Jaká je vaše optimální tepová frekvence na spalování tuků?

tepová frekvence pro spalování tuků

 

Udržování aktivního životního stylu je nedílnou součástí toho, abyste byli ve skvělé fyzické kondici. Pro ty z nás, kteří se zaměřují na snížení obsahu tuku, je důležité kardio cvičení. Mnoho lidí pracuje na teorii, že čím rychleji a tvrději maká ve zvoleném kardiu, tím lepší budou výsledky. Vaše optimální tepová frekvence pro spalování tuků však nemusí vyžadovat tak vysoký intenzivní trénink, jak si možná myslíte. Nyní, i když neříkám, že byste se měli HIIT tréninku nadobro vzdát, stojí za zmínku, že existují i ​​jiné způsoby, jak efektivně zacílit váš pohyb, aby vaše tukové zásoby šly dolů.

Cvičení s vyšší intenzitou je skvělé pro využití energie, která je okamžitě k dispozici. To znamená, že kalorie, které jste spotřebovali před tréninkem, budou efektivně využity a spáleny. Tělo bude zejména spalovat cukry a sacharidy, které jsou k dispozici. Kardio na úrovni tepové frekvence spalující tuk bude cílit na stávající zásoby energie. Takže budete spalovat tukové zásoby, které vaše tělo vytvořilo pro ušetřenou energii. Takže pokud jste tvrdě dřeli ve fitku a dávali jste tomu na 100% a neviděli jste požadované výsledky, může být čas snížit tepovku na 65%. Může se to zdát kontraproduktivní, ale přidejte do své rutiny určité kardio na tepové frekvenci spalující tuky.  

Jak zjistit optimální tepovou frekvenci spalující tuky?

Jednoduchým způsobem je stáhnout si fitness aplikaci, která to za vás vyřeší.

Pokud se však cítíte jako stará škola, výpočet je níže:

  • Zjistěte maximální tepovou frekvenci 220 mínus váš věk je dobré obecné pravidlo.
  • Poté toto číslo vynásobte 0,6 a poté 0,7. To zhruba vyřeší rozsah ve kterém byste se měli držet, abyste spalovali tuk.

 

Jak mám cvičit, abych udržel optimální tepovou frekvenci na spalování tuků?

Využijte kardio stroje ve fitku, které monitorují váš srdeční rytmus, nebo investujte do osobního zařízení pro měření kondice (nebo si půjčete zařízení od kamaráda, dokud nebudete mít natrénované správné tempo). Vetšina moderních chytrých hodinek tuto funkci už má. Možná zjistíte, že kardio je pro vás mnohem méně náročné než vaše běžná rutina. Přidejte svému tréninku trochu víc času, abyste dosáhli maximálních výsledků a tepová frekvence byla tím optimálnější na spalování tuků. To je jedna z výhod tréninku s nižší intenzitou, účinky si můžete užít při delším tréninku.

Cvičení by vás mělo vždy udržovat v rozmezí tepové frekvence spalování tuků, které jste si určili (samozřejmě s výjimkou zahřátí před tréninkem, tam může být tepovka vyšší). Odolávejte pokušení cvičit s větší intenzitou a snažte se tyto tréninky jet pouze jednou týdně. Zvolte si jeden den a dejte tomu vyšší intenzitu. Stojí za zmínku, že i když se vaše cvičení může zdát s nižší intenzitou horší, není to tak, protože stále cvičíte, jen při tom spalujete více tuků. V tomto případě stále platí stejná pravidla pro regeneraci a výživu. Ujistěte se, že dodáváte tělu bílkoviny, které tělo potřebuje pro udržení a regeneraci svalů. Bez těchto důležitých článku, by se mohlo stát, že byste kromě tuků, mohli spalovat i svaly. A tohle by určitě nikdo z vás nechtěl. Cvičení s optimální tepovou frekvencí je určitě skvělou volbou, když držíte dietu.

 

Na běhaní venku nebo do posilovny potrebujete vhodné fitness obleceni. Velkou nabídku dámského oblečení najdete na našich stránkách.

Zpět do obchodu