Jak vás pohyb může zbavit stresu

jak na stres a deprese

Jak na stres a deprese?

Časy jsou v tuto chvíli jistě těžké, všude samá omezení si vybírá svou daň a mnoho z nás v důsledku toho čelí stále větším každodenním problémům se svým duševním zdravím. Není to absolutně nic, za co bychom se měli stydět, a přestože bychom měli být všichni se svými přáteli, musíme se také zaměřit na své vlastní duševní zdraví, včetně toho, že v případě potřeby budeme chodit k lékařům.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak můžeme zlepšit svou vlastní pohodu, je cvičení a fyzická aktivita. Cvičení je samozřejmě skvělé pro vaši fyzickou pohodu, ale také dělá zázraky pro vaši duševní pohodu. Nyní neříkáme, že byste měli okamžitě začít běhat 5 kilometrů (můžete, pokud chcete), i krátká rychlá chůze může zlepšit mnoho aspektů vaší duševní pohody. Na procházku vyzkoušejte naše fitness obleceni, ve kterém se budete cítit komfortně a přirozeně.

Jak může cvičení pomoci vašemu duševnímu zdraví?

Budete se cítit dobře

Cvičení zvyšuje produkci endorfinů, dopaminu a adrenalinu, což jsou všechny chemické látky, které váš mozek spojuje se sníženými pocity stresu a úzkosti, přičemž podporuje pocity štěstí a sebevědomí. Díky tomu se také ukázalo, že cvičení zvyšuje sebevědomí a image vlastního těla.

Zlepšení spánku

Cvičení, které se často doporučuje jako terapeutická metoda pro ty, kteří mají potíže se spánkem, je skvělé pro podporu kvality spánku. Poruchy spánku mohou zesilovat příznaky deprese a úzkosti, takže je nesmírně důležité mít kvalitní spánek a cvičení pomáhá tím, že prodlouží dobu strávenou v hlubokém spánku.

Zvyšuje hladinu energie

Cvičení způsobí, že se budu celý den cítit unavený, že? Špatně. Je zřejmé, že budete unaveni okamžitě po intenzivním cvičení, ale cvičení je spojeno se sníženým pocitem únavy. Ve skutečnosti ti, kteří cvičí, obvykle hlásí zvýšení úrovně energie, kterou sami vnímají, i po pouhých 10 minutách chůze.

Zlepšuje funkci mozku

Dalším užitečným účinkem cvičení je, že zvyšuje vaše kognitivní schopnosti. Fyzická aktivita zvyšuje vaši bdělost a koncentraci, ale také snižuje pocity neklidu a podrážděnosti. Cvičení navíc buduje duševní odolnost, kterou lze přenést do dalších náročných aspektů života.

Jak mohu začít cvičit?

Zatímco jednotlivé záchvaty cvičení mohou pomoci zlepšit vaši duševní pohodu, nejpozitivnější výhody plynou z dlouhodobého cvičení. Takže jakmile začnete, chcete být schopni vytrvat pro účinnou terapii.

Vyberte si něco, co vás baví

Stejně jako u většiny věcí, pokud si vyberete něco, co nenávidíte, s největší pravděpodobností zanedlouho skončíte. Místo toho přemýšlejte o činnostech, které jste si dříve užívali, jako je například ranní procházka či běh, a dělejte to pravidelně. Vytvoříte si tak základy nového zdravého návyku a mnohem pravděpodobněji budete ve cvičení dlouhodobě pokračovat.

Analyzujte své bariéry

Možná existuje důvod, proč jste předtím necvičili, například se cítíte sebevědomě. Pokud ano, můžete cvičit z domova nebo jít ven, když je klid. Identifikace těchto překážek ve cvičení usnadňuje nalezení řešení, jak je překonat.

chůze proti stresu

Pamatujte, proč cvičíte

Netrénujete na olympiádu, takže se prosím nebojte, pokud si myslíte, že nepracujete obzvlášť tvrdě. Akt provádění cvičení vyvolá tyto pozitivní mentální reakce a můžete zvýšit obtížnost, jak a kdy chcete. I když to může být obtížné, snažte se nevnímat cvičení jako práci, kterou byste měli dělat. Místo toho se na to snažte dívat, jako na jakýkoli jiný terapeutický nástroj ke zlepšení vaší duševní pohody.

Buďte realističtí a připravte se na neúspěchy

Buďme upřímní, pokud žijete rušný život nebo nejste tím, kdo obvykle cvičí, nebudete fit v 6 lekcích každý týden. Stanovení nerealistických cílů vás připraví na neúspěch a může mít dokonce škodlivý vliv na vaše duševní zdraví, začněte v malém a zvyšujte, pokud na to máte kapacitu. Jak již bylo řečeno, připravte se na neúspěch. Nikdo není dokonalý a všichni čas od času uklouzneme, ale když k uklouznutí dojde, snažte se zůstat pozitivní. Neznamená to, že to nemůžete udělat a měli byste skončit.

Závěr

Cvičení je jedním z nejlepších nástrojů pro řešení problémů s duševním zdravím a má doslova stovky výhod, fyzických i duševních. Nemusíte se potit v posilovně, abyste zmírnili příznaky problémů s duševním zdravím, stačí se hýbat a dělat činnosti, které vás baví, abyste sklízeli ovoce! Takže i taková příjemná odpolední procházka v přírodě je skvělý začátek. Nemusíte si hned kupovat permanentu do fitka. Jděte s kamarádem, přítelkyní či přítelem nebo jen vyvenčit svého pejska. Měřte si trasu ať vidíte zlepšení v podobě kilometrů, které nachodíte. Začněte na 2 kilometrech a každý týden zvyšte počet, tím si prodloužíte trasu. Díky tomu dostanete fyzičku a můžete pak zkusit i fitko nebo běhání. Věřím, že při sportu hodíte všechen stres za hlavu a budete mít pozitivní myšlenky.

V tomto období byste němeli zapomína také na svojí imunitu. Napsali jsme pro vás článek: jak zvýšit imunitu v tomto období.

Zpět do obchodu