5 nejlepších vitamínových doplňků

 jak nejlépe posílit imunitu

Vitamíny na imunitu

Zimní měsíce jsou temné, vlhké a chladné, takže není překvapením, že váš imunitní systém může dostat ránu. Je důležité se ujistit, že konzumujete mikroživiny, které vaše tělo potřebuje, abyste se vyhnuli nemoci, zůstali zdraví a umožnili normální tělesné funkce. Vitamínové doplňky mohou být skvělým doplňkem vaší každodenní stravy na podporu imunitního systému. V tomto článku se podíváme na 5 nejlepších vitamínových doplňků, které byste mohli začlenit do své rutiny.

Kupujete dárek na Vánoce nebo k narozeninám? U nás můžete dámské fitness legíny, sety nebo podprsenky vrátit do 30 dnů od zakoupení.

 

Vitamín C

Vitamín C je velmi důležitý vitamín pro celkové zdraví těla. Přispívá k normální funkci imunitního systému těla a chrání buňky před oxidativním stresem, což je nerovnováha mezi produkcí volných radikálů a schopností těla detoxikovat jejich škodlivé účinky. Pravidelný trénink vysoké intenzity vystavuje tělo stresu, a proto je vitamín C pro aktivní jedince velmi důležitý. Vitamin C je také důležitý pro údržbu kůže, krevních cév, kostí a chrupavek a také pro hojení zranění. Existuje řada potravin, které obsahují vysoké množství vitamínu C, včetně pomerančů, jahod, brokolice a brambor. Doplnění tabletami vitamínu C může zajistit, že budete denně konzumovat dostatečné množství, abyste mohli využívat jeho výhod. Můžete také doplnit vitamín C v prášku, který lze snadno přidat do vašeho každodenního proteinového koktejlu.

Vitamín D3

Vzhledem k tomu, že tělo vytváří vitamín D kontaktem s přímým slunečním zářením na kůži, pokud trávíte dostatek času venku, neměli byste mít problém s dostatkem vitamínu D od března do září. Během zimních měsíců je však slunečního záření podstatně méně a lidé obecně tráví méně času venku kvůli špatnému počasí. Možná vaše pracovní doba způsobuje, že vaše sluneční záření je nízké. Zde může být suplementace vitamínem D3 prospěšná, zejména v období od října do března. Vitamín D můžete konzumovat v potravinách, jako je červené maso, mastné ryby a vaječné žloutky. Může však být složité získat dostatek vitamínu D pouze z potravy a podle NHS by každý měl zvážit užívání denního doplňku obsahujícího alespoň 10 mcg vitamínu D během podzimních a zimních měsíců.

Vitamín E

Vitamin E působí jako antioxidant, takže je důležitý pro udržení zdravé kůže a očí, stejně jako napomáhá imunitnímu systému těla v boji proti infekci. Mezi potraviny s vysokým obsahem vitamínu E patří ořechy a semena, olivový olej a pšenice, nachází se také v některých cereálních výrobcích. Tobolky s vitamínem E jsou velmi pohodlným a nákladově efektivním způsobem, jak doplnit vitamín E.

Vitamínový B komplex

Existuje řada různých vitamínů skupiny B, včetně B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová), B6, B7, B8 (inositol), B9 (kyselina listová), B10 a vitamín B12. Každý vitamín B má trochu jinou funkci. Například vitamín B1 napomáhá rozkladu a uvolňování energie z potravy a vitamín B6 je důležitý k tomu, aby tělo mohlo využívat a ukládat energii ze sacharidů a bílkovin v potravinách. Tablety B komplexu usnadňují konzumaci všech vitamínů B. Každá tableta obsahuje více než 100 % vaší denní NRV pro sedm různých vitamínů B a může pomoci snížit únavu, což je nezbytné při pravidelném tréninku.

 

imunita a vitamíny v ovoci

Multivitaminový komplex pro kulturisty

Poskytuje prémiové složení kombinující více až 30 vitamínů a minerálů, stejně jako ovocné a rostlinné extrakty. Komplex je ideální pro aktivní jedince, protože podporuje hladinu energie a funkci imunitního systému. Tento produkt není v žádném případě srovnatelný se supermarketovými multivitaminovými ekvivalenty, které neposkytují kompletní sbírku vitamínů a minerálů při stejné úrovni vysokých dávek. Ve většině ochodech, specializujících se na sportovní doplňky, najdete profesionální multivitamín, který používají aktivní sportovci a kulturisti.  Je to pohodlný způsob, jak přidat vitamíny a minerály do vaší každodenní stravy v pouhých několika tabletách denně, abyste podpořili celkové zdraví a pohodu.

Udržujte zdraví a pohodu

Vitamíny jsou velmi důležitou součástí vašeho jídelníčku. Je důležité, aby se se všemi výše uvedenými doplňky zacházelo právě tak, jsou to pouze doplňky. Měly by být konzumovány vedle zdravé a vyvážené stravy, aby pomohly udržet celkové zdraví a pohodu. Vitamíny by měly pocházet nejprve z potravinových zdrojů a potom doplňky mohou pomoci zajistit, že konzumujete dostatek požadovaných vitamínů.

 

Jak ještě nejlépe posílit imunitu? Čtěte náš blog.

Zpět do obchodu