Celulitida a jak se jí zbavit?

jak se zbavit celulitidy

 

Celulitida je velmi častý problém, o kterém toho lidé moc neví. Tento článek vám pomůže pochopit, o co jde a co můžete udělat, abyste omezili její výskyt nebo jí zabránili úplně.

Mnoho lidí je zmateno, co vlastně celulitida je. Samotný termín se může zdát docela vážný a můžete předpokládat, že celulitida je vážný problém, jehož odstranění bude trvat strašně dlouho. Není však třeba se obávat. Celulitida je jednoduše soubor tuků, který se rozšiřuje a tlačí proti pojivové tkáni pokožky v oblastech, kde máte nejvíce tuku. Proto má celulitida dólíčkovitý vzhled - nejčastěji se vyskytuje na stehnech, hýždích a břiše.

 

Celulitidy se nemusíte obávat

Projev celulitidy můžete ovlivnit a snížit její viditelnost. Není třeba vyvolávat paniku, proč byste měli být nuceni s tím žít. Je zcela běžné mít v určitých částech těla větší množství tuku, než na jiných partiích - ve skutečnosti jeho výskyt může ovlivnit celá řada věcí, jako je genetika, výběr životního stylu, hladiny hormonů a výživa. Jsme si jisti, že jste viděli obrázky proměn celebrit, které zhubly a zbavily se celulitidy bez drastické operace, takže si tím můžete být jisti i vy!

 

 

Cvičení a voda

Fyzická aktivita pomáhá mnoha způsoby. Prováděním kardiovaskulárních cvičení za účelem spalování tuků budete schopni snížit celkové procento tělesného tuku a projev celulitidy na těle. Měli byste však také zvážit silový trénink, protože to nejen pomůže spalovat tuky, ale také pomůže budovat svaly. Budování svalů v oblastech, jako jsou hýždě a stehna, kde se tuk obvykle drží ve větším množství a vytváří celulitidu, pomůže zpevnit tělo a rozptýlit tuk v důsledku zvětšování svalů a  případného spalování tuku v důsledku nadměrného výdeje kalorií.

Nedostatečný pitný režim je jedním z důvodů, proč mají lidé celulitidu. Voda pomáhá vyplavovat toxiny z těla a zabránit jim v úniku pokožkou, což může vytvářet skvrny, tukové zásoby a zápach. Pití 2 l vody každý den je doporučeno zdravotnickými úřady a mělo by se to dodržovat zejména při cvičení, aby se doplnily tekutiny ztracené během aktivity a zabránilo se dehydrataci.

 

Sledujte, to co jíte

Neexistuje konkrétní potravina, která vytváří celulitidu, protože se jedná pouze o hromadění tuku. Konzumací méně tučné stravy však budete moci lépe zvládat spalování tuků. Zvýšení příjmu bílkovin vám umožní budovat svaly při provádění silového tréninku; a nebojte se sacharidů. Používají se jako palivo pro vaše tělo! Pokud budete jíst vhodné množství kalorií na základě vašeho osobního celkového denního energetického výdeje (TDEE) a budete dobře rozdělovat makroživiny, které máte přijmout, pak nebudete mít problém s redukcí výskytu celulitidy!

 

omezit alkohol

Kouření a alkohol

Všichni víme, že kouření je škodlivé pro vaše plíce, ústa, hrdlo a srdce, ale co vaše pokožka? Kouření obsahuje toxiny, které snižují průtok krevních cév a omezují tok kyslíku do pokožky. Nikotin, který je návykovou chemickou látkou v cigaretách, snižuje schopnost pokožky se sama opravovat a může způsobit, že oblasti obsahující celulitidu vypadají horší, než jsou. Kalorie, které konzumujeme z alkoholu, tělo nedokáže užitečně využít, čím se přemění na tuk, pokud máte kalorický přebytek (a to je při pití alkoholu velmi snadné). Alkohol také obsahuje toxiny, které mohou také ovlivnit celulitidu, nafouknout žaludek a obličej.

 

Závěr

 

Je úžasné, co pro vás může udělat trochu cvičení a zdravá strava. Každý může začít tím, že zvýší příjem vody, což povede k pravidelnějšímu cvičení. Zdravější výběr neznamená, že budete jíst pořád zdravě! Čím více z těchto kroků budete postupovat, tím je pravděpodobnější, že se nežádoucí celulitidy zbavíte! Snažte se omezit konzumaci alkoholu na minimum, protože to nejen způsobí škodlivé toxiny v těle, ale také znesnadní vaši snahu o ztrátu tuku!

Prohlédni si nejnovejší kolekci Nebbia Aloha Bebe. Nebbia leginy jsou správnou volbou pro všechny fitness nadšence.

Zpět do obchodu