Proč po sushi můžete přibrat na váze?

sushi a dieta

Je sushi dietní?

Sushi se může zdát jako výživná varianta. Koneckonců, jak můžete udělat chybu s rýží, mořskými řasami, rybami a zeleninou? Z těchto důvodů je sushi základem diety. Ale nedávný příběh časopisu Time tvrdí, že sushi může být špatné pro váš pas, v závislosti na tom, co je v sushi rolce. Zde je to, co potřebujete vědět, abyste se ujistili, že vaše sushi nebude bránit vašemu výkonu nebo nezmění vaši ručičku na váze směrem nahoru.

Na našich stránkách nemáme jen skvělý blog, ale i sportovní oblečení, jako jsou legíny do fitka nebo pánská tílka.

Co se skrývá ve vaší sushi rolce?

Několik chyb při objednávání však může tuto super pochoutku zkazit.

Příliš mnoho kalorií

Měli byste být opatrní s velikostí porcí, protože sushi rolky se mohou rychle sčítat, jedna rolka může obsahovat více než 500 kalorií. Říká se, že to může přidat vycpávku do vašeho pasu. Výzkum však ukazuje, že přibírání na váze nespočívá v jednoduché rovnici „kalorie dovnitř, kalorie ven“. Důležitá je kvalita vašeho jídla.

Lepkavá rýže

Za tímto účelem je skutečným problémem rýže. Sushi rýže se nevyrábí jen z octa. Většina kuchařů přidává do směsi cukr, aby byla rýže lepkavá a lepivá. Přidaný cukr zvyšuje hladinu inzulinu, aby reguloval hladinu cukru v krvi, takže jste omámení, mrzutí a s vážnými chutěmi, zvláště když je v jídle málo nebo žádný tuk, který zpomaluje trávení. A protože se rýže během procesu sestavování poplácá, nakonec sníte až šálek rýže na váleček sushi, aniž byste si to uvědomovali. To může ovlivnit čísla na vaší stupnici.

To neznamená, že se musíte sushi úplně vzdát. S několika úpravami si můžete dát lososovou rolku bez pocitu viny.

Nejjednodušší řešení

Vyberte si jednoduché rolky bez omáček, a pokud vaše oblíbená sushi restaurace používá cukr v rýži , zvolte sashimi místo rolek.

losos a sushi

Jak udělat vaše sushi dietní

Bílá rýže

Bílá rýže přistane v zelené zóně na plánu dietního jídelníčku. Je to dobrá forma škrobu, zvláště pro dny s refeedem sacharidů, protože je to jeden z nejnižších cukrů. Neobsahuje ani antinutriční látky, které vám ubírají energii a zatěžují vaše střeva. Pokud si chcete vyrobit vlastní rýži na sushi, vynechte cukr a přidejte kokosový olej.

Ryby

Nejběžnějšími druhy ryb používaných v sushi jsou losos a tuňák. Oba mají vysoký obsah libových bílkovin, živin a zdravých tuků, jako jsou omega 3. Zajistěte, aby byly ryby uloveny ve volné přírodě, kde je to možné, mořské plody na farmách obsahují nebezpečné množství pesticidů, toxinů, těžkých kovů a dokonce i parazitů, které kompenzují nutriční hodnotu.

Zelenina

Sushi se obvykle vyrábí také ze zelených pochutin, jako je avokádo a okurka. Dejte si pozor na sushi, které obsahuje syrový špenát a kapustu, houby nebo papriky. Syrová zelenina vám může způsobit svalové křeče kvůli oxalátům, zatímco zvláště u hub a paprik je vysoké riziko kontaminace plísní.

Sójové a namáčecí omáčky

Namáčecí omáčky mohou také vytvořit nebo zlomit vaši rolku. Sójová omáčka a tamari mají vysoký obsah histaminu a většina značek sójové omáčky také obsahuje pšenici. Existují také pikantní omáčky na sushi, které obsahují majonézu z oxidovaného sójového oleje. Jedná se o nestabilní omega 6 oleje, které při oxidaci nebo zahřátí na vysoké teploty poškozují vaši DNA, zanítí vaše srdce a zvyšují riziko rakoviny. Mnoho značek majonézy je také nabito cukrem, přísadami a konzervačními látkami, jako je vápenatá sůl disodná EDTA, která je považována za znečišťující látku pro životní prostředí. Všechny tyto přísady jsou podle standardů zdravého stravování považovány za toxické. Pokud si připravujete vlastní sushi a přesto chcete pikantní omáčku na bázi majonézy, připravte ji s avokádovou majonézou.

 

Závěr

Začněte tím, že se vydáte na nejjednodušší a nejčistší seznam ingrediencí na sushi, které můžete získat, zejména když je kupujete v supermarketu. Čím jasnější, tím lepší. Lososová roláda s avokádem je chytřejší volbou než rolka plná smetanového sýra a smažené ryby. Pokud jíte venku, zeptejte se svého číšníka, co je ve směsi. Vyhněte se přidávání přebytečných omáček, které přidávají na talíř nečistoty. Jakmile budete mít jasno v tom, s čím začínáte, můžete se zaměřit na to, jak okořenit vaše sushi, aby bylo ještě neprůstřelnější.

Jak může MCT olej vylepšit vaše sushi

Přidejte do své bílé rýže špetku MCT oleje. Přidáváním MCT oleje do sushi jako prostředek k udržení se v ketóze (stavu vysokého spalování tuků), i když konzumujete škrobovou bílou rýži.

MCT oleje jsou také nosiče chuti, které umocní chuť vaší ryby a rýže. V kombinaci s mořskou solí vyzdvihnou chuť ingrediencí a nebudete toužit po sójové omáčce. Navrch můžete ještě posypat růžovou himalájskou mořskou solí. Pro mexicko-japonskou fúzi naložte do sushi extra guacamole.

 

Co jíst večer a nepřibrat?

Zpět do obchodu