Nejlepší výživa pro mozek a soustředění

strava pro zdravý mozek

 

Stejně jako při budování a udržování funkce vašich svalů není dobré zdraví mozku pouze o tréninku a meditaci. Pokud jste to ještě nevěděli, možná vás překvapí, když zjistíte, že zdraví a funkce vašeho mozku mohou být ovlivněny také tím, co si dáte do žaludku. Předpokládá se, že počet lidí, u kterých se ve Velké Británii objeví demence, vzroste na více než 1 milion do roku 2025 a 2 miliony do roku 2051. Ale počty vás nemusí příliš zmást, protože i když je stárnutí nevyhnutelné, existují věci můžete udělat, abyste udrželi svoji šedou kůru pod kontrolou. Správná strava je prvním krokem k ochraně vaší mozkové zdatnosti, ale pokud si myslíte, že zaostáváte, existuje spousta doplňků pro mozek a soustředění, které vám mohou pomoci udržet zdraví mozku a udržet si ostré myšlení.

Proč používat doplňky pro mozek a soustředění?

Váš mozek vyžaduje výživu, hydrataci a energii, aby pracoval co nejvíce soustředěně. Už jste někdy měli zkoušku a zjistili jste, že jste se dokázali lépe soustředit než při jiných příležitostech? Možná na tom měla podíl i vaše strava. Některá jídla, včetně ovoce a zeleniny, mají vlastnosti, které mohou zabránit poškození vašeho mozku. Některé doplňky mozku obsahují koncentrovanou dávku těchto živin, které pomáhají udržovat zdraví vašeho mozku a mohou pomáhat s pamětí a soustředěním. Vždy je důležité mít zdravou stravu, ale doplňky mohou vyplnit mezery. A co víc, ostatní potraviny mohou ve skutečnosti poškodit zdraví a pohodu vašeho mozku, jako jsou trans-mastné kyseliny, nasycené tuky a jednoduché sacharidy, jako je cukr a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy (obsažený v nealkoholických nápojích).

 

Nejlepší doplňky na paměť

Rybí olej a omega-3 mastné kyseliny

Doplňky rybího oleje jsou plné mastných kyselin zvaných kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA), což jsou dva typy omega-3 mastných kyselin. Jednou z mnoha důležitých zdravotních výhod, se kterými jsou spojeny omega-3 mastné kyseliny, je udržení vaší paměti v nejlepším možném stavu. Je to proto, že DHA hraje velkou roli ve struktuře a funkci mozku. Ve skutečnosti DHA tvoří čtvrtinu tuku a obrovských 90% tuku omega-3, který se nachází v mozkových buňkách. DHA lze v těle vyrábět také z potravin obsahujících kyselinu a-linolenovou, ale je to mnohem pomalejší proces než přímá konzumace DHA.

Ne všechny tuky jsou „špatné“, zvláště pokud jde o omega-3 v rybím oleji. Jedním ze způsobů, jak mohou omega-3 pomoci se zdravím mozku, jsou jejich protizánětlivé vlastnosti, které chrání mozek před poškozením a účinky stárnutí. Omega-3 jsou proto považovány za doplněk mozku, protože souvisí se zlepšenou schopností myšlení, pamětí a reakční dobou.

Fosfatidylserin

Fosfatidylserin je tuková sloučenina, známá také jako fosfolipid, který se nachází v mozku. Ukázalo se, že suplementace fosfatidylserinu podporuje zdraví a náladu mozku, pokud se užívá v dávkách 300 mg třikrát denně. Poskytuje zdraví mozku snížením poškození souvisejícího s věkem. Bylo zjištěno, že dávky 900 mg denně zlepšují kognitivní schopnosti a paměť, což z něj činí jeden z nejlepších doplňků pro paměť a zdraví mozku.

 

sojový lecitin

Acetyl-L-karnitin

Acetyl-L-karnitin je aminokyselina, kterou vaše tělo přirozeně vytváří, a můžete získat podporu prostřednictvím suplementace. Hraje velkou roli při výrobě energie a tím, že vás zvyšuje bdělost a energii, zlepšuje také paměť a soustředění. Jinými slovy, je to doplněk mozku, který vám může pomoci jednat ostře a myslet rychle.

Nejlepší doplňky na soustředění

Ginkgo biloba

Ginkgo Biloba je doplněk mozku, který je odvozen z přírodního zdroje: stromu Ginkgo Biloba. Je známý jako posilovač mozku díky své schopnosti zvyšovat průtok krve do mozku, což může pomoci při soustředění i paměti.

Kofein

Kofein je přírodní stimulant, který již pravděpodobně dobře znáte ze své ranní kávy, ale je dodáván ve formě doplňku pro ostré posílení soustředění. Stimuluje mozek, centrální nervový systém a dodává bdělost spojenou s pitím kávy.

 

káva a kofein

Ostatní doplňky pro zdravý mozek

Kreatin

Kreatin je známý svou energií dodávající energií, která vám pomůže dosáhnout více opakování a hlouběji kopat výbušnou sílu, když ji potřebujete. Vyskytuje se přirozeně v těle a hraje roli v metabolismu energie, ale také se nachází v malém množství v mozku. Kreatin je proto považován za důležitý doplněk pro každého, kdo nejí maso, ryby a vejce, protože má potenciál udržovat kognitivní procesy a paměť.

 

Závěr

Celková pohoda vašeho mozku, jeho funkce, schopnost myslet, reagovat, soustředit se a pamatovat je do značné míry ovlivněna tím, co do svého těla vkládáte. Pokud nemáte dostatek živin ve vaší stravě, mohou doplňky stravy vyplnit mezeru, která tam zůstala.

 

Novinkou v naší nabídce jsou lesklé dámské fitness legíny Shine, které jsou z příjemného lesklého materiálu.

Zpět do obchodu