Proč jíst brambory?

proč jíst brambory

Jsou pro vás brambory dobré?

Na internetu a v knihách fitness výživy existuje o stravování mnoho protichůdných rad o tom, co představuje zdravou výživu. To je jistě pravda, pokud jde o oblíbený brambor. Jsou pro vás brambory dobré? Pomáhají vaší stravě nebo jí naopak brání? Odhalili jsme některé mýty a předložili jsme výhody konzumace této jednoduché a všestranné zeleniny.

 

Mají brambory vysoký obsah sacharidů?

Brambory jsou dobrým zdrojem sacharidů. Ačkoli mnoho dietních plánů může naznačovat, že z nich dělají „špatné“ jídlo, řekněme si tedy, kde je pravda. Vaše tělo potřebuje k efektivní práci sacharidy. To platí zejména při cvičení. Každé jídlo by mělo obsahovat část sacharidů a brambory jsou velmi dobrá volba. Je také třeba poznamenat, že brambory v jejich přirozené formě jsou nezpracované uhlohydráty. Díky tomu je pro tělo mnohem větší pravděpodobnost, že bude snadno a efektivně strávitelný. Takže pokud máte sklon k nadýmání nebo zažívacím potížím, brambory by pro vás mohly být tím správným zdrojem sacharidů.

 

Obsahují brambory velké množství kalorií?

Středně velký brambor má kolem 110 kalorií. Takže mají poměrně nízký obsah kalorií, vzhledem k jejich obsahu vlákniny je činí obzvláště výživnými a uspokojivými. Často, je právě způsob přípravy a podávání brambor, ten důvod, který zvyšuje jejich obsah kalorií. Například smažení na oleji, aby se udělali hranolky nebo smícháním s máslem a mlékem, aby se udělala bramborová kaše, vše zvýší obsah kalorií.

 

Jsou brambory výživné?

Brambory jsou neuvěřitelně výživné. Jsou fantastickým zdrojem draslíku (více než banán!). Který může pomoci snížit krevní tlak. Brambor také poskytne polovinu příjmu vitaminu C, což pomáhá posílit váš imunitní systém. Je zajímavé, že i přes to, že jsou brambory stále častěji označovány jako potravina na nabírání, jsou také dobrým zdrojem vitaminu B6, který souvisí se zlepšením metabolismu. Ve skutečnosti jsou brambory tak výživné, že studie ukázaly, že komunity, které jedí převážně brambory, mají jen velmi málo problémů, které často souvisejí s omezenou stravou. Kromě toho děti, které vyrostly s touto dietou obsahující brambory, rostou a vyvíjejí se zcela normálně. Samozřejmě neobhajujeme stravu omezenou převážně na brambory, ale dokazuje to jejich výživné schopnosti.

 

Pozitivní vliv brambor na tělo

Brambory jsou dobrým zdrojem antioxidantů. Jsou také bez tuku, cholesterolu a sodíku. V podstatě tedy pomohou tělu zbavit se toxinů, které se hromadí. Možná nejsou tak módní jako zelený čaj, ale přesto tělů pomáhají.

 

Cvičíte ve fitku nebo doma? Vhodné dámské fitness oblečení najdete jedině na našich stránkách.

Jsou sladké brambory lepší než bílé brambory?

Opravdu záleží na tom, jaké vitamíny užíváte. Sladké brambory mají vyšší obsah vlákniny, takže jsou sytější a obsahují vitamin A, který je skvělý pro vaši pokožku. Bílé brambory mají vyšší obsah hořčíku, draslíku a železa. Pokud tedy nechcete ve své stravě zvýšit určitý minerál nebo vitamin, vyberte si ten, který vám chutná nejvíce!

Zpět do obchodu