Hlavní důvody, proč pít kávu před tréninkem

káva před tréninkem

Proč pít kafe před tréninkem?

Jeden z nejlepších způsobů, jak podpořit regulaci hmotnosti a naplnit vaše tréninkové zisky, už možná leží ve vaší kuchyni. Ano, je to káva. Kromě polyfenolů a bohaté chuti představuje váš oblíbený nápoj bezpečnou, dostupnou a legální možnost, jak maximalizovat čas strávený v posilovně. Nejen káva vám však pomůže zhubnout. Příliš mnoho porcí může způsobit, že se budete cítit slabí a nervózní a velké sójové latte vám také neudělá žádnou službu. Vysoce kvalitní káva má sílu podpořit váš trénink a podpořit spalování tuků, i když jste mimo posilovnu. Podívejte se na všechny úžasné výhody, které káva přináší pro regulaci hmotnosti, plus tipy, jak získat ještě více výhod z vašeho vaření.

Na běhání nebo na cvičení vybírejte naše damské legíny a fitness oblečení.

Jak káva pomáhá vašim cílům při cvičení a hubnutí

Vkládá více síly do vašeho tréninku

Ať už dáváte přednost vysoce intenzivnímu cvičení nebo kardiu, káva vám pomůže více cvičit a vyvinout větší sílu. Ve studiích na běžcích a vzpěračích konzumace kofeinu poskytla sportovcům větší vytrvalost při dokončení tréninku ve srovnání s těmi, kteří kofein neměli. Proč? Káva je dobře známá ergogenní pomůcka ve světě cvičení, což znamená, že ovlivňuje váš nervový systém způsobem, který podporuje váš fyzický výkon. Zatímco jiné ergogenní pomůcky, jako jsou steroidy nebo růstové hormony, jsou škodlivé nebo nezákonné, káva je bezpečnou možností, která vám může poskytnout další výhodu.

Potlačuje mTOR pro maximalizaci zisků

mTOR, neboli savčí cíl rapamycinu, je mechanismus ve vašem těle, který vám pomáhá budovat svaly. Pouhým cvičením můžete potlačit mTOR a způsobit, že se po dokončení tréninku „odrazí“, což spustí aktivitu budování svalů. Čím více potlačíte mTOR, tím silnější bude odraz, takže vaše svalové přírůstky budou ještě větší. Pití kávy utlumí mTOR během tréninku ještě více, takže můžete vybudovat více svalů, než kdybyste cvičili bez ní.

Zvyšuje váš metabolismus

Káva zrychlí váš metabolismus, což může také podpořit regulaci hmotnosti. Rychlejší metabolismus vám pomůže spálit více kalorií, udržet více energie po celý den a spálit tuk. Jak? Káva je dobře známá termogenní látka, což znamená, že ve vašem těle vytváří více tepla. Toto extra teplo zvyšuje vaši klidovou rychlost metabolismu a usnadňuje udržení kondice.

Omezuje chuť k jídlu

Nikdo nechce v posilovně cítit hlad. Když se nasytíte rychle se spalujícími sacharidy a cukrem, nejen že budete mít dříve hlad, ale také snížíte hladinu testosteronu a zabráníte tomu, abyste budovali svaly. Protože káva neobsahuje žádný cukr a kofeinem potlačuje chuť k jídlu, můžete běhat, skákat a zvedat se, aniž by vás zpomalilo kručení v žaludku.

Zesiluje vaši pozornost

Možná už znáte způsob, jakým káva zapíná váš mozek. Vzhledem k tomu, že se váže na receptory ve vašem mozku, které jsou normálně vyhrazeny pro chemikálie, které způsobují ospalost, cítíte se bdělí od prvního doušku.

Stejná funkce se stane, když pijete kávu před tréninkem.

fitness trénink

Uklidňuje bolavé svaly

Můžete po tréninku cítit menší bolest svalů po kávě? Věda říká, že ano: Ve studiích na mužích i ženách konzumace kofeinu před náročným tréninkem snížila pocity namožených svalů, zejména u subjektů, které kofein pravidelně nekonzumovaly.

Nejlepší způsob, jak pít kávu před tréninkem

Káva podporuje hubnutí a zlepšuje výdrž. Zde jsou všechny úžasné způsoby, jak zvyšuje váš trénink, plus jak z vašeho nápoje získat více.

  • Vychutnejte si kávu 30–60 minut předtím, než půjdete do posilovny, do té doby vaše tělo začne vstřebávat kofein. Pokud rádi jíte před cvičením, vyzkoušejte tato předtréninková jídla.
  • Pro extra podporu vyzkoušejte přerušovaný půst, než začnete cvičit. Půst také potlačuje mTOR, takže si ho můžete „načasovat“ s kávou a časem v posilovně, abyste získali své svalové přírůstky.
  • Doplňte kávu proteinem. Do 15 minut od ukončení tréninku si dopřejte kolagen nebo syrovátkový protein, abyste zpomalili nárůst kortizolu, který vám brání v budování svalů.

Je káva zdravá a proč ji pít?

Zpět do obchodu