, aby maximalizovaly zdraví prospěšné vlastnosti. Je také velmi nízkokalorický. Tímto způsobem je vynikajícím nápojem pro ty, kteří chtějí snížit svoji kalorickou spotřebu. Stejně jako u tablet i díky této formě je ženšen velmi snadno transportovatelný a konzumovatelný po celý den. Můžete si doplnit svůj příjem, aniž byste si toho všimli.

 

Tato mocná malá rostlina může být něco, co stojí za vyzkoušení a může se stát součástí vaší zdravé výživy.

Potřebujete poradit s velikostí nebo máte dotaz ohledně fitness oblečení? Neváhejte nás kontaktova.

Zpět do obchodu