Kyselina hyaluronová, jako elixír proti stárnutí

kyselina hyaluronová aplikace

Kyselina hyaluronová pravděpodobně není to, co si myslíte. Koneckonců, když v souvislosti s péčí o pleť slyšíte slovo „kyselina“, vybavíte si produkty, které chemicky odlupují pokožku a zanechávají vás syrovou a červenou, než uvidíte jakékoli známky jejich účinků proti stárnutí. Kyselina hyaluronová je jiná. Představte si to jako laskavější, jemnější a výživnějšího bratrance. Ano, vrátí čas, ale nezničí vaši kůži. Kyselina hyaluronová ji vyplní tím, že obnoví hydratační bariéru vaší pokožky, a tím získáte mladistvou pleť.

Ke zdravé pokožce patří také pohyb a správná strava. Pokud s cvičením začínáte a hledáte vhodné legíny, pak u nás najdete ty správné.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je molekula složená z cukrů, které naše tělo přirozeně produkuje. Jednou z rolí, kterou tato pracovitá molekula hraje, je promazávání našich kloubů, ale asi 50 procent kyseliny hyaluronové v našem těle žije v naší kůži, kde se váže na vodu, aby přitahovala a udržovala vlhkost. (Každá molekula kyseliny hyaluronové pojme až ohromný tisícinásobek své hmotnosti ve vodě.)

Jak kyselina hyaluronová působí?

Kyselina hyaluronová vděčí za svou schopnost vzdorovat stárnutí svým vlastnostem, které milují vodu. Tím, že kyselina hyaluronová v podstatě dopřeje vaší pleti velký nápoj H2O, nejen že udrží suchou, šupinatou pokožku na uzdě, ale pomáhá udržet pleť pevnou, hladkou a kyprou. Jak stárneme, naše pokožka ztrácí vlhkost a kyselinu hyaluronovou, což vede k volné, ochablé a vrásčité pokožce. Když do pleti vrátíte kyselinu hyaluronovou, buď prostřednictvím séra nebo doplňku, nejen že pomáháte doplnit přirozené zásoby HA vaší pleti, ale udržujete pokožku lépe hydratovanou, což pomáhá udržovat pokožku napnutou, pružnou a snižuje vzhled jemných linek. Je to v podstatě fontána mládí v molekulární formě. Ale nenechte se zapřísahat, pokud máte přirozeně mastnou pleť nebo pleť se sklonem k pupínkům. Ve skutečnosti je to nezbytný protijed pro suchou, šupinatou pokožku způsobenou záchvatem sušení produktů na akné. Kde byla kyselina hyaluronová celý váš život? Jediným zádrhelem zpočátku bylo, že molekuly kyseliny hyaluronové jsou podle molekulárních standardů, obrovské, což znemožňovalo místní pronikání do pokožky. V roce 2002 však japonský vědec vyvinul metodu hodnou Nobelovy ceny, která dokázala zmenšit molekuly kyseliny hyaluronové na nano velikost, takže byly dostatečně malé na to, aby dokázaly překonat kožní bariéru. Vědci zjistili, že když je nano-rizovaná kyselina hyaluronová aplikována na kůži lokálně, zlepšuje pleť mnoha způsoby. Ve skutečnosti jedna studie z roku 2014 zjistila, že po pouhých dvou týdnech léčby kyselina hyaluronová snížila hloubku vrásek, učinila pokožku pevnější a pružnější a snížila drsnost pokožky.

 

kyselina hyaluronová

 

Jak používat kyselinu hyaluronovou lokálně, jako jsou hydratační a čisticí prostředky, a také v sérech s kyselinou hyaluronovou. Protože se jedná o látku přírodního původu, kyselina hyaluronová by neměla pro uživatele představovat žádné riziko, takže je bezpečné ji používat i na citlivou pleť a aplikovat ji ráno i večer. V produktech pro péči o pleť může kyselina hyaluronová pocházet z rostlinných olejů nebo může být vytvořena synteticky prostřednictvím mikrobiální fermentace. Někdy se získává z pupeční šňůry, kloubů zvířat nebo kuřecích hřebínků. Pokud jsou pro vás veganské produkty bez krutosti prioritou, nezapomeňte zkontrolovat štítek.

Jak používat doplňky kyseliny hyaluronové

Výhod kyseliny hyaluronové můžete využít také pomocí perorálního doplňku stravy. Dvojitě zaslepená japonská studie zjistila, že kyselina hyaluronová účinně zvýšila vlhkost a pomohla zmírnit suchou pokožku, když byla požívána denně po dobu tří nebo šesti týdnů. Další dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie zjistila, že doplňky s kyselinou hyaluronovou dodaly lidem pružnější, zářivější pleť a zmenšily jejich vrásky během 12 týdnů. Jako bonus mohou doplňky kyseliny hyaluronové mít výhody, které přesahují hluboko do pokožky. Zatímco kyselina hyaluronová se v naší kůži nachází v hojném množství, jedním z jejích primárních účelů je také promašťování našich kloubů. Není tedy překvapivé, že výzkum zjistil, že doplňky kyseliny hyaluronové podporují zdraví kloubů a kostí. Například několik studií naznačuje, že doplňky kyseliny hyaluronové mohou snížit bolesti kolen související s osteoartrózou. Ještě překvapivější je, že doplňky kyseliny hyaluronové mohou také pomoci zmírnit příznaky refluxu kyseliny. Jedna studie ukázala, že léky proti refluxu kyseliny byly účinnější při zmírňování příznaků, když se užívaly společně s doplňkem kyseliny hyaluronové.

Závěr

Zvažte kyselinu hyaluronovou jako booster pro váš každodenní kolagenový prášek. Protože HA zvyšuje schopnost těla produkovat a využívat kolagen, pomůže vašemu proteinovému doplňku kolagenu pracovat dvojnásob, aby vám poskytl zářivou, hladkou a pružnou pokožku, po které toužíte.

 

V našem dalším článku, jsme rozebrali celulitidu, co to vlastně je a jak se jí zbavit?

Zpět do obchodu