Zelený čaj a jeho účinky na spalování tuků

zelený čaj účinky

 

Zelený čaj si díky fitness získává na popularitě a je respektovanou součástí zdravého životního stylu. Jeho vysoká hladina antioxidantů má blahodárné účinky proti stárnutí.

Může vám však pití zeleného čaje pomoci zhubnout a dosáhnout cílů v oblasti fitness?

 

Jak díky zelenému čaji zhubnete?

Zelený čaj je nabitý antioxidanty, které pomáhají tělu štěpit tuk. Tento tuk se poté vstřebává do vaší krve a tělo ho může snadno použít jako energii. Takže při pití zeleného čaje budete maximalizovat svůj cvičební potenciál pro spalování tuků. Zelený čaj je také ideální volbou pokud chcete zrychlit váš metabolismus.

 

Kdy byste měli pít zelený čaj, pokud cvičíte?

Pití zeleného čaje přibližně hodinu před tréninkem poskytne tělu dostatek času na přípravu blahodárných účinků. Kromě toho, že vám zelený čaj rozloží více energie, dodá vám dávku kofeinu, která vám dodá podporu během celého cvičení. Zelený čaj je oblíbený, protože má mnohem nižší podíl kofeinu než je obsaženo v mnoha alternativách. Takže pro ty, kteří chtějí přirozenější povzbuzení s malým rizikem dojezdu, když se kofein v těle vyčerpá, přichází dojezd v podobě vyčerpání a únavy, proto je zelený čaj dobrá volba. Dalším rozdílem v účinku kofeinu na zelený čaj ve srovnání s jinými kofeinovanými nápoji, jako je káva, je nižší riziko úzkosti. Pokud zjistíte, že díky nápojům s vysokým obsahem kofeinu se cítíte téměř příliš ostražití a trochu nepohodlně, může být zelený čaj dobrou alternativou. Zelený čaj obsahuje aminokyseliny, které ovlivňují mozek. Pomáhají tělu uvolňovat dopamin a zvyšovat neurotransmise GABA. Nejen, že budete mít více tuku rozloženého, připraveného na spalování a přeměnu na svalovou hmotu, budete mít také více kofeinu, který bude využit při cvičení na spalování tuků.

 

Měli byste pít zelený čaj, pokud nechcete zhubnout?

 

Stále můžete konzumovat zelený čaj a pociťovat výhody, i když vaším cílem není hubnutí. Přirozené hladiny kofeinu lze použít před tréninkem k posílení výdrži. Pokud chcete, aby svaly rostli, bude rozložený tuk dodávat svalům potřebnou energii

 

Měli byste pít zelený čaj nebo užívat doplňky obsahující extrakt ze zeleného čaje?

 zelený čaj prášek

Je to naprosto osobní volba. Z obou možností získáte výhody. Pokud se vám nelíbí například chuť, jasnou volbou budou tabletky. Extrakty mají také další výhodu v tom, že jsou snadno přenosné a snadno se konzumují na cestách. Pokud jste ten typ, který touží po občerstvení, když se nudíte, spíše než jste hladový, pak vám pití zeleného čaje poskytne další příjemné rozptílení ve vašem jídelníčku. Navíc obsah vody pomůže odvrátit jakékoli smíšené signály například žízeň nebo hlad. Alternativně můžete kombinovat výhody zeleného čaje s jinými speciálně vybranými produkty. Podívejte se na obsah zeleného čaje příště, když si budete vybírat směs před tréninkem nebo budete nakupovat doplňky stravy.

Nezapomeňte na naší kolekci oblečení, kde najdete sportovní legíny a sportovní podprsenky.

Zpět do obchodu