Které mléko je to nejlepší?

druhy mléka

Jaké mléko je nejlepší?


Existuje spousta debat o tom, které mléko je nejlepší. Většina lidí si myslí, že odstředěné mléko je nejlepší, protože má nejméně tuku ve srovnání s polotučným a plnotučným. I když je ve srovnání s tučným mlékem nižší v tucích a vyšší ve vápníku, některé výzkumy naznačují, že nasycené tuky v mléce nemusí být problémem, pokud jde o zdraví srdce. Při pití odstředěného mléka můžeme přijít o vitamíny rozpustné v tucích, jako jsou A a E.

Polotučné mléko má dostatečně nízký obsah tuku, aby se dalo považovat za „nízkotučné“, ale má také nižší hladinu vitamínů rozpustných v tucích ve srovnání s tučným mlékem. Je důležité zajistit, aby vaše vitamíny rozpustné v tucích byly přijímány z jiných zdrojů.


Zdroje vitamínů které jsou rozpustné v tucích:

  • Vitamin A - mrkev, sladké brambory, brokolice, žloutky a obohacené mléko
  • Vitamin D - vejce, tučné ryby (losos, makrela)
  • Vitamin E - špenát, mandle, avokádo, olivový olej
  • Vitamin K – tmavá, zelená listová zelenina


Které mléko je pro vás to nejlepší?

Ať už se rozhodnete pít mléčné výrobky nebo ne, existuje spousta dalších způsobů, jak zajistit dostatek vápníku do vaší stravy. Další možnosti, jako je losos, zelená listová zelenina nebo ořechy a semínka. Ale co když nemůžete pít kravské mléko? Co když trpíte nesnášenlivostí laktózy? Co když neradi pijete živočišné produkty?


Kravské mléko

Kravské mléko je přírodní produkt pocházející z krávy. Je bohatý na makroživiny včetně bílkovin a je skvělým zdrojem vápníku. Organické kravské mléko obsahuje vyšší hladinu zdravých kyselin omega-3.

Kravské mléko bez laktózy

Jedná se o mléko od krávy, které bylo zpracováno k odstranění laktózy a poté byly přidány enzymy laktázy. Obsahuje stejné živiny jako běžné mléko. Ideální pro ty, kteří trpí nesnašenlivostí na laktózu.

 

sojové mléko

Sojové mléko

Sójové mléko má podobný obsah bílkovin jako mléko kravské, ale má nižší obsah tuku. Výrobky na bázi sóji jsou ideální pro ty, kteří se snaží hlídat hladinu cholesterolu. Tento druh mléka je vhodný pro ty, kteří trpí nesnášenlivostí na laktózu a chtěli by variantu s nízkým obsahem tuku. Sójové mléko má vysoký obsah bílkovin, vitamínů, minerálů a nerozpustné vlákniny.

Mandlové mléko

Jedná se o směs mandlí a pramenité vody. To je pak obohaceno o vitamíny a minerály, včetně vitamínu D a B12. To je dobré pro ty, kteří jsou vegani a pro každého, kdo se vyhýbá živočišným produktům. Mandlové mléko má jemnou ořechovou chuť.Je slazené nebo neslazené.

Při rozhodování, které mléko je pro vás tou nejlepší volbou, je nejlepší zvážit všechny dostupné možnosti mléka. Hlavním zjištěním při srovnání všech dostupných druhů je, že obsah vápníku je u všech téměř stejný.

 

mandlové mléko

 

Mléko je nejlepší volbou pro kojence

Ministerstvo zdravotnictví podporuje myšlenku, že kojení vašeho dítěte po dobu prvních šesti měsíců jeho života je zásadní a že po této fázi můžete pokračovat v kojení se zavedením „tuhé stravy“.

 

Závěr

Celkově existuje mnoho výhod a nevýhod každé formy mléka, které můžete pít. Každé z nich má své vlastní přínosy pro zdraví nebo je v některých ohledech lepší než jiné. Je na vás jako jednotlivci, abyste se podívali na všechny informace a ochutnali každé z nich a rozhodli se, které z nich je pro vás to nejlepší. Nejdůležitější věcí bez ohledu na to, pro kterou z nich se rozhodnete, je to, že celkově dostáváte vyváženou stravu, která splňuje nejen vaše energetické a bílkovinné požadavky, ale také vaše mikroživiny, vitamíny, minerály!

Najdete u nás nejen dámské, ale i panské fitness oblečení. Mezi naše dámské legíny pravidelně přidáváme novinky, které padnou do oka každému.

Zpět do obchodu