5 tipů, jak zaručeně zhubnout

návod jak zhubnout

 

Většina lidí během svého života v určité chvíli vyzkoušela dietu. Většina, ale neúspěšně.

Někteří to však, ale chápou správně. Dodržováním těchto tipů, které vám v tomto článku představím, budete o krok blíže k tomu, abyste byli jedním z mála, kteří dosáhli svých cílů v oblasti fitness.

 

1) Sledujte svá makra

 

Sledování vašich makroživin je asi ta nejlepší rada, kterou bych mohl dát každému, kdo dodržuje jakoukoli dietu a snaží se zhubnout nebo přibrat na váze. Je překvapivé, kolik lidí si není jistých, co vlastně jedí. Až když začnete sledovat svá makra, uvědomíte si, že jste nejedli dostatek bílkovin, ale přešli jste na tuky a zároveň jste nadměrně konzumovali cukr. Doporučil bych, abyste pomocí svých aplikací sledovali svá makra (nebo to provádějte ručně pomocí důvěryhodného zdroje) Nejprve byste si měli vypočítat svá makra. Jakmile to uděláte, můžete zadat makra a kalorie jako svůj denní cíl. Od té doby můžete pokračovat a sledovat vše, co jíte po celý den. Pokud jste si sami připravili jídlo, můžete je přidat ručně do své aplikace.

 

2) Jezte častěji menší porce

Pravidelné stravování má mnoho výhod. Za prvé, udržuje váš metabolismus spalování po celý den, což znamená, že vaše tělo je v optimálním stavu pro spalování tuků. Také vám brání v přejídání, protože budete pravidelně jíst malé porce jídla.

Kromě toho pomůže předcházet chutě, protože budete jen zřídka mít hlad. To znamená, že můžete zůstat na správné cestě se svými makry, aniž byste šli přes palubu, to znamená, že budete moci efektivně fungovat po celý den, protože budete mít neustálý přísun energie a budete moci během tréninku podat větší výkon.

 

3) Hydratace

Zůstat hydratovaný po celý den je pro naši pohodu nezbytný, ať už držíme dietu nebo ne. Mnoho lidí si však neuvědomuje, jakou energii má voda pro ty, kteří dodržují dietu, zejména dietu, která omezuje kalorie.

Voda vás naplní objemem a je bez kalorií. Když mnoho lidí věří, že pociťují hlad, mají ve skutečnosti jen žízeň. Jedná se o snadnou chybu, která může vést k zbytečnému občerstvení, které vás odradí od vašich cílů v oblasti hubnutí. Až se příště budete cítit trochu hladoví, vypijte velkou sklenici vody a za 15 minut uvidíte, jak se cítíte. Zaručuji, že váš „hlad“ pominul. Snažte se držet dál od nápojů, jako je soda, která by vás mohla dále dehydratovat.

 

4) Nízkokalorické potraviny

 

Zařazujte do svého jídla potraviny s nízkým obsahem kalorií. Existuje spousta potravin, se kterými to můžete udělat, ale zelenina je optimální, protože má vynikající profily mikroživin a je velmi nízkokalorická. 

 

Zde je několik příkladů:

  • Brokolice
  • Celer
  • Špenát
  • Jahody
  • Tvaroh a rýžové chlebíčky
  • Krůtí, kuřecí prsa

 zelenina do diety

 

5) Dodržujte stanovený dietní nebo stravovací plán

 

Existuje spousta diet, které jsou vhodné pro různé jedince. Ale pozor, mohou být neúčinné. Například přerušovaný půst je vynikající pro lidi, kterým chybí celodenní čas nebo kteří omezují své kalorie. Například Paleo dieta může být doporučena pro někoho, kdo chce rychle zhubnout a je ochoten jíst jen malou škálu jídel, i když se to dlouhodobě nedoporučuje.

IIFYM nebo flexibilní dieta je nejvhodnější pro ty, pro které je těžké vykonávat tolik sebekontroly a chtějí si dopřát několik pochoutek po celý den.

Ve výprodeji na našem eshopu najdete velké množství dámského a pánského fitness oblečení. V nabídce máme také damske fitness leginy, mikiny, sportovní sety a tepláky.

 

Závěr

 

Těchto 5 tipů vám může pomoci dostat se na cestu k dosažení vašich cílů v oblasti hubnutí! Pokud budete postupovat podle každého z těchto kroků a budete dodržovat svoji dietu, tak Vám váha půjde zaručeně dolů.

Zpět do obchodu