Proč je máslo z mléka krav krmených trávou pro vás dobré?

bio máslo účinky

Bio máslo a jeho pozitivní účinky

Je to zpráva, na kterou jste čekali, s máslem je všechno lepší, dokonce i vaše zdraví. Máslo a ghí z mléka krav krmených trávou jsou základem diety a jsou plné účinných živin a bohatých tuků. Ale ne všechno máslo je stvořeno sobě samé, stejně jako hovězí maso krmené trávou je máslo z trávy zcela vylepšené jídlo. Čtěte dále a zjistěte, jak může máslo z krav krmených trávou posílit vaše zdraví a přidat chuť každému jídlu.

Nebojte se vyzkoušet naše legíny na cvičení, v případě že nesednou, není problém je vrátit.

Máslo z trávy vs. běžné máslo

Když se krávy pasou na přirozené trávě, produkují mléko s větším množstvím zdravých tuků a vitamínů rozpustných v tucích, lepším poměrem omega-3 k omega-6 a méně toxinů. Nákup mléčných výrobků krmených trávou také podporuje udržitelnější zemědělství. Pokud chcete pro své tělo to nejlepší palivo, organické máslo z trávy je to pravé. Naproti tomu, když dojnice žerou obilí, onemocní, jsou podvyživené a slabé. To znamená máslo s méně živinami, více omega-6 a stopami přidaných hormonů a antibiotik používaných k udržení nemocných zvířat naživu. Mléčné výrobky krmené obilím také s větší pravděpodobností obsahují plísně a toxiny z plesnivých zrn používaných jako krmivo. Tyto plísňové toxiny se hromadí v mléce zvířat, i když v másle je jich méně.

Organické ghí z trávy je dalším způsobem, jak využít výhody másla, zvláště pokud trpíte nesnášenlivostí laktózy nebo máte problémy s trávením mléčných výrobků. Ghí je čistý máslový tuk, takže ghí z trávy bude mít všechny výše zmíněné výhody, s menším množstvím kaseinu a laktózy, které některé lidi dráždí. Ghí má také vyšší bod kouře, takže je ideální pro vaření při vysoké teplotě.

 

Zdravotní přínosy másla z mléka krav krmených z trávou

Bohatý zdroj CLA:

Máslo krmené trávou obsahuje pětkrát více konjugované kyseliny linolové (CLA) než máslo z krav krmených obilím. CLA je prospěšná mastná kyselina spojená s bojem proti rakovině, zabraňuje úbytku kostní hmoty a pomáhá vašemu tělu budovat svaly spíše než ukládat tuk. Jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají podporovat téměř každý systém ve vašem těle a poskytují ochranu před chronickými zánětlivými onemocněními.

krávy krmené trávou

Bojuje proti zánětu pomocí omega-3

Máslo krmené trávou se také může pochlubit mnohem vyššími hladinami omega-3 mastných kyselin, jako jsou DHA a EPA, ve srovnání s máslem od krav krmených obilím. Vaše tělo dokáže přeměnit ALA, další typ omega-3, na malé množství EPA a DHA, ale strava bohatá na omega-3 EPA a DHA vám může pomoci dosáhnout optimální hladiny. Omega-3 jsou nedílnou součástí buněčných membrán v celém vašem těle a stavebním kamenem nezbytných hormonů. Jejich protizánětlivá funkce je činí nezbytnými pro ochranu srdeční a mozkové funkce a kontrolu zánětlivých stavů, jako je ekzém a artritida. Správná hladina omega-3 je také životně důležitá pro zdravý vývoj plodu.

Bohatý zdroj butyrátu

Jednou z magicky nejprospěšnějších sloučenin v másle je butyrát mastné kyseliny, který zrychluje metabolismus.

Ve studiích s použitím myší butyrát zlepšil citlivost na inzulín, snížil cholesterol a krevní cukr a výrazně zvýšil spalování tuků a mitochondriální aktivitu. Mitochondrie pohání každou buňku ve vašem těle. Proměňují potraviny, které jíte, na buněčnou energii, která udržuje vaše tělo v chodu. Šťastné mitochondrie jsou základem neprůstřelné diety a pomáhají vám cítit se, vypadat a podávat nejlepší výkony. Butyrát je také spojen se snížením zánětu a podporou zdravých bakterií ve vašem střevě.

Chrání zrak a zdraví očí

Bohatá, zlatožlutá barva másla z krmení trávou je způsobena vysokými hladinami beta-karotenu ze stravy krav krmených trávou. Studie zjistila, že beta-karoten a lutein se zvyšují s podílem spásané trávy ve stravě dojnic. Vaše tělo využívá beta-karoten k produkci vitamínu A, který podporuje zrak, zdraví kostí a váš imunitní systém, zatímco lutein chrání vaše oči filtrováním modrého světla a UV záření.

Kde si můžete koupit máslo z trávy?

Čisté irské máslo v obchodech se zdravou výživou je již základním pojmem a díky rostoucí popularitě je také snazší najít máslo z trávy i v řetězcích obchodů s potravinami.

Váš místní farmářský trh je dalším skvělým místem, kde můžete zkontrolovat mléčné výrobky z pastvy. Některé farmy jsou schopny živit svůj dobytek pouze na pastvě během letních měsíců, a proto mohou během těchto období balit pouze máslo z trávy. Hledejte másla označená jako „krmená trávou“ nebo „chovaná na pastvě“ a pokud můžete, vyberte si bio. Stejně jako konvenční máslo, můžete najít másla krmená trávou v různých stylech. Dva, které pravděpodobně znáte nejvíce, jsou solené a nesolené. Slané máslo je fantastické pro přidání chuti, zatímco nesolené je nejlepší použít v receptech, kde sůl a koření přidáváte zvlášť.

Můžete také najít kultivovaná másla a másla evropského typu, která mohou být snadněji stravitelná, ale přidávají štiplavou chuť z jejich fermentace. Nakonec ghí je forma přepuštěného másla, kde byly odděleny cukry a bílkoviny. Bez této mléčné sušiny je ghí méně dráždivé pro lidi citlivé na mléčné výrobky a bezpečnější při vysokých teplotách.

 

Jak ovlivňují tuky hubnutí?

Zpět do obchodu