Potraviny a doplňky pro zdravé vlasy, pokožku a nehty

vitamíny na nehty

Nejlepší vitamíny na nehty a vlasy

Ujistit se, že máme zdravou pokožku, není důležité jen pro to, jak vypadáme, ale také pro zajištění ochranné bariéry proti infekcím a nemocem. Mnoho lidí si neuvědomuje, že kůže je klasifikována jako detoxikační orgán, takže je velmi důležité zajistit, aby naše strava obsahovala všechny základní živiny pro podporu zdravé pokožky. Strava bohatá na živiny by také měla podporovat zdravé vlasy a nehty. Vlasy a nehty ve špatném stavu mohou odrážet nedostatek živin. Pochopení klíčových živin, které podporují zdraví vlasů, pokožky a nehtů (VPN), nám může pomoci zařadit do jídelníčku více těchto potravin a možná odhalit, kde bychom mohli potřebovat trochu pomoci navíc prostřednictvím suplementace. Navzdory tomu, že někteří lidé vynakládají maximální úsilí v oblasti výživy a cvičení, aby byli zdraví, může stres z prostředí, včetně vystavení chemikáliím a znečišťujícím látkám, poškodit vlasy, nehty a pokžku, takže někdy možná potřebujeme trochu pomoci, abychom se před tímto poškozením chránili

U nás najdete fitness oblečení, které zkoušíme a vyrábíme tak, aby střih sedl opravdu každému.

4 nejlepší živiny pro zdravé vlasy, pokožku a nehty

Strava, která obsahuje všechny naše základní vitamíny a minerály, bude vždy důležitá pro udržení celkového zdraví těla, včetně VPN. Existují však některé živiny, kterým možná budeme muset věnovat zvláštní pozornost kvůli zásadní roli, kterou hrají při udržování VPN.

Udržování zdravé pokožky je obzvláště důležité, protože je první bariérou proti poškození životního prostředí způsobenému znečišťujícími látkami, toxiny a „volnými radikály“. Volné radikály mohou poškozovat pokožku a jsou zapojeny do procesu předčasného stárnutí.

Antioxidanty

Volné radikály jsou známé jako „oxidanty“, a proto jedním ze způsobů, jak se můžeme chránit před poškozením volnými radikály, je zajistit dostatek antioxidantů v naší stravě. Mezi antioxidační vitamíny patří A, C a E. Karotenoidy, jako je beta-karoten, zodpovědný za oranžovou barvu v mrkvi, jsou také důležité antioxidanty v kůži.

Vitamín D

Vitamin D je základní živina, která hraje mimořádně důležitou roli ve zdraví mnoha tělesných tkání a účinných fyziologických funkcích, včetně údržby kůže, vlasů a nehtů.

Zinek

Minerál zinek je dalším důležitým mediátorem mnoha nezbytných procesů v těle, včetně tvorby a opravy VPN.

Omega 3 mastné kyseliny

Jednou z nejdůležitějších živin pro zdravou pokožku jsou zejména omega-3 mastné kyseliny. Ty pomáhají vytvářet silnou a pružnou pokožku. Omega 3 obsažené v rybích olejích jsou také protizánětlivé povahy, takže těm s jemnou a snadno podrážděnou pokožkou mohou pomoci snížit citlivost a podpořit hojení.

V jakých potravinách se tyto živiny nacházejí?

Denní doporučené dávky vitamínů A a C lze splnit, pokud budete konzumovat stravu s dostatkem ovoce a zeleniny. Vitamín A se nachází v zelené listové zelenině, jako je špenát a brokolice, a vitamín C je v citrusových plodech a tmavých či červených bobulích.

Vitamín E je vitamín rozpustný v tucích a nachází se v mnoha zdrojích nenasycených tuků, jako jsou mastné ryby (které také obsahují omega-3), olivový olej, mandle, lněná semínka a avokádo.

Zinek se nachází ve velkém množství v drůbežím, hovězím a jiném mase, ale pro ty, kteří příliš nebo žádné maso nekonzumují, pak dobré množství zinku obsahují i ​​ořechy a semena.

Vyvážená strava, která obsahuje dostatek ovoce, zeleniny, libové bílkoviny (bílkoviny jsou také důležitou živinou pro VPN), občasná porce tučných ryb a ořechů a semínek je důležitá nejen pro celkové zdraví, ale i pro zdraví vlasů, nehtů a kůže.

 

zdravé vlasy

Existují nějaké doplňky stravy, které mohou pomoci s vlasy, pletí a nehty?

I v té nejlépe zamýšlené dietě mohou chybět některé z klíčových „ingrediencí“, které pomáhají udržovat VPN v dobrém zdraví. Doplňky se proto mohou hodit těm, kteří mohou zaostávat v plnění svých každodenních požadavků.

Vitamínové a minerální doplňky

Ty mohou přijít ve formě multivitaminu nebo minerálu, nebo pokud existují specifické živiny, které byste mohli mít problém konzumovat, můžete také získat samostatné doplňky, jako je vitamín C nebo zinek, pak jsou k dispozici také jako samostatné doplňky. Pravděpodobně nejdůležitějším doplňkem pro celkové zdraví, včetně VPN, je vitamín D. Ten je zvláště důležité užívat v zimních měsících, kdy nemáme dostatek slunečního záření, které je pro tvorbu vitamínu D nezbytné.

Omega-3 doplňky

Omega-3 je určitě něco, co mnoho lidí, kteří nejedí ryby, má problém konzumovat jich dostatek ve své stravě, takže doplnění buď rybím olejem nebo omega-3 může pomoci podpořit zdravou pokožku.

Dopňky vše v jednom na vlasy, nehty a pokožku

Dámy, pokud hledáte produkt typu vše v jednom, který pomůže podpořit zdravé vlasy, pokožku a nehty, existují doplňky, které všechny tyto vitamíny a minerály obsahují. Najdete v nich ale také selen (který je důležitý pro udržení vlasů a nehtů) , beta karoten a kyselinu hyaluronovou, což je jedna z hlavních složek „rámce“ naší pleti a bylo prokázáno, že podporuje hydratovanou a zdravě vypadající pleť.

Závěr

Vyvážená strava plná libových bílkovin, tučných ryb a spousty ovoce a zeleniny poskytne dostatek základních živin pro udržení zdravého a silného VPN. Mohou se však hodit vitamínové a minerální doplňky, zejména ty, které ve stravě často chybí. Vitamin D je „nezbytný“ doplněk bez ohledu na váš cíl. Poslední důležitou věcí, kterou je třeba zvážit, je zajistit, že budete pít hodně vody, udržení hydratace je důležité pro zdravě vypadající pleť, odstranění nečistot a dodání zdravě vypadající pleti.

Chcete vědět, jaké suplementy používat? Tento článek vám poradí.

Zpět do obchodu