Co jsou to superpotraviny a jejich účinky na zdraví

superpotraviny

 

Výhody superpotravin

 

Většině z nás záleží na tom co jíme. Správné nastavení živin ve svém jídelníčku, Vám dodá potřebné a dostatečné množství energie při tréninku nebo kdykoliv během celého dne. Superfoods neboli superpotraviny jsou ve velkém používány u vrcholových sportovců, protože zlepšují regeneraci a zotavení po tréninku, díky tomu pak můžete podávat maximální výkon. Pro některé sportovce může být tato vlastnost rozhodující, protože ti co tvrdě trénují, potřebují svůj potenciál využívat každý den.

 

Co jsou to superpotraviny?

 

Jsou to potraviny, které jsou bohaté na vitamíny (A, C, E), minerály, antioxidanty a potřebné živiny. Jsou důležité pro duševní pohodu a vaše zdraví. Konzumací těchto potravin celkově posílíme naše výkony a zdraví. Dále obsahují omega-3 mastné kyseliny, které jsou velmi zdravé pro naše tělo, hlavně pro ty sportovce, kteří tvrdě trénují a potřebují rychlé zotavení.

 

Skvělým zdrojem je bulgurová pšenice, obrovský bílý kuskus nebo quinoa. Tyto potraviny jsou skvělou náhražkou těstovin a rýže, které nemají na trénink takové pozitivní účinky. Složité sacharidy jsou pomalu uvolňující, dodávají tělu energii po celý den, komplexní sacharidy jako těstoviny, které se dlouho netráví a přecházejí rovnou do krevního oběhu se poté mohou ukládat jako tuk.

 

Lidé by měli více do své stravy začlenit superpotraviny, zlepší vaše tréninky, ale i celý váš den a dodává vám dostatečné množství potřebné energie. Jsou prospěšné ve sportu a pomáhají v běžném životě. Volbou správného jídla dostanete do sebe dostatek energie, která vám pomůže soustředit se na studium, práci nebo jiné aktivity. Změna maličkostí ve vaší stravě, jako je rýže a těstoviny, výměnou za zdravější alternativu je jednodušší způsob než změnit celý svůj jídelníček. Mnoho lidí tento krok nezvládne, protože se sosutřední na změnu své stravy a nedokáží držet krok s takovými změnami.

 

Zvolte si tempo, které vám bude vyhovovat. Nic není přeci ze dne na den. Skvělý začátek by byl omezit ze své stravy veškeré nezdravé jídlo. Nedoporučujeme hned přestat, ale pozvolna, protože by to mohlo způsobit stres na vaše tělo a mohli byste to rychleji vzdát. Vyhněte se špatně zpracovaným potravinám a zařaďte komplexnější sacharidy, jako je kuskus, bulgur a quinoa.

 

Přidáním kvalitní čerstvé zeleniny a ovoce do vašeho jídelníčku je vždy bonusem. Představme si klasické jídlo, které jíte. Ryže s kuřecím masem, zkuste rýži zaměnit za bulgur a přidat k tomu zeleninu. Místo nezdravé čokoládové tyčinky vyzkoušejte čerstvé ovoce. Výměnou jedné běžné věci za zdravou, nebude mít vaše tělo problém zvyknout si na zdravější stravu. Postupně můžete vyměnit nezdravé jídlo za zdravější varianty. Výživa je velmi důležitá při odbourávání tuků a celkového zdraví. Správná cesta k úspěšnému hubnutí je vždy ve výživě.

 

Závěr

Superpotraviny by měly být vždy na prvním místě ve vašem jídelníčku, ať už jste sportovec nebo ne. Veškeré výhody zdravé stravy jsou velmi důležité na to, abychom je ignorovali. Zdravá a chutná jídla nejsou jen saláty, můžete experimentovat a přidat do svého jídelníčku různé varianty zdravých jídel. Být zdravý a fit neznamená pouze to, že chodíte cvičit. Zdravá a vyvážená strava vede k tomu, že máte potřebnou energii pro udržení nebo zvýšení vašich sportovních ambicí. Lepší a zdravější jídlo znamená, že budete mít lepší výsledky. Tak pojďme jíst zdravě a zaměřte se pouze na potraviny, které vašemu tělu dodají nejvíc potřebných živin.

Naše nejprodávanější fitness legíny Black HW mají vysoký pas a řasení na zadečku, které perfektně vytvaruje vaší postavu. Prozkoumejte naší nabídku a vybírejte z širokého množství legín.

Zpět do obchodu