Přibrali jste na paleo dietě? Zde je to, co jste udělli špatně

paleo dieta a přibírání

Paleo dieta a přibírání na váze

Pokud jste vyzkoušeli paleo dietu, vyloučili jste zpracované potraviny a balené sladké svačiny, takže jste pravděpodobně zaznamenali rozdíl velmi rychle. Když jíte skutečné, výživné potraviny, které vyživují vaše buňky, cítíte se lépe. Ale je běžnou stížností, že lidé při paleo dietě ne vždy hubnou, nebo ještě hůř, přibírají.

Čtěte dále a zjistěte, proč nehubnete po jídle s paleo dietou a co můžete udělat, aby vám paleo dieta fungovala.

Hubnutí či nabírání je záležitost každého z nás, proto se může stát, že vám vaše damske fitness leginy už nebudou a budete potřebovat nové. V tu chvíli je tu náš eshop, kde si vybere opravdu každý.

Co je paleo dieta?

Paleo strava se zaměřuje na to, co jedli naši dávní předkové, na věci, které mohli lovit a shánět potravu, jako je maso, rostliny, ořechy, semena a ovoce. Obiloviny, mléčné výrobky a luštěniny jsou pryč. Myšlenka je taková, že pokud lidé před tisíci lety neměli vybavení, ingredience nebo metody přípravy k výrobě a konzumaci určitého jídla, vaše tělo není na toto jídlo přizpůsobeno a vaše biologie neví, co s tím dělat. Paleo dieta je fantastickým základem pro někoho, kdo přechází ze standardní americké stravy, jí tuny prázdných sacharidů a vše zpracované. Ale pokud chcete zhubnout a podávat nejlepší výkony, a to se nestalo, zde je několik důvodů proč.

Jedli jste příliš mnoho sacharidů, čímž jste zabránili hubnutí

Technicky vzato, můžete sníst sklenici medu a přitom být paleo. To je špatný nápad na více úrovních a zcela jistě to vykolejí vaše cíle v oblasti hubnutí.

Pokud chcete zhubnout, musíte kontrolovat hladinu cukru v krvi a k tomu musí většina lidí omezit sacharidy. Funguje to takto, když něco sníte, vaše tělo jídlo rozloží a část se dostane do krevního oběhu jako cukr (glukóza). Glukóza poskytuje energii pro vaše buňky. Zatímco jíte, vaše slinivka uvolňuje inzulín, hormon, který říká vašim buňkám, aby se otevřely pro dodávku paliva. Pokud jíte příliš mnoho sacharidů, může se něco pokazit.

Pocity hněvu a zhroucení cukru

Velké množství sacharidů způsobuje kolísání hladiny cukru v krvi, které způsobuje hlad, rozmrzelost a únavu po celý den. Když se cukr dostane z krevního řečiště do buněk, hladina cukru v krvi klesne, což může signalizovat hlad, pokud běžíte téměř výhradně na glukóze. Protože se cukr rychle spálí nebo uloží, vaše tělo ho chce doplnit tak rychle, jak se vyčerpá.

Více paliva, než můžete spotřebovat

Glukóza, která jen tak visí v krevním řečišti, způsobuje problémy, takže vaše tělo ji chce buď spálit, nebo uložit co nejrychleji. Vaše buňky přijmou jen tolik, že glukóza zůstane ve vašem krevním řečišti. Nakonec se glukóza ve vašem krevním oběhu uloží jako tuk.

paleo a zelenina

Rezistence na inzulín

Příliš mnoho sacharidů může způsobit inzulínovou rezistenci. Pokud je vaše tělo zvyklé na nadbytek sacharidů, vaše signalizační mechanismy se pokazí. Vaše slinivka může pumpovat tolik inzulínu, že vaše buňky na něj nereagují tak pohotově, že se otevřou a přijmou dodávku glukózy. To zanechá příliš mnoho cukru ve vašem krevním oběhu, který se opět uloží jako tuk. Na paleo můžete jíst bez obav, pokud bylo jídlo pravděpodobně součástí života vašich dávných předků. To by mohlo způsobit pozitivní posuny ve vaší hladině vitamínů a minerálů, ale s vrškem muffinů to nic neudělá.

 

Při paleo dietě jste jedli příliš mnoho bílkovin

Zejména pokud právě začínáte přepínat myšlení od nízkotučného myšlení, možná si myslíte, že byste měli svá jídla soustředit na bílkoviny. Je běžnou mylnou představou, že díky dietám s vysokým obsahem bílkovin zhubnete. Protein pomáhá při hubnutí, ale jen do určité míry. Jistě, přidání více bílkovin vytlačí chléb a těstoviny z talíře. Výhody však mají své meze. Když jíte příliš mnoho bílkovin, jejich trávení způsobuje mnoho oxidačního stresu ve vašem trávicím systému, zejména v játrech. To produkuje toxiny, které vás mohou zpomalit, a navíc s veškerým proteinem, který včas nespotřebujete, se zachází jako se sacharidem. Přemění se na glukózu, a pokud se nespálí jako palivo, uloží se jako tuk. Když lidé poprvé jdou na paleo, mají tendenci se ládovat slaninou a hamburgery bez housky a myslí si, že dokud nebudou jíst chléb a těstoviny, všechno bude v pořádku. Ale první kočovní lidé takto nejedli. Ve většině zeměpisných oblastí bylo maso dostupné, ale vzácné. Vaši dávní předkové jedli tuny rostlin.

 

Potraviny s nízkým obsahem toxinů vám pomohou zhubnout

Maso z továrního chovu má příliš vysoký poměr omega-6 k omega-3, obsahuje estrogen, který naruší vaši přirozenou hormonální rovnováhu, a nejčastěji obsahuje plísňové toxiny, které vás nutí zadržovat tělesný tuk. Pesticidy a herbicidy nastříkané na zeleninové plodiny také narušují vaše hormony, což vám může způsobit ukládání tuku. Na paleo jíte určitá jídla a jiným se vyhýbáte bez velkého zájmu o to, odkud pochází. Pokud by byly všechny kalorie stejné, bylo by to v pořádku, ale toxické potraviny vás mohou přimět nabalit na sebe kila. Vaše tělo dokáže vyloučit jen tolik odpadu, a aby vaše tělo ochránilo před toxickými látkami, které vyloučit nedokáže, obalí je tukem a uloží pod kůži a pryč od vašich orgánů.

Když můžete, vybírejte bio maso a co nejvíce bio zeleniny.

 

Závěr

Každý, kdo omezí cukr, sacharidy s nízkým obsahem živin a zpracované potraviny, zaznamená rozdíl. Je to začátek, a pokud je vaším cílem jíst o něco lépe, výběr paleo stravy může stačit. Ale pokud chcete pocítit skutečný rozdíl ve vaší energetické hladině, vaší síle, vašem zaměření a vašem vzhledu, možná to budete muset vytočit ještě více a posunout věci na další úroveň. Změny životního stylu se nedějí přes noc. Vezměte si, co funguje, zbytek nechte a užijte si tu cestu ke svému novému já.

 

Která dieta je nejlepší a kterou stojí za to vyzkoušet?

Zpět do obchodu