Proč nepotřebujete detox?

proč je detox zbytečný

 

 

Vánoční období je odpustkem. Po velkém množství cukroví, bramborového salátu a chlebíčkách vám vaše tělo nemusí poděkovat. Možná je tedy vaším novoročním předsevzetím dostat se zpět do formy, jít do posilovny a cítit se zdravě. Připravte se, protože odhalíme přísně tajné informace o nejlepších detoxikačních produktech na trhu.

 

Co je to detox?

Detoxikační diety, známé také jako čisticí diety, tvrdí, že čistí vaši krev, trávicí systém a vylučují toxické látky z vašeho těla. Skoro jako stisknutí resetovacího tlačítka a probudíte se novější a svěžejší. Ve skutečnosti se pravděpodobně probudíte unavení, hladoví a budete plánovat omluvu svým spolupracovníkům.

 

Existují nějaké výhody detoxikace?

 

O detoxikačních dietách nebylo provedeno mnoho vědeckých výzkumů, ale některé studie naznačují výhody, jako je lepší pokožka, lepší trávení a hubnutí. Je to však pravděpodobně způsobeno náhlým vyloučením alkoholu, zpracovaných potravin a rafinovaných cukrů. Navíc budete mít vysoký příjem vitamínů a minerálů z ovoce a zeleniny, které vám možná dříve chyběly.

Detoxikační diety mají obvykle velmi nízký obsah kalorií, což vysvětluje jejich potenciál v hubnutí. Ale tato váha bude pravděpodobně znovu získána, jakmile se vrátíte k normální stravě.

Pokud jste to ještě nezaznamenali, navrhovaných výhod detoxikačních diet lze dosáhnout jakoukoli vyváženou kaloricky kontrolovanou stravou. Je detox opravdu nejzdravější a nejlepší způsob?

 

Proč nepotřebujete detox?

 

Vraťme se k úžasu, kterým je lidské tělo a důvod, proč letos v lednu (nebo kdykoli jindy) nemusíte detoxikovat. Počínaje ledvinami, tyto dva orgány ve tvaru fazole mohou být malé, ale jejich životní funkce nás doslova udržují při životě. Nakonec je jejich úlohou detoxikace.

Udržují rovnováhu tekutin. Ledviny obsahují renální tubuly, které absorbují vodu, glukózu, sodík, draslík a chlorid zpět do krve. Konečným výsledkem je zředěná tekutina obsahující močovinu (toxický vedlejší produkt rozpadu bílkovin), která se poté vylučuje močí.

Filtrují krev. Každá ledvina obsahuje asi jeden milion drobných struktur zvaných nefrony. Nefroni přijímají krev, rozkládají živiny a odstraňují veškeré odpadní látky, ledvinná žíla poté přenáší čistou krev zpět do srdce.

Odstraňují odpadní materiály z potravin, léků a toxických látek.

Produkují hormony, které podporují produkci červených krvinek, regulují krevní tlak a udržují zdravé kosti.

 

ledviny 

 

Opravdu není nutné přežít na směsi javorového sirupu, citronové šťávy a kajenského pepře. Játra pracují jako tým s pankreasem, střevy a žlučníkem, aby trávily, absorbovaly a zpracovávaly jídlo.

 

  • Filtrování krve z gastrointestinálního traktu a jeho předávání zbytku těla.
  • Detoxikační chemikálie, včetně těch, které vznikají přirozeně jako odpadní produkt (jako je anomie), chemikálií konzumovaných stravou (potravinářské přídatné látky, konzervační látky, sladidla, alkohol a farmakologické látky) a toxiny z prostředí (výpary, znečištění ovzduší). Tam se toxiny poté kombinují s aminokyselinami (bílkovinami), takže je lze odstranit z jater žlučí nebo močí.
  • Vylučující žluč (tekutina obsahující cholesterol, žlučové kyseliny, soli a kovy), která pomáhá k trávení a štěpením tuků.
  • Uchovávání vitamínů A, D, E a K a glykogenu
  • Produkuje bílkoviny nezbytné pro sražení krve a reguluje krevní tlak

Lidské tělo bylo postaveno pro určitý účel a tomuto účelu dobře slouží! Potřeba extrémních detoxikačních diet prostě neexistuje. A nedostatek výzkumu podporujícího detoxikační diety znamená, že jsou potenciálně nebezpečné pro vaše zdraví. 

 

Závěr

Pamatujte, že jakékoli výhody detoxikace lze dosáhnout tím, že pijete více vody, když vypijete alkohol, omezíte zpracované potraviny, zvýšíte příjem ovoce a zeleniny jako součást vyvážené stravy. Nepotřebujeme, aby nám věda říkala, že toto je zdravější a udržitelnější cesta vpřed.

Než tedy vyřadíte ten detoxikační čaj, přehodnoťte své cíle, najděte zdravý životní styl, který překoná první lednový týden.

 

Každý den najdete na našem eshopu novinky. Podívat se můžete na dámské fitness leginy, které jsou vyrobené z kvalitního materiálu nylon.

Zpět do obchodu