Přírodní zimní péče o pleť a tipy jak o ní pečovat

co na suchou pokožku

Co na suchou pokožku v zimě?

Mezi suchým vzduchem, drsným větrem a neustálým mytím rukou, abyste zůstali zdraví, může zima způsobit zkázu na vaší pokožce. Vzhledem k tomu, že teploty klesají a sníh začíná padat, je důležité vzít v úvahu tipy pro zimní péči o pleť, vaše pokožka je koneckonců často první linií obrany vašeho těla, abyste zůstali zdraví. Pokud pociťujete důsledky zimního sucha na kůži, nestresujte se. Existují přírodní prostředky, které mohou pomoci uklidnit vaši suchou zimní pokožku a udržet ji svěží a zářivou po celou zimu.

Důležité je také vhodné oblečení, které byste neměli podceňovat. Doporučujeme naše damske fitness leginy nebo tepláky.

Jak zimní počasí ovlivňuje pokožku?

Vaše kůže je největší orgán ve vašem těle. A stejně jako vaše srdce nebo plíce potřebuje pravidelnou péči a pozornost, aby zůstalá zdravá, zejména v zimě. A co víc, vaše pokožka zadržuje škodlivé věci a dobré věci uvnitř, takže se o ni musíte starat. I když je to v zimě snadné přehlédnout, udržení zdravé pokožky by mělo být hlavní prioritou. V mnoha částech naší země mohou drsné zimní povětrnostní podmínky negativně ovlivnit vaši pokožku. Můžete si například všimnout, že vaše pokožka se během chladnějších měsíců stává suchou, popraskanou, šupinatou, červenou a dokonce svědí, zvláště pokud žijete v sušším klimatu s minimální vlhkostí.

Suchost je navíc jedním z nejčastějších účinků zimního počasí na vaši pokožku. Venku je v zimních měsících typicky chladný a suchý vzduch, což znamená, že se voda z pokožky odpařuje rychleji. A díky vašemu spolehlivému topení je vzduch uvnitř vašeho domu také pravděpodobně velmi suchý, což vaši pokožku jen dále dehydratuje. Kromě toho se vaše pokožka musí také potýkat s prudkými poryvy větru a UV zářením (ano, i v zimě musíte stále nosit opalovací krém s SPF a podniknout další kroky k ochraně před sluncem). Dohromady tyto podmínky dělají ze zimy jedno z nejnáročnějších období, které musí vaše pokožka vydržet. Naštěstí existují domácí tipy na zimní péči o pleť, které mohou pomoci s těmito a dalšími problémy s chladným počasím. Přestože neexistuje žádný univerzální přístup, jak se starat o suchou pokožku v zimních měsících, je důležité používat přírodní produkty s kvalitními ingrediencemi a bez chemikálií nebo plniv. (Vaše pokožka vám za to poděkuje)

Kolagen

Domácí opravné prostředky pro zimní péči o pleť začínají tím, že zajistíte, aby vaše tělo mělo vše, co potřebuje k podpoře zdravé pokožky. Kolagen je přirozený způsob vašeho těla, jak udržet vaši pokožku mladistvou, kyprou a hladkou. Produkce kolagenu v těle však začíná klesat kolem 25. roku věku. Můžete doplnit kolagen, abyste zajistili, že vaše pokožka bude těžit z výhod, které zahrnují dodání důležité aminokyseliny glycinu, která pomáhá vašemu tělu vytvářet vlastní kolagen. Ve skutečnosti neexistuje lepší zdroj glycinu než doplňkový kolagen. Pokud chcete do svého jídelníčku přidat více kolagenu, zvažte nějaký doplněk na bázi kolagenu.

Káva

Věděli jste, že domácí zimní tipy na péči o pleť mohou zahrnovat jednu z nejoblíbenějších položek ve vaší spíži? Káva (která je velmi ceněná, když se v zimních měsících chcete zahřát) je bohatá na antioxidanty a může pomoci chránit vaši pokožku před poškozením sluncem. Na rozdíl od toho, co jste si mohli myslet o kofeinu omezujícím průtok krve, dobrý šálek kávy může ve skutečnosti zvýšit průtok krve, a proto také podporovat celkové zdraví pokožky. Kromě toho může vaše kávová sedlina hrát roli v účinném domácím peelingu pro odstranění odumřelých kožních buněk. Mějte však na paměti, že exfoliační kávová sedlina by se měla v zimních měsících používat šetrně a střídmě.

 

jak pečovat o pleť v zimě

Doplňky

Většina lidí nemůže získat všechny vitamíny a minerály, které potřebují, ze své běžné stravy, k čemuž mohou pomoci doplňky. Jako další bonus je k dispozici několik doplňků, které mohou pomoci podpořit vaši suchou zimní pokožku během chladnějších měsíců.

 

Zinek s mědí

Zinek může pomoci vašemu tělu fungovat na nejvyšší úrovni, což pomáhá udržovat vaši pokožku zdravou, hladkou a čistou.

Astaxanthin

Doplňěk, který může pomoci chránit pokožku před celoročním poškozením UV zářením.

Omega Krill

Omega-3, stejně jako ty, které se nacházejí v krilu, mohou pomoci chránit vaši pokožku před sluncem a podporovat celkové zdraví pokožky.

 

Hydratace

Při přímé aplikaci mohou topické přípravky pomoci udržet vaši pokožku hydratovanou, jemnou a čistou. V zimním období zvažte časté používání hydratačních mlék, přírodních olejů a zklidňujících mastí, které pomohou hydratovat pokožku a chránit ji před prasklinami a zarudnutím.

Tip na zimní péči o pleť: Spolu s výživnou bombou do koupele přidejte do teplé vany pár kapek svých oblíbených esenciálních olejů pro blahodárné namočení.

Jak na péči o pleť v zimě?

Důkladná zimní péče o pleť může pomoci chránit vaši pokožku před živly a zároveň tvrdě pracovat, aby byla hladká, jemná a plná života. Pokud přemýšlíte, jak pečovat o suchou pokožku v zimním období, dodržujte holistický přístup, který se zaměřuje na vaše celkové zdraví a pohodu.

 

Chcete-li vytvořit prospěšný režim péče o pleť, zvažte tyto tipy zimní péče o pleť:

Hydratujte

Ujistěte se, že během zimních měsíců pijete hodně vody, protože hydratace je nezbytná pro boj s vysušujícími účinky zimního počasí. Nejen, že pitná voda pomůže vaší pokožce zůstat hydratovaná, ale také podpoří váš imunitní systém a udrží celkovou kondici.

Jezte vyváženou stravu

Přestože v zimních měsících existuje spousta lákavých jídel, je důležité jíst potraviny, které jsou plné živin, vitamínů a minerálů, které vaše tělo potřebuje, aby zůstalo zdravé.

Načasujte si horké sprchy

Když je venku zima, může být vaším prvním instinktem zahřát se dlouhou horkou sprchou. Příliš horká voda však může vaši pokožku ještě více vysušit, takže je dobré se sprchovat a koupat se kratší dobu, ve vlažné vodě.

Omezte mytí obličeje

Abyste předešli ještě většímu vysoušení pokožky, omezte počet mytí obličeje každý den. Když tak učiníte, používejte jemný čisticí prostředek každý večer před spaním (zejména pokud nosíte make-up během dne).

Použijte silnější hydratační krém a aplikujte znovu

Hydratační krém je v zimních měsících nejlepším přítelem vaší pokožky. Aby byl váš obličej hydratovaný, používejte hustší hydratační krém a nanášejte jej často během dne, zejména těsně před spaním. Hydratační tělová mléka mohou také pomoci předcházet suché pokožce.

Kupte si zvlhčovač

Můžete pomoci čelit některým účinkům vysoušení způsobeným vaším vnitřním topením pomocí zvlhčovače, praktického zařízení, které se zasune do zásuvky a uvolňuje do vzduchu stálou vodní mlhu.

Dopřejte si kvalitní spánek

Už víte, že dobrý noční spánek vám během dne pomůže cítit se ostře a nabití energií. Dobrý odpočinek je ale stejně důležitý i pro vaši pokožku, která potřebuje čas na zotavení, stejně jako zbytek vašeho těla.

 

Závěr

Zima může být pro vaši pokožku krutá, ale existují jednoduché kroky, které můžete podniknout, abyste se vyrovnali s účinky chladnějšího počasí. Přírodní prostředky mohou pomoci vaší suché zimní pokožce zůstat hydratovanou a silnou během chladnějších měsíců. S trochou extra péče a kvalitní zimní rutinou péče o pleť vyrazíte na jaro s tím správným leskem.

 

Jaké jsou nejlepší vitamíny pro zdravou pokožku?

Zpět do obchodu