Jaké doplňky mohou podpořit váš imunitní systém?

 jak posílit imunitní systém

 

Podpora vašeho imunitního systému může mít zásadní vliv, pokud jde o schopnost zvládnout všechny vaše každodenní činnosti. Od produktivního dne v práci až po úspěšné cvičení.

 

Je to první a poslední linie obrany proti nemoci, takže obecně platí, že čím silnější je váš imunitní systém, tím zdravější jste jako jednotlivec. Váš imunitní systém však musí pravidelně čelit mnoha vnějším faktorům. Může být vyčerpán nemocemi, toxiny a znečištěním ovzduší, nezdravými potravinami, stresem, bakteriemi, stárnutím a v některých případech dokonce přetížením. To je docela nápor, pokud se o sebe správně nestaráte. Proto si myslíme, že posílení imunitního systému je pro vaši tréninkovou rutinu stejně důležité jako ochrana před nemocemi a viry.

 

Zde je pět jednoduchých způsobů, jak posílit imunitní systém.

 

Doplňky s rybím tukem

 

Doplňky rybího tuku, jako je olej z tresčích jater, jsou známé svými zdravotními vlastnostmi, zejména pokud jde o imunitu. Doplňky rybího tuku obsahují sloučeniny, u nichž bylo prokázáno, že podporují imunitní systém člověka tím a že snižují zánět, což pomáhá předcházet rozvoji kardiovaskulárních onemocnění.

Navíc jsou pohodlnou a nákladově efektivní alternativou, pokud se snažíte dostat do své stravy dostatek mastných ryb.

 

Vitamín D

 

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích, běžně známý jako „vitamin ze slunce“, protože lidské tělo je schopné přirozeně jej syntetizovat, když je vystaveno UV paprskům ze slunce.

Studie naznačují, že vyšší než průměrné množství vitaminu D v krvi může podstatně snížit pravděpodobnost, že člověk bude trpět nemocí nebo chorobou. Vitamin D pomáhá nejen podporovat imunitní systém, dále podporuje také vstřebávání vápníku, což zase podporuje zdraví a sílu kostí. Bylo prokázáno, že Vitamín D může být účinný v boji proti viru Covid-19.

 

Probiotika

 

Probiotika se někdy označují jako „přátelské bakterie“, které obývají lidský zažívací trakt, především střeva. V trávicím traktu jsou doslova miliony a miliony různých bakterií, některé dobré a jiné špatné. Bylo zjištěno, že dobré bakterie, jako je Acidophilus, hrají zásadní roli ve zdravé a funkční imunitě, protože mohou pomáhat s produkcí T-buněk, což jsou buňky odpovědné za boj proti škodlivým bakteriím, toxinům a volným radikálům uvnitř těla. Až 70% imunitního systému je ve skutečnosti kontrolováno prostřednictvím toho, co se děje uvnitř střeva, takže je důležité mít zdravá střeva.

 

Vitamín C

 

Vitamín C je pravděpodobně nejpůsobivějším vitamínem, pokud jde o podporu imunitního systému, což je možná důvod, proč lékaři doporučují zvýšit spotřebu vitaminu C během období nachlazení a chřipky.

Vitamin C je známý jako doplněk pro posílení imunitního systému díky svým antioxidačním vlastnostem, které pomáhají zbavit tělo volných radikálů. Kromě toho se může vázat na toxické materiály zevnitř a zabránit jim v interferenci s přirozenými vnitřními procesy prováděnými tělem. Je také skvělé zahrnout do své tréninkové rutiny, protože pomáhá podporovat vaši přirozenou obranyschopnost po náročném tréninku.

Nezapomeň kouknout na náš eshop. V nabídce máme dámské fitness oblečení a také i panské. Vybere si opravdu každý.

 

 ovoce bohaté na vitamín c

 

Multivitamíny

 

Existuje důvod, proč se jim říká základní vitamíny, každý z nich má celou řadu klíčových zdravotních výhod, které vám pomohou cítit se co nejlépe. Užívání multivitaminových tablet každý den je sladký a jednoduchý způsob, jak se ujistit, že jste načerpali vše, co potřebujete.

Obsahují účinnou směs vitamínů B, vitaminu D a zinku, které všechny hrají roli při podpoře imunitního systému a také vitamín C, který pomáhá zejména při intenzivním cvičení a po něm. Dále obsahují železo a hořčík, které vám mohou pomoci v boji proti únavě

Zpět do obchodu