Jaké doplňky a vitamíny používat v létě?

jaké suplementy používat v létě

 

Protože léto je konečně téměř tady, naše rutiny doplňků se pravděpodobně trochu změní. Existuje několik různých doplňků, které stojí za zvážení při změně ročních období. Stejně jako v zimě možná budete chtít zvýšit hladinu vitaminu D, existují určité doplňky, které v létě skvěle fungují. Prozkoumejme nyní několik z těchto možností.

Vitaminové a multivitaminové tablety

Vitamíny A a E: Tyto dva oblíbené vitamíny mohou pomoci chránit pokožku před poškozením sluncem. Delší doba na slunci může vést k několika následkům, jako je poškození kůže, vyrážky a úpal. Stejně jako opalovací krém, spousta vody, která zůstane hydratovaná, a dostatek stínu, mohou vitamíny A a E také přispět k ochraně pokožky. Vitamin A hraje v těle roli, která pomáhá udržovat zdravé kosti, měkké tkáně a zdravou pokožku, což z něj činí jeden z nejlepších doplňků užívaných během léta. Vitamin E je vitamin rozpustný v tucích, což znamená, že může snadno proniknout přes membrány kožních buněk a poskytuje nám tak trochu extra ochrany před sluncem. Samozřejmě se nespoléhejte pouze na svou denní dávku vitamínů, musíte přidat také dostatek opalovacího krému a stínu. Zatímco trávení času na slunci během léta je skvělý způsob, jak zvýšit hladinu vitaminu D, multivitamin je dobrým doplňkem, který ho dodává po celý rok. Zajištění správného příjmu široké škály vitamínů či minerálů vám pomůže zůstat fit a zdraví.

Doplňky pro zdravé vlasy

Slunce dehydratuje vlasy a poškozuje jejich proteinovou strukturu, což znamená, že se mohou lámat mnohem snadněji než obvykle. Nejlepší doplňky k udržení hydratace vlasů by měly obsahovat základní minerál, zinek, který udržuje vlasové folikuly silné. Zinek má také antioxidační vlastnosti, které pomáhají eliminovat škodlivé účinky slunce na vaše tělo.

Nejlepší doplňky pro pokožku a nehty

Poškození sluncem může způsobit, že pokožka ztratí svou strukturální integritu a bude vypadat předčasně stará. Až 80% čisté hmotnosti pokožky tvoří kolagen, který jí dodává strukturální integritu a mladistvý vzhled. Je třeba přijímat kolagen, místo aby se do pokožky jednoduše vtíral, což z tekutého kolagenu dělá ideální doplněk, který pomáhá udržovat zvýšené hladiny kolagenu a vaše pokožka vypadá svěže. Vitamin C pomáhá také při tvorbě kolagenu, což znamená, že je dobré mít ve své stravě také dostatek vitaminu C. Biotin (vitmain B7), ribovlafin (vitamin B2) a vitamin A také pomáhají udržovat pokožku zdravou. Kolagenový doplněk může také pomoci při péči o pleť, protože má schopnost spouštět kožní buňky, aby se samy opravily. Mořský kolagen je považován za jeden z nejlepších doplňků kolagenu a bylo prokázáno, že zlepšuje pružnost, tloušťku a hydrataci pokožky.

Nejlepší doplňky pro hydrataci

V horkých letních dnech je důležité zůstat hydratovaný. Voda je vaší první prioritou, abyste zůstali hydratovaní, zvláště když cvičíte, protože dodává svalům hydroelektrickou energii, cirkuluje živiny a udržuje vaše srdce ve správné cirkulaci krve. Když jste dehydratováni, důležité elektrolyty, jako je sodík (sůl), hořčík a draslík, se ztrácejí potem a močí. Adekvátní přísun sodíku znamená, že voda může být správně absorbována buňkami, aby hydratovala tělo, zatímco draslík a hořčík pomáhají udržovat rovnováhu tekutin. Naštěstí mnozí z nás dostávají dostatek sodíku ze své stravy každý den, ale naše strava má tendenci být o něco slabší v hořčíku a draslíku, které se nacházejí v čerstvém ovoci či zelenině, luštěninách a živočišných produktech. Dehydratace v horkých slunečných dnech může snížit hladinu těchto hlavních elektrolytů v těle, což způsobí snížení energie, vytrvalosti a zvýšenou únavu, zatímco vážně nízké hladiny mohou způsobit křeče, závratě a nevolnost. Rychlý a snadný způsob doplňování a udržování hydratace je pití vody s přidanými elektrolyty.

 

Doplňky stravy na cestách

Během letního času je pravděpodobné, že budete hodně venku, takže mít po ruce doplňky vám pomůže získat důležitá makra. Proteinové tyčinky a koktejly jsou skvělý způsob, jak udržet vysoký příjem bílkovin na cestách a zároveň jsou také chutné , osvěžující způsob, jak udržet výživu na správné cestě.

 

Závěr

Kromě použití spousty opalovacích krémů, tento článek představil některé z nejlepších doplňků, které pokryjí všechny vaše letní potřeby. Vyzkoušejte tyto zdravé letní doplňky, které vám zlepší hydrataci a zároveň udrží vaše vlasy, pokožku a nehty ve špičkovém stavu.

Na léto jsou skvělou volbou sportovní kraťásky nebo vyberte něco jiného z fitness obleceni Gymclothes, které najdete na našich stránkách.

Zpět do obchodu