Nejlepší doplňky na posílení vašeho imunitního systému

jak posílit imunitu

Jak posílit imunitu?

Existuje mnoho tvrzení o vašem imunitním systému a o tom, co můžete udělat, abyste jej posílili. Pravdou je, že suplementy mají spíše podpůrnou roli než posilující. Čím lepší je vaše strava, tím menší je šance, že budete mít oslabený imunitní systém. Doplňky s tím mohou pomoci, ale musí být součástí celkově lepšího životního stylu. Jinými slovy, multivitamin může pomoci podpořit váš imunitní systém, ale ne sám o sobě. Kombinace multivitaminu se zdravější stravou a pravidelným cvičením je zdaleka nejlepším přístupem k posílení imunitního systému. V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších doplňků pro posílení imunitního systému a uvedeme důvody, proč by měly být součástí vaší každodenní rutiny.

Super Green prášky

Všichni víme, že bychom měli jíst více zeleniny, zejména zelené listové zeleniny. Nabízejí mnoho výhod, podporovaný imunitní systém je jedním z nich. Problém? Většinu lidí nebaví denně připravovat, vařit nebo konzumovat různé druhy zelené listové zeleniny. Zelené prášky nejsou dokonalou náhradou zelené listové zeleniny. Ale vezmeme v úvahu fakt, že většina lidí nemá ve své stravě zelenou listovou zeleninu, je zelený prášek fantastickou alternativou. Zelené prášky mají vysoký obsah vitaminu C, což je fantastické pro podporu imunitního systému, mohou také obsahovat ženšen, který je již dlouho spojován se zlepšením zdraví a imunity. Jsou také neuvěřitelně pohodlné a chutnají skvěle. Stojí za zvážení.

Multivitamin

Pokud již máte zdravou stravu, pak multivitamin nemusí mít velký vliv na vaši imunitu. Jak jsme však zjistili, mnoho lidí nemá skvělou dietu. Multivitamin je fantastickým zdrojem všech vitamínů a minerálů, které potřebujete, abyste se udrželi na vrcholu svého zdraví. Díky vysokým hladinám vitaminu C, vitaminu D a minerálů, jako je zinek (u všech bylo prokázáno, že zlepšují imunitu), může multivitamin významně ovlivnit vaše zdraví.

Vitamín C

Pokud jste nachlazení, existují určité důkazy, že užívání vysokých hladin vitamínu C vám může ve skutečnosti pomoci se zotavit o něco rychleji. O tom, zda užívání vitamínu C znamená dostatečný rozdíl, aby stálo za to ho užívat, se stále vedou diskuse. Co však není předmětem diskuse, je význam vitamínu C pro udržení zdravého imunitního systému. Proto může být prospěšné užívat doplněk, který obsahuje vitamín C. Pokud máte nedostatek, měli byste zvážit doplnění hladiny vitamínu C. Můžete to udělat buď pomocí supergreens doplňku, multivitaminu nebo doplňku, který se zaměřuje na vitamín C.

Zinek

Zinek je skvělý doplněk stravy, protože nedostatek zinku je poměrně častý. Má také zásadní roli v imunitním systému, pomáhá jej podporovat a řídit. Doplnění hladiny zinku může vést k posílení imunitního systému. Zinek najdete v multivitaminech nebo v doplňcích, jako je ZMA. Doplňky, které obsahují zinek a vitamín C společně, jsou skvělé pro podporu vašeho imunitního systému.

 

echinacea

Echinacea

Mnoho sportovců užívá echinaceu k odvrácení nachlazení, což je zvláště důležité, protože bylo prokázáno, že cvičení způsobuje imunosupresi vyvolanou cvičením. Je to trochu jako nechvalně známá „Čerstvá chřipka“, ale pro lidi, kteří hodně cvičí, než pijí. Zdá se, že o tom existují určité klinické důkazy, ale většinou se jedná o neoficiální důkazy. Stojí za to vzít, ale není to zaručeno.

Syrovátkový protein

Ano, to je správně. Syrovátkový protein může ve skutečnosti pomoci zlepšit vaši „přirozenou imunitu posílením funkce neutrofilů“. Potenciální posílení schopnosti vašeho těla odvrátit viry. To není tak šílený nápad, lidské mateřské mléko pomáhá zlepšit imunitní systém dětí. Syrovátka se vyrábí z kravského mléka. Možná jste slyšeli děsivé příběhy o pití kravského mléka, ale existuje mnoho důkazů, že kravské mléko může skutečně pomoci snížit výskyt některých infekcí dýchacích cest.

 

Závěr

Pokud hledáte způsoby, jak zlepšit svůj imunitní systém, měli byste nejdříve zlepšit svůj jídelníček a více cvičit. Suplementace může být jedním článkem v řetězu, ale nemůže být jediným. Suplementy, které jsme zmínili, fantasticky doplňují cvičení a stravu, a pokud dokážete sladit všechny tři faktory, měli byste vidět zlepšení svého imunitního systému. I když se to znatelně nezlepší, měli byste být mnohem zdravější a v lepší kondici, takže je to výhra.

Pánské oblečení nebo dámské oblečení najdete na našem webu. Přidali jsme pro vás nové dámské legíny Infinity Plum.

Zpět do obchodu