Náš provoz zůstává nepřerušen, pro rychlejší doručení objednávky doporučujeme využít Zásilkovnu. Ostatní dopravci mohou být přetížení.

Co jsou to zelené superpotraviny?

zelené superpotraviny

Zelená barva je často spojována se zdravím. Jako dítě nám vždycky říkali, abychom jedli zelenou zeleninu, jako je brokolice, špenát a růžičkovou kapustu. Zelená barva v těchto potravinách je spojena s přítomností sloučeniny známé jako chlorofyl. Struktura chlorofylu je podobná krvi a při interakci s krevními buňkami zvyšuje rychlost produkce hemoglobinu, což pomáhá přenášet kyslík po těle. Na základě těchto znalostí lze říci, že vaši rodiče měli pravděpodobně pravdu, když vás nutili jíst zeleninu!

V psychologii je zelená barva také spojována s rovnováhou a harmonií. Právě tato rovnováha a harmonie, která perfektně shrnuje to, co zelené superpotraviny mohou poskytnout vašemu tělu. Obvykle mohou obsahovat vysoké hladiny antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších sloučenin vysoce prospěšných pro vaše tělo, zdraví a mysl.

Druhy zelených superpotravin

Na trhu je k dispozici řada zelených doplňků a mnoho z nich se dodává v lyofilizované formě, která má koncentrovanou hladinu živin a obsahuje více vitamínu, minerálů a antioxidantů.

1) Chlorella

Chlorella je forma jednobuněčných řas (podobně jako Spirulina) a je považována za jeden z nejstarších organismů na Zemi. Chlorella je velmi zajímavý organismus, protože díky své silné buněčné stěně, dokáže přežít útoky různých bakterií a virů. Výroba chlorelly probíhá ve velkých vyhřívaných rybnících, což má za následek velké množení řas a vysoce výživný doplněk.

Chlorella je nejznámějším zdrojem chlorofylu s přibližně desetinásobkem množství nalezeného v přípravku Alfafa. To je působivé, protože Alfafa je to, co se většinou používá v komerční výrobě chlorofylu.

Chlorella má přibližně 5,8 g bílkovin na dávku 10 g. Chlorella je také bohatá na esenciální mastnou kyselinu alfa-linolenovou a obsahuje další vitamíny, minerály, fytonutrienty a antioxidanty. Je to doplňková elektrárna! Mezi vitamíny a minerály patří A, D, E, K1, B12, vápník, hořčík, draslík a zinek.

2) Spirulina

Spirulina (Arthrospira platensis) je forma modrozelených řas, která pochází z čerstvé teplé vody. Spirulina je jednoduchý jednobuněčný organismus, který dostal své jméno z latinského slova „spirála“ kvůli své struktuře. Použití spiruliny jako zdroje potravy sahá až do 9. století.

Již nějakou dobu se o ní hovoří jako o superpotravině, hlavně má dobré množství bílkovin a dokonce s potenciálem pomoci vašemu imunitnímu systému!

3) Sibiřský ženšen

Sibiřský ženšen (Eleutherococcus senticosus) se po staletí používá ve východních zemích, včetně Číny a Ruska. Přes své jméno je sibiřský ženšen. Sibiřský ženšen se označuje jako „adaptogen“ a povzbuzuje nadledviny k vylučování hormonů bojujících proti stresu. Některé z uváděných zdravotních přínosů sibiřského ženšenu jsou založeny spíše na tradici než na vědeckých faktech, nicméně západní výzkum v posledním desetiletí začal ukazovat, že sibiřský ženšen má některé silné vlastnosti, včetně toho, že se používá k duševní bdělosti.

4) Pšeničná tráva

Pšeničná tráva se vyrábí z rostliny pšenice (Triticum Aestivum), ze stejné pšenice, ze které se vyrábí chléb a těstoviny.

Rozdíl mezi rostlinou pšenice sklizenou pro tyto běžné produkty a produkcí superpotraviny je doba sklizně. Pšeničná tráva se sklízí mnohem dříve, když je ještě zelená, oproti běžné pšenici, která se sklízí mnohem později. Neobsahuje lepek, kterému se mnozí snaží vyhnout z mnoha důvodů. Má silný úder, pokud jde o nutriční profil. Studie ve skutečnosti ukázaly, že obsahuje až dvojnásobné množství vitamínu C, který se nachází v pomeranči!

Pšeničná tráva také obsahuje malé množství aminokyselin, stavební kameny bílkovin, stejně jako řada vitamínů B, které podporují energii. Obsahuje také draslík a vlákninu, které pomáhají udržovat vaše střeva zdravá. Mezi další významné živiny patří: vitamin A, vitamin E, vitamin K, thiamin, riboflavin, niacin, vitamin B6, kyselina pantothenová, železo, zinek, měď, mangan, selen a řada různých enzymů.

5) Ginko Biloba

Ginkgo Biloba má historickou stopu přes 300 milionů let, což z něj činí jeden z nejstarších známých druhů stromů, které přežily. Ginkgo se již mnoho let používá jako léčivá bylina, zejména v čínské medicíně. Za zmínku stojí, že Ginkgo Biloba je ve skutečnosti bylinou na předpis v Německu kvůli některým svým osvědčeným vlastnostem. Tato starodávná bylina má řadu zdravotních výhod, včetně toho, že má potenciál zvýšit využití kyslíku v těle. Teoreticky, když to dokážou, ti kteří používají Ginkgo Bilobu, mohou zaznamenat zvýšení bdělosti i fyzického výkonu.

ginko biloba list

Oblíbené legíny Wild jsou z oblíbeného bezešvého materiálu a jsou velmi pružné. V nabídce najdete několik různých barev.