Doplňujte tyto minerály a budete běhat rychleji

jak běhat rychleji

Chcete běhat rychleji?

Chcete zlepšit svůj tréninkový výkon? Studie zjistila, že ženy, které měsíc užívaly minerální a výživový doplněk, zlepšily svůj běh na tři kilometry o téměř jednu minutu.Doplněk obsahoval železo, měď, zinek, karnitin (derivát aminokyselin) a fosfatidylserin (kombinace mastných kyselin a aminokyselin).

Ženy po konzumaci speciálního doplňku běžely o tři kilometry rychleji. V malé studii 28 sportovkyň polovina užívala doplněk stravy, zatímco druhá polovina placebo. Během jednoho měsíce ženy užívající doplněk zkrátily dobu běhu na tři míle z 26,5 minuty na 25,6 minut. Prokázali také významná zlepšení v dalších testech kondice, včetně stacionárního kola a výšlapů na lavičce. Studie poznamenala, že všechny změny byly statisticky významné a nevyskytly se ve skupině s placebem.

Legíny na cvičení nebo na běhání můžete zakoupit také na našich stránkách.

"Víme, že zejména mladé ženy mají často mikrodeficience živin a že tyto živiny hrají roli v tom, jak buňky během cvičení fungují. Ženy mají tendenci jíst méně masa než muži a menstruace také hraje důležitou roli při ztrátě minerálů,". Na základě tohoto a předchozího výzkumu výzkumníci pracují na vývoji a prodeji doplňku zvyšujícího výkon, který bude podle odhadů stát 35 až 40 USD za měsíční dodávku.

Co víme o mikronedostatcích

Samozřejmě nemusíte čekat, až se tento konkrétní doplněk objeví na trhu, abyste se vypořádali s vašimi mikronedostatky a zvýšili svůj fyzický výkon. A nemusíte být sportovci nebo víkendoví válečníci, abyste mohli využívat výhod více energie a vytrvalosti. Mnoho lidí má mikronedostatky a ani si to neuvědomují. Proč? Když dostanete krevní test na nedostatek vitamínů, výsledky jsou znázorněny na zvonovité křivce, která vás srovnává s běžnou populací. Normální výsledek tedy znamená, že máte průměrné hladiny živin ve srovnání s ostatními. Nebere v úvahu, jaké jsou optimální úrovně pro nejlepší celkové fungování. To znamená, že i když můžete být v průměru testu, ve skutečnosti nemusíte mít nejzdravější úrovně. Co můžete udělat, je spolupracovat s lékařem funkční medicíny na interpretaci výsledků vašich testů a ujistit se, že vaše úrovně jsou na úrovni.

Jak zvýšit hladinu zinku, mědi, železa a dalších živin

Pokud jde o příjem dostatku živin, máte několik faktorů, které pracují proti vám. Jedním z problémů dnešní doby je, že moderní zemědělské postupy vyčerpávají půdu, životně důležitý zdroj minerálů a živin pro lidi. Tyto změny ve složení půdy mají vliv na hladinu živin v potravinách, které jíte, což zase ztěžuje získávání minerálů a živin, které potřebujete, abyste mohli co nejlépe fungovat.

 

multivitamín

Zde je několik klíčových bodů, které byste měli zvážit ve svém suplementačním režimu:

Zinek

Zinek podporuje zdravou imunitní funkci, tvorbu energie a náladu. Je životně důležité doplňovat zinek, protože je těžké ho konzumovat v dostatečném množství a vaše tělo si ho neukládá. Pevná dávka je 15 mg orotátu zinečnatého denně ve formě kapslí. Neužívejte s jídlem nebo s doplňky obsahujícími železo, vápník a fytáty, protože snižují jeho vstřebávání.

Měď 

Měď pracuje v tandemu se zinkem, aby udržela vaše srdce v synchronizaci. Průměrný člověk spotřebuje 0,8 mg mědi denně, což je znepokojující, protože méně než 1 mg denně může vést k infarktu. Kvůli špatné půdě má moderní ovoce, zelenina a konvenční maso nízký obsah mědi, nyní obsahují o 75 % méně, proto je nejlepší doplňovat denně 1–2 mg orotátu měďnatého ve formě kapslí.

Železo

Železo je rozhodně něco, co chcete přijmout, zvláště pokud jste žena. Nechcete to však brát náhodně, protože hladiny feritinu v krvi nad 75 vám způsobují, že rychle stárnete. Nejlepším řešením je nechat si otestovat hladinu železa a spolupracovat s lékařem funkční medicíny, abyste zjistili, zda potřebujete doplněk železa.

Acetyl L-Carnitin

Acetyl L-Carnitin povzbuzuje vaše tělo, aby využívalo tuk jako energii, a zmírňuje účinky stárnutí a nemocí na mitochondrie (elektrárny vašich buněk). Vaše tělo si ho sice dokáže vyrobit, ale suplementace ALC může pomoci zpomalit mitochondriální rozpad a zvýšit výrobu ATP, hlavního zdroje energie našich buněk. Výzkum podporuje užívání až 2000 mg denně.

Fosfatidylserin

Fosfatidylserin je kombinace mastných kyselin a aminokyselin, která je účinná v boji se stresem vyvolaným cvičením, pokud je užívána ve formě doplňků, protože podporuje zdravé hladiny hormonů tím, že omezuje zvýšení hladiny kortizolu. Je zapotřebí více informací, abychom zjistili, zda je pro zdravé dospělé nezbytné suplementovat fosfatidylserin, ačkoli se ukázalo, že prospívá sportovcům, kteří hojně cvičí.

Jak se protáhnout před běháním?

Zpět do obchodu