Vyzkoušejte jiné druhy cvičení, než na které jste zvyklí

druhy pohybových aktivit

Druhy pohybových aktivit

Cvičení se někdy může zdát jako exkluzivní klub, přístupný pouze lidem, kteří jsou již super fit. Ale bez ohledu na to, kde se na své fitness cestě nacházíte, i vy můžete zažít radost při pohybu těla, zrychlení tepové frekvence a při práci na svých cílech v oblasti zdraví a wellness. Pokud myšlenka na cvičení vyvolává představy svalnatého Arnolda Schwarzeneggera, jak zvedá ultra těžké činky v posilovně ve spartánském stylu, zamyslete se znovu. Cvičení může být, co chcete, nemusí se omezovat na posilovnu nebo nudný běžecký pás. Ve skutečnosti můžete cvičit kdekoli a kdykoli. Jaké jsou tedy zábavné způsoby cvičení, které nezahrnují členství v tělocvičně? Pokud potřebujete trochu inspirace pro vaši další rutinu na spalování kalorií, máme pro vás náročný (ale příjemný) seznam cvičebních aktivit, které vás mohou svádět k tomu, abyste seskočili z pohovky,

 

Proč byste měli cvičit?

Všichni víme, že bychom měli cvičit, spolu s pitím spousty vody, spánkem, konzumací čerstvých celozrnných potravin a používáním doplňků výživy pro extra podporu. Ale jak přesně nás cvičení ovlivňuje? Výzkumníci strávili spoustu času studiem této otázky. Cvičení má řadu vědecky podložených výhod a některé z nich vás mohou dokonce překvapit:

 •      Cvičení může prodloužit váš život, pomoci odvrátit kardiovaskulární onemocnění a snížit riziko cukrovky.
 •      Fyzická aktivita může pomoci bojovat proti účinkům stárnutí a zároveň udržet váš imunitní systém živý a zdravý.
 •      Pravidelný pohyb může pomoci posílit vaše kosti a pomoci vám, abyste se cítili více energičtí a méně unavení.
 •      Cvičení může poskytnout pozitivní výhody pro vaše duševní zdraví a bystrost, protože může pomoci snížit riziko deprese a snížit riziko Alzheimerovy choroby a demence.

 

Může existovat spousta různých způsobů cvičení, ale je užitečné mít na paměti, že všechny mají stejné přínosy pro fyzické a duševní zdraví. Dokud hýbete tělem, jste na správné cestě.

Jak udělat ze cvičení zábavu

Cvičení může být zastrašující, zvláště pokud právě začínáte nebo se vracíte po dlouhé přestávce. Váš mozek dokáže vykouzlit tolik důvodů, proč byste neměli cvičit, je to těžké, jste vystresovaní z práce, zpotíte se, příliš rychle se unavíte, lidé se vám budou smát, když to uděláte špatně , nemáte čas, posilovna je jen pro kulturisty a extrémní sportovce, je to nuda, posilovna je drahá, nemáte správnou obuv nebo dámské fitness oblečení, seznam by mohl pokračovat dál a dál. Jistě, některé z těchto důvodů jsou zcela platné, cvičení je náročné, a proto vám pomáhá být silnější. Ale na druhou stranu se můžete naučit, jak z cvičení udělat zábavu, pokud najdete aktivitu, která je pro vás ta pravá.

22 zábavných způsobů cvičení

Jak tedy najít zábavná cvičení nebo aktivity, které vás skutečně vzrušují při cvičení? Musíte být ochotni trochu přemýšlet mimo rámec. Níže jsme pro inspiraci shrnuli některé z našich oblíbených zábavných způsobů cvičení. Nezapomeňte si tento seznam cvičebních aktivit uložit do záložek, až se příště budete cítit nemotivovaní nebo znudění svou současnou rutinou!

Jízda na kolečkových bruslích

Když kráčíte po chodníku na kolečkových bruslích s větrem ve vlasech a úsměvem na tváři, ani si nevšimnete, že technicky cvičíte. Zastavte se v místním obchodě nebo prodejně použitého sportovního zboží a najděte pár ve vaší velikosti, pak... Prostě. Start. Bruslení. Vezměte si helmu a chrániče loktů a kolen, když jste u toho. Lepší být v bezpečí, než litovat, ne?

Pěší turistika

Pěší turistika může být, co chcete, super strmé a kamenité stoupání nebo mírné procházení po převážně ploché stezce. Důležité je, jste venku, užíváte si přírodu a pohybujete se svým tělem.

Běh na lyžích

Když přijde zima, může to úplně zničit vaši motivaci cvičit. Ale proč si místo reptání na chladné a zasněžené počasí neužít zábavným cvičením, jako je běh na lyžích? Pokud se vám investice úplně nevyplatila, půjčte si pár lyží nebo si nějaké najděte v místním obchodě se sportovním zbožím, pak si užijte jednoduchost klouzání po sněhu. Mnoho místních parků umožňuje obyvatelům běžecké lyžování po velkých sněhových bouřích, nebo můžete prozkoumat místní určené běžecké oblasti.

Tato aktivita s nízkým dopadem vám může ve skutečnosti pomoci zvýšit vaši vytrvalost a sílu, aniž byste museli výrazně ovlivnit vaše klouby.

Jízda v kajaku

I na klidném jezeře je pádlování na kajaku skvělým cvičením. Zapojíte své jádro, ruce a nohy, když se budete pohánět vodou a stabilizujete plavidlo při pohybu. Navíc budete mít možnost užívat si přírodu, která prospívá i vašemu fyzickému a duševnímu zdraví.

Výlety na sněžnicích

Když je sníh příliš hluboký pro turistické boty, nasaďte si sněžnice a vydejte se na stezku. Tato poklidná aktivita je jako procházka lesem, až na to, že můžete zůstat na sněhu, místo abyste se do něj propadali. Jděte svým vlastním tempem a určitě se tu a tam zastavte a vychutnejte si jiskřivou zimní scenérii.

Jóga na paddleboardu ve stoje

Standup paddleboarding je sám o sobě na vrcholu seznamu zábavných tréninků. Ale přidejte pár jógových pozic a stane se z toho plnohodnotná fyzická výzva. Než vyrazíte do vody, můžete si prozkoumat několik pozic online nebo zvážit přihlášení na místní lekci jógy na paddleboardu. Budete překvapeni, jak moc využíváte své jádro a všechny ty malé stabilizační svaly v celém těle, abyste zůstali ve vzpřímené poloze, když se pohybujete proudem.

Horolezectví

I když žijete v oblasti se super plochou krajinou, stále se můžete dostat do vertikální polohy a pořádně se zapotit, návštěvou místní lezecké tělocvičny. Vyberte si mezi lezením na horním laně, které vám umožní vylézt výš na stěně, protože jste jištěni lany a úvazkem, a boulderingem, který se provádí blíže k vycpané podlaze a nezahrnuje lana. Pokud jste připraveni na tuto výzvu, zvažte rezervaci lekce lezení po skalách nebo výlet venku.

Zúčastněte se tanečního kurzu (nebo jen tančete)

I když nejste nejkoordinovanější člověk na planetě, přihlášením se na taneční kurz nebo lekci tance vám pomůže rozhýbat tělo, aniž byste si uvědomovali, že cvičíte. Ať už máte rádi hip-hop, tango, dva kroky, míchání nebo nějaký jiný styl tance, určitě ve svém okolí najdete spoustu studií, klubů a tanečních sálů, které nabízejí lekce a kurzy.

Jste příliš nervózní na to, abyste tančili na veřejnosti? Vytvořte si svůj oblíbený seznam skladeb doma a roztančete své srdce v kuchyni.

Švihadlo

Pamatujete si na ty dny na hodinách tělocviku, kdy se každý snažil zvládnout double-under? Můžete si vrátit trochu té dětské nostalgie a rozbušit srdce skákáním přes švihadlo. Zamiřte na svůj dvorek nebo se postavte do místnosti ve vašem domě s vysokým stropem, pak si pusťte nějakou pozitivní hudbu a skočte pryč. Je to těžší, než to vypadá, ale je to vážně zábavné.

Týmové sporty

Podívejte se na webové stránky vašeho města nebo okresního rekreačního oddělení, kde najdete ligy týmových sportů ve vašem okolí. Ať už jste si vždy chtěli vyzkoušet kickball nebo doufáte, že oprášíte svůj starý volejbal ze střední školy, existuje spousta možností, pokud jde o recligové sporty. Díky hrám, které se pravidelně konají ve všední dny, budete moci cvičit a poznávat nové lidi ze své komunity, a přitom budete mít soboty a neděle volné.

Zde je seznam sportů, které je třeba zvážit, pokud chcete, aby bylo cvičení zábavné:

 •      Basketball
 •      Baseball
 •      Fotbal
 •      Ragby
 •      Volejbal
 •      Pickleball
 •      Softball
 •      Kickball

 

Jízda na kole

Nemusíte být Lance Armstrong, abyste se bavili a dobře si zacvičili, při jízdě na kole. A nemusíte si dělat starosti s nákupem speciální cyklistické sady nebo bot. Jednoduše si zašněrujte tenisky, nasaďte si helmu, popadněte láhev s vodou a začněte jezdit. Šlapejte volným tempem tak dlouho, dokud máte chuť na jízdu, nebo se vyzvěte k několika minisprintům nebo stoupáním do kopce. Pokud vám jízda venku nefunguje, zvažte možnost vyzkoušet kurz indoor cyclingu.

cvičení a trampolína

Trampolína

Posilování na trampolíně, známé také jako odraz, je zábavný a jedinečný cvičební trend, který zahrnuje skákání na vlastní mini trampolíně při sledování pohybů předváděných instruktorem. Nenechte se zmást: Tyto třídy jsou náročné. Jsou energické, spárované se zábavnou hudbou a spoustou dalších lidí kolem, kteří se dobře baví. Tyto lekce najdete v tělocvičnách a cvičebních studiích ve vašem okolí. Ve skutečnosti bylo prokázáno, že trampolína zajišťuje pozitivní účinky na celkové zdraví. Máte doma trochu místa navíc? Kupte si svůj osobní odrazový můstek, naučte se pár základních pohybů a nechte své tělo, aby se ujalo vedení, není potřeba posilovna. Navíc existuje spousta virtuálních fitness lekcí na trampolíně, které můžete streamovat z domova nebo ze svého dvorku.

Hrajte si na hřišti

Kdy jste si naposledy hráli jako dítě? Vydejte se do místního parku, pak se vyřádějte na hřišti, houpejte se na houpačce, sjeďte po skluzavce, hrajte na babu s kamarádem, běhejte po schodech nahoru a dolů. Při úsměvu od ucha k uchu si ani nevšimnete, že cvičíte.

Pozorování ptactva

Připadá vám turistika nebo procházka nezajímavá? Pokud jde o různé nápady na cvičení, je rozhodně třeba zvážit pozorování ptáků. Tato nenáročná aktivita vám pomůže dostat se na misi při hledání ptáků. Jednoduše mějte oči a uši otevřené při chůzi, dívejte se nahoru na oblohu a dolů do keřů. Pokud ptáka uvidíte nebo uslyšíte, zastavte se na chvíli, abyste ho pozorovali a poslouchali.

Silová chůze

Pokud vás běhání nebaví, zvažte místo toho silovou chůzi. Toto zábavné cvičení vytváří dokonalou rovnováhu mezi klidnou procházkou a běháním. Jednoduše choďte rychle, a přitom přirozeně pumpujte pažemi. Silová chůze může být skvělá aktivita, kterou můžete dělat s přítelem nebo při poslechu audioknihy.

Skupinové fitness v parku

Cvičení o samotě může být nudné a nemotivující. Když se však připojíte ke skupině lidí, cvičení vám bude připadat spíše jako párty než skutečné cvičení. Venkovní prostředí je také zábavnější a živější a představuje některé jedinečné výzvy, ve srovnání s cvičením v tělocvičně. Hledejte bezplatné nebo levné skupinové fitness kurzy pořádané ve vašem místním parku.

Zůstat hydratovaný je zásadní. Nezapomeňte si přinést dostatek vody, sprej na hmyz a opalovací krém, abyste se mohli připravit na úspěch ve venkovním fitness.

Sjezdové lyžování

I když se sjezdové lyžování může zdát jako něco, co můžete dělat pouze při návštěvě hor, ve skutečnosti jsou lyžařské areály po celé zemi na několika docela překvapivých místech. Některé jsou venkovní, ale jiné jsou ve skutečnosti krytá lyžařská a snowboardová zařízení, která využívají umělý sníh. Lyžování a snowboarding jsou skvělé fyzické aktivity, které otestují vaši vytrvalost a zároveň vám pomohou vybudovat sílu v nohou, středu těla, a dokonce i pažích. Pokud jste ještě nikdy nelyžovali, zvažte lekci, která vám pomůže cítit se na svazích jistěji, ať jste kdekoli!

Vibrační trénink je progresivní regenerační nástroj, který může podpořit celé vaše tělo po náročném cvičení, jako je sjezdové lyžování. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený profesionál, nikdy není na škodu myslet na zotavení.

Bojová umění

Existuje důvod, proč jsou zkušení bojoví umělci v neuvěřitelně dobré kondici. Bojová umění jako karate nebo jiu-jitsu jsou celotělová cvičení, která zapojí jak vaše tělo, tak vaši mysl. Přihlaste se na kurz bojových umění zaměřený na fitness ve vašem místním centru nebo se připojte do speciální tělocvičny pro bojová umění a začněte s touto fyzickou aktivitou závislou na disciplíně.

Pole fitness

Vyzkoušejte něco úplně jiného a přihlaste se na hodinu pole fitness, což je jedinečné cvičení, které kombinuje tanec u tyče se cvičením. Posílíte své jádro, ruce a nohy, když se budete snažit balancovat na kovové tyči spojené se zemí a stropem. Tyto zábavné cvičební lekce jsou skvělé i pro pozvání přátel.

Trapézové, cirkusové nebo vzdušné hedvábí

Hledáte svěží a zábavný způsob, jak zůstat fit? Naučte se létat vzduchem nebo se stabilizovat v záhybech hedvábné látky tím, že se přihlásíte do třídy hrazdy, cirkusu nebo vzdušného hedvábí. Zkoušeli jste někdy slackline ve stylu provazu? Může posílit vaše jádro a spodní část těla. Tyto dovednosti s nízkým dopadem jsou náročné, ale poutavé a za chvíli se zpotíte, aniž byste měli pocit, že cvičíte.

Plavání

Ať už šlapete vodu v hlubokém konci svého zahradního bazénu, zatímco si vaše děti hrají, nebo drtíte kolo v místním rekreačním středisku, plavání je úžasným celotělovým cvičením, které nezatěžuje vaše klouby. Navíc je to příjemné cvičení, které můžete dělat po celý rok díky vnitřním a venkovním bazénům. Takže nepoužívejte počasí jako výmluvu.

Zahrajte si golf (nebo navštivte driving range)

Zarezervujte si tee time, vezměte kamaráda a udeřte na green. Zavažte se, že tyto kroky uděláte tím, že vyskočíte z vozíku a projdete se po kurzu. Nemáte čas hrát 18 jamek? Kupte si kbelík míčků a zkuste hodinu na driving range.

Jak si vybrat zábavné cvičení

Jak můžete vidět, existuje spousta jedinečných nápadů na zábavné cvičení, ze kterých si můžete vybrat. Ale, kde začít? Začněte buď zábavnými fyzickými aktivitami, které vás nadchnou, nebo jedinečným cvičením, které vás okamžitě zaujme. Než investujete do vlastního vybavení a zkusíte se učit sami, zvažte zapůjčení vybavení a lekci. Zkušený instruktor vám může pomoci pochopit, jak používat vybavení a jak se zapojit do aktivity. Pravděpodobně si užijete více zábavy, pokud si nejprve uděláte čas na to, abyste se dozvěděli o tom, co děláte!

Nezapomínejte na svůj jídelníček

I když děláte zábavné cvičení doma a zkoušíte nové formy cvičení, bude těžké odemknout svůj neomezený potenciál, pokud se nebudete starat o svou výživu. Kombinace dobře sestavené cvičební rutiny s dobře sestaveným jídelníčkem vám pomůže zůstat disciplinovaní a posune vás blíže k dosažení vašich fitness cílů. Ať už dodržujete ketogenní dietu nebo jiný oblíbený způsob stravování, chcete se cítit nabití energií, když je čas se zapotit.

Pokud vás jedno jedinečné cvičení nenadchne, můžete vždy přejít k dalšímu. Neexistuje žádný univerzální přístup k tomu, jak udělat ze cvičení zábavu, takže pokud napoprvé neuspějete, zkuste to znovu, a znovu, a znovu. Vaše mysl a tělo vám později poděkují.

Jak se díky pohybu zbavit stresu.

Zpět do obchodu