Co jsou to zelené superpotraviny?

zelené superpotraviny

Zelená barva je často spojována se zdravím. Jako dítě nám vždycky říkali, abychom jedli zelenou zeleninu, jako je brokolice, špenát a růžičkovou kapustu. Zelená barva v těchto potravinách je spojena s přítomností sloučeniny známé jako chlorofyl. Struktura chlorofylu je podobná krvi a při interakci s krevními buňkami zvyšuje rychlost produkce hemoglobinu, což pomáhá přenášet kyslík po těle. Na základě těchto znalostí lze říci, že vaši rodiče měli pravděpodobně pravdu, když vás nutili jíst zeleninu!

V psychologii je zelená barva také spojována s rovnováhou a harmonií. Právě tato rovnováha a harmonie, která perfektně shrnuje to, co zelené superpotraviny mohou poskytnout vašemu tělu. Obvykle mohou obsahovat vysoké hladiny antioxidantů, vitamínů, minerálů a dalších sloučenin vysoce prospěšných pro vaše tělo, zdraví a mysl.

Druhy zelených superpotravin

Na trhu je k dispozici řada zelených doplňků a mnoho z nich se dodává v lyofilizované formě, která má koncentrovanou hladinu živin a obsahuje více vitamínu, minerálů a antioxidantů.

 

1) Chlorella

Chlorella je forma jednobuněčných řas (podobně jako Spirulina) a je považována za jeden z nejstarších organismů na Zemi. Chlorella je velmi zajímavý organismus, protože díky své silné buněčné stěně, dokáže přežít útoky různých bakterií a virů. Výroba chlorelly probíhá ve velkých vyhřívaných rybnících, což má za následek velké množení řas a vysoce výživný doplněk.

Chlorella je nejznámějším zdrojem chlorofylu s přibližně desetinásobkem množství nalezeného v přípravku Alfafa. To je působivé, protože Alfafa je to, co se většinou používá v komerční výrobě chlorofylu.

Chlorella má přibližně 5,8 g bílkovin na dávku 10 g. Chlorella je také bohatá na esenciální mastnou kyselinu alfa-linolenovou a obsahuje další vitamíny, minerály, fytonutrienty a antioxidanty. Je to doplňková elektrárna! Mezi vitamíny a minerály patří A, D, E, K1, B12, vápník, hořčík, draslík a zinek.

 

2) Spirulina

Spirulina (Arthrospira platensis) je forma modrozelených řas, která pochází z čerstvé teplé vody. Spirulina je jednoduchý jednobuněčný organismus, který dostal své jméno z latinského slova „spirála“ kvůli své struktuře. Použití spiruliny jako zdroje potravy sahá až do 9. století.

Již nějakou dobu se o ní hovoří jako o superpotravině, hlavně má dobré množství bílkovin a dokonce s potenciálem pomoci vašemu imunitnímu systému!

 

3) Sibiřský ženšen

Sibiřský ženšen (Eleutherococcus senticosus) se po staletí používá ve východních zemích, včetně Číny a Ruska. Přes své jméno je sibiřský ženšen. Sibiřský ženšen se označuje jako „adaptogen“ a povzbuzuje nadledviny k vylučování hormonů bojujících proti stresu. Některé z uváděných zdravotních přínosů sibiřského ženšenu jsou založeny spíše na tradici než na vědeckých faktech, nicméně západní výzkum v posledním desetiletí začal ukazovat, že sibiřský ženšen má některé silné vlastnosti, včetně toho, že se používá k duševní bdělosti.

 

4) Pšeničná tráva

Pšeničná tráva se vyrábí z rostliny pšenice (Triticum Aestivum), ze stejné pšenice, ze které se vyrábí chléb a těstoviny.

Rozdíl mezi rostlinou pšenice sklizenou pro tyto běžné produkty a produkcí superpotraviny je doba sklizně. Pšeničná tráva se sklízí mnohem dříve, když je ještě zelená, oproti běžné pšenici, která se sklízí mnohem později. Neobsahuje lepek, kterému se mnozí snaží vyhnout z mnoha důvodů. Má silný úder, pokud jde o nutriční profil. Studie ve skutečnosti ukázaly, že obsahuje až dvojnásobné množství vitamínu C, který se nachází v pomeranči!

Pšeničná tráva také obsahuje malé množství aminokyselin, stavební kameny bílkovin, stejně jako řada vitamínů B, které podporují energii. Obsahuje také draslík a vlákninu, které pomáhají udržovat vaše střeva zdravá. Mezi další významné živiny patří: vitamin A, vitamin E, vitamin K, thiamin, riboflavin, niacin, vitamin B6, kyselina pantothenová, železo, zinek, měď, mangan, selen a řada různých enzymů.

 

5) Ginko Biloba

Ginkgo Biloba má historickou stopu přes 300 milionů let, což z něj činí jeden z nejstarších známých druhů stromů, které přežily. Ginkgo se již mnoho let používá jako léčivá bylina, zejména v čínské medicíně. Za zmínku stojí, že Ginkgo Biloba je ve skutečnosti bylinou na předpis v Německu kvůli některým svým osvědčeným vlastnostem. Tato starodávná bylina má řadu zdravotních výhod, včetně toho, že má potenciál zvýšit využití kyslíku v těle. Teoreticky, když to dokážou, ti kteří používají Ginkgo Bilobu, mohou zaznamenat zvýšení bdělosti i fyzického výkonu.

 ginko biloba list

 

Oblíbené legíny Wild jsou z oblíbeného bezešvého materiálu a jsou velmi pružné. V nabídce najdete několik různých barev.

Zpět do obchodu