Nejlepší výživa pro mozek a soustředění

strava pro zdravý mozek

 

Stejně jako při budování a udržování funkce vašich svalů není dobré zdraví mozku pouze o tréninku a meditaci. Pokud jste to ještě nevěděli, možná vás překvapí, když zjistíte, že zdraví a funkce vašeho mozku mohou být ovlivněny také tím, co si dáte do žaludku. Předpokládá se, že počet lidí, u kterých se ve Velké Británii objeví demence, vzroste na více než 1 milion do roku 2025 a 2 miliony do roku 2051. Ale počty vás nemusí příliš zmást, protože i když je stárnutí nevyhnutelné, existují věci můžete udělat, abyste udrželi svoji šedou kůru pod kontrolou. Správná strava je prvním krokem k ochraně vaší mozkové zdatnosti, ale pokud si myslíte, že zaostáváte, existuje spousta doplňků pro mozek a soustředění, které vám mohou pomoci udržet zdraví mozku a udržet si ostré myšlení.

Proč používat doplňky pro mozek a soustředění?

Váš mozek vyžaduje výživu, hydrataci a energii, aby pracoval co nejvíce soustředěně. Už jste někdy měli zkoušku a zjistili jste, že jste se dokázali lépe soustředit než při jiných příležitostech? Možná na tom měla podíl i vaše strava. Některá jídla, včetně ovoce a zeleniny, mají vlastnosti, které mohou zabránit poškození vašeho mozku. Některé doplňky mozku obsahují koncentrovanou dávku těchto živin, které pomáhají udržovat zdraví vašeho mozku a mohou pomáhat s pamětí a soustředěním. Vždy je důležité mít zdravou stravu, ale doplňky mohou vyplnit mezery. A co víc, ostatní potraviny mohou ve skutečnosti poškodit zdraví a pohodu vašeho mozku, jako jsou trans-mastné kyseliny, nasycené tuky a jednoduché sacharidy, jako je cukr a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy (obsažený v nealkoholických nápojích).

 

Nejlepší doplňky na paměť

Rybí olej a omega-3 mastné kyseliny

Doplňky rybího oleje jsou plné mastných kyselin zvaných kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA), což jsou dva typy omega-3 mastných kyselin. Jednou z mnoha důležitých zdravotních výhod, se kterými jsou spojeny omega-3 mastné kyseliny, je udržení vaší paměti v nejlepším možném stavu. Je to proto, že DHA hraje velkou roli ve struktuře a funkci mozku. Ve skutečnosti DHA tvoří čtvrtinu tuku a obrovských 90% tuku omega-3, který se nachází v mozkových buňkách. DHA lze v těle vyrábět také z potravin obsahujících kyselinu a-linolenovou, ale je to mnohem pomalejší proces než přímá konzumace DHA.

Ne všechny tuky jsou „špatné“, zvláště pokud jde o omega-3 v rybím oleji. Jedním ze způsobů, jak mohou omega-3 pomoci se zdravím mozku, jsou jejich protizánětlivé vlastnosti, které chrání mozek před poškozením a účinky stárnutí. Omega-3 jsou proto považovány za doplněk mozku, protože souvisí se zlepšenou schopností myšlení, pamětí a reakční dobou.

Fosfatidylserin

Fosfatidylserin je tuková sloučenina, známá také jako fosfolipid, který se nachází v mozku. Ukázalo se, že suplementace fosfatidylserinu podporuje zdraví a náladu mozku, pokud se užívá v dávkách 300 mg třikrát denně. Poskytuje zdraví mozku snížením poškození souvisejícího s věkem. Bylo zjištěno, že dávky 900 mg denně zlepšují kognitivní schopnosti a paměť, což z něj činí jeden z nejlepších doplňků pro paměť a zdraví mozku.

 

sojový lecitin

Acetyl-L-karnitin

Acetyl-L-karnitin je aminokyselina, kterou vaše tělo přirozeně vytváří, a můžete získat podporu prostřednictvím suplementace. Hraje velkou roli při výrobě energie a tím, že vás zvyšuje bdělost a energii, zlepšuje také paměť a soustředění. Jinými slovy, je to doplněk mozku, který vám může pomoci jednat ostře a myslet rychle.

Nejlepší doplňky na soustředění

Ginkgo biloba

Ginkgo Biloba je doplněk mozku, který je odvozen z přírodního zdroje: stromu Ginkgo Biloba. Je známý jako posilovač mozku díky své schopnosti zvyšovat průtok krve do mozku, což může pomoci při soustředění i paměti.

Kofein

Kofein je přírodní stimulant, který již pravděpodobně dobře znáte ze své ranní kávy, ale je dodáván ve formě doplňku pro ostré posílení soustředění. Stimuluje mozek, centrální nervový systém a dodává bdělost spojenou s pitím kávy.

 

káva a kofein

Ostatní doplňky pro zdravý mozek

Kreatin

Kreatin je známý svou energií dodávající energií, která vám pomůže dosáhnout více opakování a hlouběji kopat výbušnou sílu, když ji potřebujete. Vyskytuje se přirozeně v těle a hraje roli v metabolismu energie, ale také se nachází v malém množství v mozku. Kreatin je proto považován za důležitý doplněk pro každého, kdo nejí maso, ryby a vejce, protože má potenciál udržovat kognitivní procesy a paměť.

 

Závěr

Celková pohoda vašeho mozku, jeho funkce, schopnost myslet, reagovat, soustředit se a pamatovat je do značné míry ovlivněna tím, co do svého těla vkládáte. Pokud nemáte dostatek živin ve vaší stravě, mohou doplňky stravy vyplnit mezeru, která tam zůstala.

 

Novinkou v naší nabídce jsou lesklé dámské fitness legíny Shine, které jsou z příjemného lesklého materiálu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení